Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP)
    Rok prod: 2007

Prawda jest taka że zawsze znajdzie się ktoś nie zadowolony , komu coś pierdnie i potem pretensja do tunera... Ja uważam że wina leży zawsze po obu stronach . Chiptuning jest dobrowolny i ktoś kto to robi musi być pełni świadom tego co może się niestety wydarzyć. Wiadomo że jest to ingerencja w jakieś oprogramowanie samochodu, robienie modyfikacji i zmiany parametrów pracy silnika .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 2.0 TDI-PD 136KM (BGW)
    Rok prod: 2003
    Prawda jest taka że zawsze znajdzie się ktoś nie zadowolony , komu coś pierdnie i potem pretensja do tunera... Ja uważam że wina leży zawsze po obu stronach . Chiptuning jest dobrowolny i ktoś kto to robi musi być pełni świadom tego co może się niestety wydarzyć. Wiadomo że jest to ingerencja w jakieś oprogramowanie samochodu, robienie modyfikacji i zmiany parametrów pracy silnika .

Jak najbardziej zgadzam się z kolegą, 3 na 10 aut które do nas przyjeżdżają ze względu na stan techniczny silnika lub podzespołów nie nadają się do tuningu, a niestety niektórzy klienci sa na tyle uparci że za wszelka cenę chcą modyfikację, a druga grupa klientów to ta która przyjeżdża uszkodzonym samochodem który rzekomo ma 130ps a na hamowni okazuje się że jest 90 ale Pan klient myśli że tuning wszystko naprawi. Sam miałem do tej pory 3 lub 4 przypadki pierdnięcia turbo na hamowni i nie uważam żeby kiedykolwiek była to nasza wina. Nawet kiedyś jak korzystałem z Dynometu na drodze w passacie 140ps pierdneła turbina przy drugiej próbie pomiaru. No, ale co prawda Dynometem może fajnie się hamuje na drodze tylko nie zrobimy więcej samochodów niż 3 dziennie no i musi być idealny kawał drogi i mały ruch, a i kiedyś robiłem na tym sprzęcie subaru w zimę powiem szczerze że na lekko oblodzonej drodze nie ma przyjemności jak jedzie się przy pomiarze 220km/h, można stać się posiadaczem niechcianego wraku Subaru :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odbiegając od tematu , Paweł to wzdłuż krajowej 7 macie fajną prostą w stronę Nowiaka do pomiaru :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 2.0 TDI-PD 136KM (BGW)
    Rok prod: 2003
    Odbiegając od tematu , Paweł to wzdłuż krajowej 7 macie fajną prostą w stronę Nowiaka do pomiaru :)

Oczywiście ale "Dynomet" zapakowany do walizki i dopóki mamy hamownie rolkową na której możemy robić pomiary prawie wszystkiego co ma koła to ja dziękuję za takie atrakcje, a Dynomet służy nam tylko do synchronizacji naszych nowych hamowni które produkujemy, ponieważ jest niezłym wyznacznikiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP) DSG
    Rok prod: 2006

moj pascio byl "podkrecany" w -kreatorze mocy- wawa. ze 140km na 170km/410Nm...jak sądzicie ,czy to nie za duzo...jak silnik to zniesie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 FSI 150KM
    Rok prod: 2005

Pytanie czy sprzęgło i dwumasa wytrzymają moment. O moc bym się raczej nie martwił :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kurczę ale wy krecicie swoje paski :D ja mam troche ponad 163 km chyba i 380 nm , wydaje mi sie to i tak dużo szczególnie w nm. Maciek mnie właśnie uczulał na dwumase i sprzęgło przy takim dużym momencie, wolałem mniej a bezpieczniej. Nie boicie sie o swoje auta ? Jakie przebiegi maja wasze paski ? Mój ma około 110tys km.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB)
    Rok prod: 2008
    moj pascio byl "podkrecany" w -kreatorze mocy- wawa. ze 140km na 170km/410Nm...jak sądzicie ,czy to nie za duzo...jak silnik to zniesie?

Rafał tak Ci zrobił czy sam go uprosiłeś???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 FSI 150KM
    Rok prod: 2005

W poprzednim aucie, a była nim Bora z silnikiem AJM, miałem 146KM i 350Nm - mogło być więcej momentu, dało by się osiągnąć okolice 390Nm - wolałem mniej i bezpiecznie. Auto jeździ do dzisiaj bez awarii, a nie raz lekko nie miało. Od softu minęły 3 lata i około 60 tys przebiegu. Przy 410Nm osobiście mocno obawiałbym się o żywotność sprzęgła :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT)
    Rok prod: 2001

Sorry Panowie że odkopuje temat po takim czasie ale niue bardzo widzę podoben aktualne tematy z warszawy.

Czy są jeszcze chętni i czy sprawa doszła do skutku?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 170KM (BMR)
    Rok prod: 2008

I ja podbiję. Kto w Warszawie dobrze i ekonomicznie usunie z mojego BMR-a filtr DPF i podniesie nieco moc?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN)
    Rok prod: 1998
    I ja podbiję. Kto w Warszawie dobrze i ekonomicznie usunie z mojego BMR-a filtr DPF i podniesie nieco moc?

R-Performance Rogalotti

A do Darona masz 164 km:luka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta