Skocz do zawartości
robert-o

Gaz się wyłącza gdy jest ciepło na dworze ? WTF ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pany , dzisiaj na dworze było jakieś 28stopni , odpalam auto , przełacza się na gaz i sobie jade. Temperatura płynu na klimatroniku w okolicach 93 i 102 w korku. Jadę zgodnie z przepisami 50km/h chce mu depnąć trochę a on przełacza się na benzyne. Ale również jak się nie wyłaczy to czuje jakby był koniec gazu bo tak lekko poszarpuje . Dzieje się to gdy jest ciepło / gorąco na dworze. Jeżeli jadę ekonomicznie bez nagłego ciśnięcia gazu itp to się gaz nie wyłącza. Jak była normalna temperatura czyli jakieś 15 stopni to chodził perfekcyjnie a jak jest ciepło to gaz się wyłącza , w czym może tkwić problem ? Czy ma to związek w wysoką temperaturą płynu ? Może jakiś czujnik , eletrozawór ? Wtryski i reduktor wykluczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś się podłączył pod instalkę wtedy byłoby wiadomo na 99%, co do reduktora jesteś mur beton pewny że jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem w redku membrany i jest ok , ciśnienie 1,0 albo 1.2 nie jestem pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tej wymianie nic negatywnego nie stwierdziłeś? A jaka masz instalkę na pokładzie, reduktor,wtryski? Ile orientacyjnie gazu w butli? Może ma duże spadki ciśnienia spróbuj może jutro z rana troszke przecisnąć go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membrany wymieniałem jakiś czas temu już , zero negatywów , stag , kme silver , magic jet . Gazu pół butli. Dzisiaj rano cisnąłem troszkę i nic się nie działo , dopiero po robocie koło 16 jak już "upalnie" było , najpierw przy mocniejszym przyspieszeniu tak jakby brakło gazu albo się zadławił i nie wiedział co zrobić , a potem właśnie się wyłączał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtry też? Głównie chodzi mi o fazy lotnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtry wymieniane jakieś 2 tysiące km temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może spróbuj zatankować do pełna i zobaczysz co się będzie działo czy problem ustąpi do jakiegoś momentu. Ewentualnie zobacz zawór przy butli czy jest na maxa odkręcony. Ale najpewniej i najlepiej podłączyć się pod staga i będzie wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro nie dam rady nigdzie podjechać bo o 18 kończe, dotankuje do pełna choć to raczej nie to .No i posprawdzam kable chociaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknij czy wszystko szczelne ale zobaczysz co będzie po tym tankowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że jeden albo dwa wtryski gdy je przechyle to gaz ucieka , jak stoją prosto to jest szczelnie , wtryski miały wymieniane oringi i huu dalej puszcza nie wiem czemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuj ogarnąć wtryski i problem pewnie ustąpi. Może jak jest cieplej bardziej popuszczają i robi się kaszana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro oblukam co się da i zdam relacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu nic posprawdzać , a poza tym było za gorąco zarówno pod maską i na dworze, jedynie dotankowałem do pełna i niestety nic to nie dało , dalej się wyłacza co jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwie upał jak ta lala. Czyli coś z wtryskami pewnie jak wspomniałeś. Wiecej Ci nie spalił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spalanie w "normie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź te wtryski o których pisałeś że jak je poruszysz to gaz leci. I podepnij się kompem pod instalkę . parownik regenerowałeś jakiś czas temu , więc wymagał by on jakiejś regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtryski postaram się ogarnąć na weekend , po regeneracji robiłem regulacje gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale już chyba parę km zrobiłeś po regeneracji? Chodzi mi o to czy robiłeś ja po tym jak ten problem Ci się ukazał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no wcześniej robiłem regulacje , jeżdził ok do momentu aż zrobiło się gorąco na dworze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności