Skocz do zawartości
wemb

Niesprawny nawiew (losowo niedziała)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zainstalowaną w aucie manualną regulację nawiewu i klimatyzacji (czyli pokrętłami reguluję temperaturę nawiewu, siłę nawiewu oraz miejsce).

Problem polega na tym, że często zdarza się, że załączam nawiew, słyszę jak działa/huczy wentylator (w środku kokpitu), natomiast wogóle nie ma nawiewu (niezależnie gdzie ustawię - czy to na nogi, czy na ciało, czy na szybę).

 

Jak podkreślam, raz działa, raz nie działa. W przypadku, gdy np. wyłaczę/włączę przycisk klimatyzacji - 'zaskakuje' i działa jakiś czas, potem przestaje.

 

pzdr

Bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ziomal. wentylator dmuchawy jest po prawej stronie ;) A sprawdzałeś najpierw błędy VCDS-em ? Myślę ,że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam taki problem otóż zbliża się zima a ja właczając nawiew na szybę strasznie słabo leci na nią powietrze czy wystarczy wymienić filtr kabinowy powietrza czy w czymś innym tkwi problem/dzięki za pomoc pozdrawiam///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piszę tutaj, bo nie warto zakładać nowego tematu.

Posiadam Passata 2003r. z klimatronikiem i od jakiegoś czasu mam problem z nawiewem na przednią szybę. Jeżeli na klimatroniku ustawię nawiew na przednią szybę, to dmucha prosto na mnie. Po prostu nie chce dmuchać na przednią szybę, jakby klapka nie otwierała nawiewu. Zbliża się zima i obawiam się, że będą mi szyby parować. W pierwszej kolejności powinienem sprawdzić panel klimatronika czy czeka mnie demontaż deski rozdzielczej, aby dostać się do klapek sterowania nawiewami?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chcąc zakładać nowego tematu mam taki problem ze po dojechaniu na dane miejsce autem i po wyłączeniu nawiewu słyszę jak coś w nim jakby przeskakuje płyta ( gdzieś za panelem nawiewu , tam gdzieś gdzie są nogi pasażera ( po lewej stronie od nóg pasażera ) co tak jakby chce przeskoczyć ale nie moze , czasami głośniej czasami mniej i czasami gdzieś w coś słychać w kokpicie tak jakby na maskę deszcz padał ale nic nie pada . Co to moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sory, że odgrzewam kotleta ale nie chce zaśmiecać nowym tematem. Mam problem w passacie b6 z klimatronikiem dwustrefowym mianowicie wentylator załącza się i po sekundzie wyłącza i tak non stop. (podłączony inny wentylator z rezystorem i jest to samo) na klimatroniku wyświetla błąd po lewej 4f9 a po prawej 0ch. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być i mógłby mi coś podpowiedzieć bo zostałem bez nawiewu w te upalne dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylator nawiewu ten pod schowkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności