Skocz do zawartości
sliskis

Skrzynia biegów uszkodzona

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj np. tutaj http://www.pzm.pl/rzeczoznawcy

 

Musi mieć uprawnienia.Może jakiś biegły sądowy z zakresu mechaniki ,rzeczoznawca PZM albo ktoś z ASO VW?

zobacz tutaj http://www.pzm.pl/rzeczoznawcy

Dzięki Panowie,będę musiał podać skrzynię i zestaw sprzęgła do Polski na expertyzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

 

Proszę o poradę:

1) Czy problem z redukcją z 4 na 3 bieg może oznaczać tylko i wyłącznie awarię tzw synchronizatora ?

2) Czy jest opłacalne wykonanie regeneracji skrzyni biegów (auto z 99 roku) ? Czy ktoś jest w stanie zaproponować zakład który się tym zajmuje (najlepiej wlkp) ? W jakich granicach może oscylować koszt naprawy skrzyni ?

3) Czy może lepiej poszukać używanej skrzyni biegów i nie bawić się w regenerację ? Tylko czy jest metoda sprawdzenia czy używana skrzynia biegów również nie ma jakiś problemów ?

4) Jeśli używana skrzynia biegów to która będzie najlepsza do silnika o oznaczeniu AFN 110 KM ? Aktualnie silnik mam połączony z 6 - biegową skrzynią. Pierwotnie w samochodzie był silnik 2,5 TDI AKN i myślę że skrzynia od tego silnika pozostała a były właściciel zmienił silnik na 1,9 TDI. I Czy przy powrocie do skrzyni 5 biegowej nie będzie problemów z połączeniem jej z silnikiem ? Mam tu na myśli że przy 6 biegowej skrzyni ktoś coś mógł zmienić tak by wszystko pasowało np koło zamachowe itp ?  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności