Skocz do zawartości
sliskis

Skrzynia biegów uszkodzona

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu wymieniłem kompletny zestaw sprzęgła.Po przejechaniu ok 2000tyś km skrzynia uległa awarii,skrzynię kupiłem w ubiegłym roku we wrześniu,skrzynia po regeneracji.Jechałem po autostradzie i nagle pedał sprzęgła poleciał do podłogi i nie mogłem wrzucić żadnego biegu,na poboczu stwierdziłem że ze skrzyni leci olej,auto wogóle nie chciało odpalić,tak jakby był wyładowany akumulator,ale jakoś się udało i dotoczyłem się do mechanika.Po odkręceniu skrzyni okazało się że znajduję się tam śrubka i jest dziura w skrzyni przy wałku sprzęgłowym i druga dziura na górze skrzyni,docisk porysowany jak stwierdził mechanik.Zregenerowałem drugą skrzynię,po zmontowaniu okazało się że biegi ciężko wchodzą a wsteczny czasami a niekiedy wogóle.Mechanik próbował ustawić biegi,ale bez rezultatu,mówił że ma wrażenie że sprzęgło nie do końca wysprzęgla,potem wymienił mi pompkę sprzęgła bo twierdził że przeciekała,dziwne bo wcześniej nie przeciekała.Skrzynię trzeba było znowu wyjąć i powiedziałem żeby sprawdził docisk i dwumasę,okazało się że trochę docisk pomieliło,sprzedawca w sklepie z częściami powiedział że docisk walnięty,zwichrowany trochę to i pewnie dwumasa też do wywalenia.No to trzeba założyć starą dwumasę i docisk,chociaż ja myślę że ta niby uszkodzona dwumasa to by była ok.Ale będzie trzeba sprawdzić.Jestem już załamany za skrzynię tą co uległa zniszczeniu zapłaciłem ok 3600zł,za tą co teraz naprawiłem 2100zł, za komplet sprzęgła ok 2400zł,a i jeszcze poniosę koszty naprawy i pompka sprzęgła.Jak to jest możliwe że śrubka nie wiadomo skąd i od czego wpadła do skrzyni?Czy jest to możliwe,może ktoś miał taki przypadek?Czy to jest wina właśnie docisku że ciężko biegi wchodzą?Tu kilka fotek,może ktoś podpowie od czego ta śrubka i kogo obwiniać.DSC_00042.jpg

DSC_00052.jpg

DSC_0008.jpg

DSC_0001_26.jpg

DSC_0017_13.jpg

DSC_0004.jpg

DSC_0014.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze mechanik cie troche naciaga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruba mogła się dostać przypadkowo przy montażu, ale może mechanik nie dokręcił wszystkich prawidłowo np. od mocowania dwumasy lub docisku i się któraś wykręciła dlatego ten bałagan. Porównaj jak to możliwe z pozostałymi śrubami.A mechanik nawet jak popełnił błąd to się pewnie łatwo nie przyzna.Przykro tylko ze przy tym takie koszty potworne poniosłeś.

Mi osobiście ta śruba wyglada na mocowanie dwumasy i to że mogła być żle dokręcona jak się mylę to niech inni mnie poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze sie odkrecila teraz sa koszty zupelnie zbedne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że ta śrubka to ani z docisku ani z dwumasy,jakby nie z tego auta tak stwierdził mechanik(oczywiście to nie ten mechanik co zakładał zestaw sprzęgła),więc by odrazu by mi powiedział od czego ta śrubka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się ustalić co zrobiło dziury w skrzyni? Czy oby na pewno to była ta śruba?

Może element, który uszkodził skrzynię został na asfalcie razem z olejem.

Edytowane przez horte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze to sruba z wnetrza skrzyni,jakis rok temu majac golfa tdi ze skrzynia asd podczas jazdy cos walnelo i wylecial olej auto do siebie i rozbieranie wyrwa w skrzyni od wewnatrz okazalo sie ze wypadl bolec zabezpieczajacy roznicowke i sila odsrodkowa wywalia go z taka sila,zkrzynie rozebralem na czesci bolec dorobilem zaspawalem tak jak i skrzynie koszt 30zl, robota swoja,w golfie 4 wypadaja nity i robia taki zamet,sa nawet zestawy naprawcze mechanizmu roznicowego zamiast nitow daje sie sruby.http://allegro.pl/nity-do-skrzyni-biegow-golf-iv-1-4-1-6-1-9-sdi-i4178852287.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze to sruba z wnetrza skrzyni,jakis rok temu majac golfa tdi ze skrzynia asd podczas jazdy cos walnelo i wylecial olej auto do siebie i rozbieranie wyrwa w skrzyni od wewnatrz okazalo sie ze wypadl bolec zabezpieczajacy roznicowke i sila odsrodkowa wywalia go z taka sila,zkrzynie rozebralem na czesci bolec dorobilem zaspawalem tak jak i skrzynie koszt 30zl, robota swoja,w golfie 4 wypadaja nity i robia taki zamet,sa nawet zestawy naprawcze mechanizmu roznicowego zamiast nitow daje sie sruby.http://allegro.pl/nity-do-skrzyni-biegow-golf-iv-1-4-1-6-1-9-sdi-i4178852287.html

 

Nie wiem czy jeszcze coś w skrzyni się znajduję i czy to jest z wnętrza,mechanik patrzył na rysunkach skrzyni to niewidać takiej śrubki.Zanim otworzę skrzynię,muszę znaleźć winnego tej całej sytuacji,jak będzie trzeba to wezmę experta,bo zaduże poniosłem koszty tej imprezy.

 

Czy udało się ustalić co zrobiło dziury w skrzyni? Czy oby na pewno to była ta śruba?

Może element, który uszkodził skrzynię został na asfalcie razem z olejem.

No raczej ciężko by było z ustaleniem tego,gdyż stało się to na ruchliwej autostradzie,i nawet niewnikałem czy coś leży na plamie oleju,nawet nie sądziłem że mam tak uszkodzoną skrzynię,tylko że poprostu olej wyciekł przez uszczelkę jakoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj kod swojej skrzyni to zerkne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze to sruba z wnetrza skrzyni,jakis rok temu majac golfa tdi ze skrzynia asd podczas jazdy cos walnelo i wylecial olej auto do siebie i rozbieranie wyrwa w skrzyni od wewnatrz okazalo sie ze wypadl bolec zabezpieczajacy roznicowke i sila odsrodkowa wywalia go z taka sila,zkrzynie rozebralem na czesci bolec dorobilem zaspawalem tak jak i skrzynie koszt 30zl, robota swoja,w golfie 4 wypadaja nity i robia taki zamet,sa nawet zestawy naprawcze mechanizmu roznicowego zamiast nitow daje sie sruby.http://allegro.pl/nity-do-skrzyni-biegow-golf-iv-1-4-1-6-1-9-sdi-i4178852287.html

 

 

A może mechanik zastosował właśnie takie śruby zamiast nitów i to właśnie jedna z nich. Niedostateczny moment dokręcający i śruba się zwyczajnie odkręciła. To tyko przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj kod swojej skrzyni to zerkne.

 

Ta uszkodzona to ma chyba taki symbol FRK ,a tą co mam zregenerowaną teraz to moja orginalna skrzynia o symbolu GVS

 

A może mechanik zastosował właśnie takie śruby zamiast nitów i to właśnie jedna z nich. Niedostateczny moment dokręcający i śruba się zwyczajnie odkręciła. To tyko przypuszczenia.

Możliwe że masz racje,czekam na swoją starą dwumaske bo mam w Polsce,a nowej chyba już niekupię,naprawiam i sprzedaję bo już dość mam użerania się z tym autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jestem pod wrażeniem, że dałeś się namówić na regeneracje skrzyni biegów. Ja najzwyczajniej w świecie wolałbym kupić używkę za 500-1000zł (najlepiej z gwarancją) i cieszył się dalszą przygodą z passatem.

Są nawet sprzedawcy którzy oferują również montaż i dają gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak jestem pod wrażeniem, że dałeś się namówić na regeneracje skrzyni biegów. Ja najzwyczajniej w świecie wolałbym kupić używkę za 500-1000zł (najlepiej z gwarancją) i cieszył się dalszą przygodą z passatem.

Są nawet sprzedawcy którzy oferują również montaż i dają gwarancję.

Wiesz jak jest,człowiek po naprawie auta,nieważnie ile wydał się cieszy i dalej jeżdzi.Tylko że ja w ten samochód już wpakowałem kupe kasy,napiszę wam jak sprzedam auto.A autko kupowałem nowe z salonu,więc za każdym razem było go ciężko sprzedać.Ta skrzynia co uległa zniszczeniu też jest na gwarancji,no ale trzeba najpierw experta i wtedy kogoś oskarżać.Albo mechanik który zakładał zestaw sprzęgła albo sprzedawca skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A nie jest to śruba trzymająca łapę wyciskową tą na której jest łożysko wyciskowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śrubka identyczna,możliwe że masz rację,tylko sam nie otworzę skrzyni bez experta,ale już jest jakaś poszlaka :)

 

Witam. A nie jest to śruba trzymająca łapę wyciskową tą na której jest łożysko wyciskowe?

Nie to nie jest ta śrubka,bo po wyjęciu skrzyni śrubka była na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że sprawa zakończy się w sądzie, proponuję abyś z rzeczoznawcą uzgodnił termin wykonania oględzin a o fakcie tym poinformował listownie (list polecony z dowodem odbioru) mechaników, którzy dokonywali napraw.

Jeżeli zechcą to powinni mieć możliwość uczestnictwa w oględzinach. Jeżeli się nie pojawią, to ich strata.

Koniecznie w obecności rzeczoznawcy spiszcie protokół, z którego wynikać będzie czy zaproszone osoby wstawiły się czy nie.

Będzie to ważny dokument w sądzie.

Przerabiałem podobny temat z autoryzowanym serwisem jednego z japońskich producentów aut. Udało się dowieźć racji ale japończyka już nie kupię.

Edytowane przez horte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że sprawa zakończy się w sądzie, proponuję abyś z rzeczoznawcą uzgodnił termin wykonania oględzin a o fakcie tym poinformował listownie (list polecony z dowodem odbioru) mechaników, którzy dokonywali napraw.

Jeżeli zechcą to powinni mieć możliwość uczestnictwa w oględzinach. Jeżeli się nie pojawią, to ich strata.

Koniecznie w obecności rzeczoznawcy spiszcie protokół, z którego wynikać będzie czy zaproszone osoby wstawiły się czy nie.

Będzie to ważny dokument w sądzie.

Przerabiałem podobny temat z autoryzowanym serwisem jednego z japońskich producentów aut. Udało się dowieźć racji ale japończyka już nie kupię.

Wielkie dzięki za podpowiedź,na pewno się przyda.A gdzie takiego rzeczoznawcę znaleźć,żeby się znał na tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki za podpowiedź,na pewno się przyda.A gdzie takiego rzeczoznawcę znaleźć,żeby się znał na tym?

 

Spróbuj np. tutaj http://www.pzm.pl/rzeczoznawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi mieć uprawnienia.Może jakiś biegły sądowy z zakresu mechaniki ,rzeczoznawca PZM albo ktoś z ASO VW?

zobacz tutaj http://www.pzm.pl/rzeczoznawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności