Skocz do zawartości
selius

Dolozenie glosnika basowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Passata 2001r 1.9 tdi 130 km i mam pytanie w sprawie dolozenia glosnika basowego w bagazniku jak to jest np w Audi a4. Czy jest mozliwosc podlaczenia takiego glosnika do samego radia bez wzmacniaczy itd? Nie chodzi mi o subwoofer bo z tego wyroslem, tylko o lekkie poprawienie dzwieku.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

selius fabryczny subwoofer z Audi to subwoofer aktywny - czyt. posiada wbudowany wzmacniacz.

Samo podłączenie subwoofera z Audi nie byłoby zbytnim problemem - odpowiednio sklecona instalacja i wszystko zagra.

Podejrzewam, że więcej roboty mogłoby być z zamocowaniem takiego subwoofera żeby to miało ręce i nogi, no i było jakoś ładnie wkomponowane, a nie "rzucone" w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Posiadam Passata 2001r 1.9 tdi 130 km i mam pytanie w sprawie dolozenia glosnika basowego w bagazniku jak to jest np w Audi a4. Czy jest mozliwosc podlaczenia takiego glosnika do samego radia bez wzmacniaczy itd? Nie chodzi mi o subwoofer bo z tego wyroslem, tylko o lekkie poprawienie dzwieku.

 

Pozdrawiam

 

Sam taki głośnik nie ma sensu, nie poprawi to jakości dźwięku, jeżeli nie podłączysz do niego wzmacniacza.

 

 

 

selius fabryczny subwoofer z Audi to subwoofer aktywny - czyt. posiada wbudowany wzmacniacz.

Samo podłączenie subwoofera z Audi nie byłoby zbytnim problemem - odpowiednio sklecona instalacja i wszystko zagra.

Podejrzewam, że więcej roboty mogłoby być z zamocowaniem takiego subwoofera żeby to miało ręce i nogi, no i było jakoś ładnie wkomponowane, a nie "rzucone" w bagażniku.

 

Nie wiem, jak to jest z okablowaniem- mogłaby być niezła rzeźba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam taki głośnik nie ma sensu, nie poprawi to jakości dźwięku, jeżeli nie podłączysz do niego wzmacniacza.

 

 

Z tego co wiem w Audi jest sam taki glosnik bez wzmacniacza, chyba ze jak pisze kolega Kamel wzmacniacz jest aktywny razem z glosnikiem i wedlug mnie dzwiek jest duzo lepszy niz w VW.

Ne chce sie bawic w wzmacniacze kable z aku, kable z radia itd... po prostu chcialbym dolozyc taki woofer jak ma Audi.

 

Nikt nie ma takiego glosnika w Passacie? Moze z jakiegos innego samochodu nie koniecznie z Audi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest aktywny ten głośnik. Więc dołożenie samego głośnika nic nie da. Jedynym wyjściem jest normalny montaż skrzynki. Można by było jeszcze zastąpić ten głośnik jakimś głośnikiem o większej mocy i podłączyć go pod wzmacniacz jednokanałowy, stricte na ten głośnik. Ale wtedy kable sygnałowe i tak trzeba pociągnąć. Czy to aż taki problem?

Poprawę dźwięku poczujesz przy zmianie radia nawet- jeżeli masz fabryczne. Nie mówiąc o głośnikach przednich. Wystarczy dobry zestaw odseparowany i nie potrzeba suba w bagażniku.

No ale tu znów wzmacniacz by się przydał. Jednym słowem- jeżeli chcesz mieć lepszy dźwięk, to niestety musisz trochę zainwestować i poświęcić na to trochę czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, jak to jest z okablowaniem- mogłaby być niezła rzeźba

Sparkie niekoniecznie. Podłączałem u ojczulka w A4 ori subwoofer pod ori radio Delta CC i całość ograniczyła się do puszczenia okablowania od radia do subwoofera i do tylnych drzwi.

W Audi jest to tak rozwiązane, że radio w trybie pasywnym ma wyjście tylko na przednie głośniki, a tył i subwoofer są zasilane ze wzmacniacza wbudowanego w obudowę subwoofera (subwoofer aktywny).

Myślę, że spokojnie dałoby radę podpiąć subwoofer z Audi pod ori radio z VW, np. Gamma V, przy czym Gamma V podobnie jak Delta CC ma wyjścia liniowe w w małych ISO (żółta wtyczka).

Pewnie na takiej samej zasadzie dałoby się to podpiąć pod niefabryczne radio.

 

Jeśli chodzi o sam subwoofer to jest tego kila rodzajów, np. w Audi A3 jest w małej obudowie, a w Audi A4 jest w dużej, która jest równocześnie podstawą mocowania zmieniarki.

 

W Passacie w lewym boczku znajduje się zmieniarka, a szczerze mówiąc nie wiem ile tam jest miejsca pod boczkiem, więc trzeba by było ściągnąć boczek i próbować wcisnąć tam suba z A3 w małej obudowie, ewentualnie próbować wcisnąć suba z A4 w dużej obudowie i w niej mocować zmieniarkę.

Być może to tylko moje odczucia, ale wydaje mi się, że subwoofer z A4 gra ładniej / lepiej / mocniej niż ten z A3.

Wiadomo, nie jest to jakieś mocne łupnięcie, ale jest to dość przyjemne uzupełnienie niskich tonów w fabrycznym audio.

 

Jakby co to dorzucam pinout radia i suba w A4 B5:

min_22f271467bfa7a8abcc50ca5a4b6a.jpg

 

selius ewentualnie można by było pobawić się w jakąś zabudowę lewego boczka bagażnika, jednak do tego to trzeba by było znaleźć miejsce na wzmacniacz.

Ja u siebie w Jettcie skleciłem sobie coś takiego, a wzmacniacz podwiesiłem pod półką.

W boczku wygląda to tak (jeszcze nie oklejone wykładziną):

060a4962c20f7ef6m.jpg

Edytowane przez Kamel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sparkie niekoniecznie.

 

Dlatego napisałam, że nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! mam pytanie chciałbym zamontować sprzęt do passata b5 sedan typu skrzynia basowa i wzmacniacz . Mam juz kupione skrzynie basową Blaupunkt a GT SERIES 1200 , jaki wzmacniacz byłby dobry do niego i okablowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Blaupunkt a GT SERIES 1200

 

GTT czy GTB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie mogę zakładać nowych tematów siec napiszę tutaj.

A więc dostałem subwoofer z nissana Blaupunkt / 28170-AV700 i chciałbym go jakoś podłączyć pod moje oryginalne radyjko Gamma V w Passacie B5. Podpowiedzcie mi jak rozszyfrować od czego są poszczególne piny we wtyczce tego suba. Dodam ze jest ich tam 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjście Hi-input? daj jakieś zdjęcie jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem foto kostki na aukcji :

http://www.ebay.pl/itm/Nissan-Primera-P12-Hatchback-Subwoofer-mit-Gehause-28170AV700-Blaupunkt-02-/180941962908

 

Szperam w necie w poszukiwaniu schematów ale nic znaleźć nie mogę. Są opisy wtyczek ale innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności