Skocz do zawartości
Kamill

czujnik temperatury spalin 4 (P246E)

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mruga mi kontrolka świec żarowych i pojawił się też check engine - po podpięciu kompa wywala taki błąd:

 

009326 - czujnik temperatury spalin, obwód 1, czujnik 4 (P246E)

 

Jestem trochę zbity z tropu bo przeszukując forum wyczytałem, że w B6 są 3 takie czujniki: przed i za DPF-em oraz przy turbinie. U mnie jednak pokazuje na kompie "czujnik 4". Sprawdzałem go na trzech różnych programach i każdy podaje tylko ten jeden błąd. Ma ktoś jakiś pomysł co to czujnik i gdzie tego szukać?

 

Znalazłem w necie coś takiego: http://www.bba-reman.com/forums/Topic132689.aspx

 

Dobrze rozumiem, że chodzi tu o czujnik, który znajduje się za DPF-em?

Edytowane przez Kamill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może numer tego czujnika? Bo u mnie również padł ten czujnik i muszę wymienić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba ten wkrecany w wyech tak?? sprobujcie wykręcić i go wyczyścić, u mnie pomogło i nie wywala błędu od 2 lat. Klientowi pol roku temu taki sam zabieg zrobilem i też jeździ do dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba ten wkrecany w wyech tak?? sprobujcie wykręcić i go wyczyścić, u mnie pomogło i nie wywala błędu od 2 lat. Klientowi pol roku temu taki sam zabieg zrobilem i też jeździ do dzisiaj

 

Dzięki za podpowiedź! Dzisiaj sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był cały okopcony w sadzy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku awaria była śmieszna... Kuna przegryzła kabel :[ Gdyby ktoś potrzebował symbol tego czujnika wrzucam zdjęcia - jest na nim kilka symboli :)

oQYrrjc.jpg

5eSXY8k.jpg

rF7Uj5N.jpg

HUdxX0r.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu jest ten czujnik?? "wkręcany w wydech" - Chodzi o kolektor wydechowy czy tłumik końcowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem co wyżej. Gdzie się znajduje ten czujnik? Ma ktoś może jakiś schemat? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności