Skocz do zawartości
Gość jakubbbb

Domykanie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jakubbbb

Czasami gdy zamykam dzwi to samoczynnie włańcza się moduł i otwiera mi wszystkie okna :/ Wydaje mi sie ze elektryka w tej klamce mi działa tylko na otwieranie a na zamykane nie działa może kabelek urwany i przezto głupieje ten moduł. Co przeczyścić żeby tak się nierobiło? Może ktoś miał już taki poblem a z tego co wiem to to czestaprzypadłość passata b4

Prosze o jakieś rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykasz za pomocą kluczyka czy pilota?

 

Rozumię że robisz tak:

 

zamykasz kluczykiem i przytrzymujesz w pozycji "prawo" a w tym czasie szyby otwierają się zamiast domykać a jak otwierasz drzwi w lewo i przytrzymujesz kluczyk to nic się nie dzieje, dobrze rozumuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubbbb

Jak przytrzymuje w lewo to nic jak w prawo to nic. Prace centralnego zamka aby zamknąć wymuszam mechanicznie kluczykiem otwiera sie elektrycznie tak jak by jakis kabelek był urwany. Po stronie pasazera działa domykanie z kluczyka i otwieranie. Szyby samoczynnie tak po 3s sie otwieraja jak odchodze od auta. Jest to sporadyczne ale lepiej zeby sie takie cuda nie działy.

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Według mnie masz:

1. rozpięty bądź urwany kabelek przy klamce lewej (stąd zamykasz drzwi wciskając siłownik który zwiera styki graniczne), lub

2. uszkodzony mikrowłącznik w zamku klamki, lub

3. źle włożony bębenek zamka w klamce. Posiada on wyżłobienie, w które powinien wejść kołeczek mikrowłącznika; wyjęcie bębenka, przekręcenie o 180 stopni i włożenie bębenka powinno załatwić sprawę.

 

Jedno jest pewne - bez zdjęcia boczku i klamki się nie obejdzie. Uwaga na kabelek od klamki! Należy go włożyć tak, żeby nie urwała go opuszczana szyba drzwiowa!

 

Jeśli klamka będzie uszkodzona, przestrzegam przed zakupem produktów nieorginalnych. Miałem podróbkę i wszystkie moje kłopoty z otwieraniem auta były związane właśnie z nią. Warto nawet dołożyć kilka złotych za orginał niż kupić nówkę podróbę. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie jak powinny działać szyby w B3...

 

Dołożyłem elektryczne szyby przednich drzwi z oryginalną wiązką, przyciski w rączkach i modułem: 357 959 875A

 

Za pomocą przycisków szyba kierowcy po przytrzymaniu jedzie do końca w dół i także górę, szyba pasażera po przytrzymaniu tylko w dół. Obie szyby na krótkie impulsy działają w dół i w górę.

 

Przy zamykaniu auta kluczykiem, gdy szyby są otwarte szyba pasażera lekko ruszy, auto zamknie się. Gdy przytrzymam kluczyk w prawo domyka szybę pasażera, potem kierowcy. Gdy przytrzymuję klucz w lewo nic się nie dzieje. Czy tak ma działać domykanie? Czy też szyby powinny bez trzymania kluczyka jechać w górę gdy zamykam auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viper wszystko gra. Tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mnie uprzedzili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Dziwi mnie to że jedna szyba może jechać do góry bez przytrzymywania przycisku, a druga już nie, ale skoro tak to wymyślili to niech będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś w którymś tam wątku pisałem, tylko szyba kierowcy jest w pełni automatyczna. Pozostałe, czy tam pozostała ( w zależności czy 2 czy 4 elektryczne) idą automatycznie po krótkim przytrzymaniu tylko w dół. Do góry trzeba trzymać cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...a to nie jest czasem roznica miedzy modułami?

 

Niedawno przeszczepilem do B3 '91 GT ori szyby x4 z wiazka wlacznikami wsio wsio i moduł bez literki A na koncu i szyba zasuwa sie tak samo do góry automatem jak na dół ale tylko kierowcy.I co ciekawe tylko po zapłonie.Po wyłączeniu kluczyka ( bez otwieania drzwi) to juz sie sama nie zasunie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ori szyby x4 z wiazka wlacznikami wsio wsio i moduł bez literki A na koncu i szyba zasuwa sie tak samo do góry automatem jak na dół ale tylko kierowcy.

Przecież to samo napisałem post wyżej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności