Skocz do zawartości
IgnisDriver

lampy-czyszenie soczewki

Rekomendowane odpowiedzi

prawa lampa u mnie świeci jasniej niż lewa, po przekładce żarówek - nadal tak samo. Wymyśliłem, że może wystarczy wyczyścić soczewkę.

Czy tam oprócz soczewki jest jakiś odbłyśnik?

Czy można (tak jak w okularach) spróbować przeczyścić soczewkę np, benzyną ekstrakcyjną? Tak wymyśliłem, że może nasączonym wacikiem na drucie lub coś w tym stylu.

Czy moje wymysły nie spowodują uszkodzenia soczewki?

Wiem, że jest opcja oddania reflektorów do regeneracji ale jakby tak kombinuję, żeby może samemu coś poprawić.

Proszę o wszelkie porady.

dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wypróbuj... Ja byłem w szoku. Lampy w skodzie lśnią jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to... żart?

ja nie mam matowego szkła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że ten odbłyśnik w środku lampy nie wymaga regeneracji jak jest xenon? Wystarczyłoby wyczyścić całą soczewkę? Już wiem co będę robił w weekend majowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli rozumiem, że ten odbłyśnik w środku lampy nie wymaga regeneracji jak jest xenon? Wystarczyłoby wyczyścić całą soczewkę? Już wiem co będę robił w weekend majowy

wymaga:) u mnie był wypalony, nie miało co świecić, wysyłałem do regeneracji bo do soczewki ciężko sie dostać. Wyginałem drucik z chusteczka do czyszczenia okulwarów ale za wiele to nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że nie ma opcji bez wyjmowania lampy?

no i czy szmatka/gaza/wacik może być nasączony alkoholem/benzyną ekstr czy czymś innym czy wycierać na sucho?

i jeszcze jedno - ja nie mam ksenona - czy czyścić soczewkę tylko od przedniej strony?

Edytowane przez IgnisDriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja sobie poradzilem z czyszczeniem soczewki ale na cuda nie licz. Oczywiscie od srodka ,tam gdzie zarowka wchodzi. Byl tam niby wczesniej niewidoczny osad taki bialy. Soczewka zamiast szklista byla taka mleczna i najlepiej bylo to zauwazalne jak wyczyscilem do polowy. Natomiast do pelni szczescia trzeba jeszcze wyczyscic odblysnik a to juz gorsza sprawa. Ja mialem gabki owiniete szmatkami na srubokretach i wode destylowana zeby nie rozpuscic nic w srodku. Odblysnika sie nie dalo ale moze faktycznie jakis gietki drut i da rade. Oczywiscie wszystko bez wyjmowania lamp. Efekt... hmmm no troche lepiej jest ale jeszcze ten odblysnik... .

20112012145.jpg

Edytowane przez przemekd2vip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za konkrety. W weekend zabieram się za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj znac jak sobie poradzisz. Moze jakas przydatna rada posluzysz to tez jeszcze raz sie zabiore za to:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nawet jak się lekko poprawi widocznośc to już będzie super. Trudno oczekiwac przy 240tys km, że nadal lampa będzie jak nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam podobnie. Ale pochwal sie jak bedziesz po zabiegu czy dales rade wyczyscic jakos odblysnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja mam podobnie. Ale pochwal sie jak bedziesz po zabiegu czy dales rade wyczyscic jakos odblysnik.

 

Jeśli mogę się wtrącić to odbłyśnika nigdy nie wyczyścisz a tylko bardziej uszkodzisz. Od temperatury odbłyśnik wypala się i każde dotknięcie szmatką powoduje ścieranie odbłyśnika pozostawiając rozmazany ślad co wiadomo prowadzi do pogorszenia jakości światła.

Przykład uszkodzonych, wypalonych odbłyśników:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem dziś do jednej z polecanych w necie firm w Warszawie w sprawie regeneracji odbłyśników - to jako ciekawostka. Przez tel padło 700zł i 5 godzin roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez tel padło 700zł i 5 godzin roboty.

 

Ciekawe ile nowe kosztują zamienniki i oryginały. Może ktoś się orientuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja robiłem niedawno czyszczenie soczewek w bi-ksenon (przy okazji naprawy przesłony) lewej nie działał za każdym razem światło długie.

cena 600zł robota 4-5 godzin ale jest cholerna różnica. normalnie jakbym nowe żarniki wrzucił lub lampę wymienił. Jestem bardzo zadowolony. Cały kurz, brud z lampy wymyty,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściłeś w zakładzie zajmującym się tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w zakładzie który od 10 lat naprawia lampy ksenon i zwykłe w Katowicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena 600zł robota 4-5 godzin
Tak z ciekawości ile kosztuje nowa lampa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności