Skocz do zawartości
IgnisDriver

lampy-czyszenie soczewki

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest pewność, że każdy smartfon nawet na tej samej aplikacji zmierzy tak samo? Według mnie żadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Errata:

lepiej mierzyć lumeny, nie luksy:-) ale to z pośpiechu.

Zakładając,że  ksenon będzie miał z 2500lm (hipotetycznie) a uwalony  np. 800, to nie ma co się przejmować smartfonem, aplikacją i czynnikami zewnętrznymi. Bład pomiaru rzędu 20% nie ma znaczenia.

Sam zobacz: lampa nówka- ma np 3000lm (zmyślam), twój pomiar 1200. Jest powód do niepokoju? jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał potrzebę wyjęcia odbłyśnika i soczewki w bi-ksenonie (LED) z doświetlaniem zakrętów w cc lift to da się bez rozklejania (cięcia) lampy. Jest ciężko, bo szfaby się nieźle postarały. Ale da się. Największym problemem jest ponowne zamontowanie czarnego plastiku otaczającego soczewkę. Trzeba także zmienić ułożenie 4 śrub mocujących soczewkę, ale bez rzeźby. Takie miałem GŁÓWNE założenie. Jak będzie zainteresowanie, to po świętach może zrobię manuala. Po świętach mam zamiar kupić uszkodzą lampę bi-ksenon bez led i spróbować ją rozebrać i co najważniejsze złożyć ją do kupy bez cięwwwcia.

IMG-20171223-WA0000.jpeg

W zwykłym bi-ksenonie jest o wiele łatwiej. Nie warto nawet robić manuala. Zdziwiła mnie ilość kurzu w środku. Lampy teoretycznie szczelnie zamknięte, ale przez gumowe wywietrzniki dostaje się masa syfu. Będę chciał coś włożyć do odpowietrzników, aby zatrzymać dostający się tam kurz. Coś co nie będzie ograniczać przepływu powietrza. Jakieś pomysły?

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności