Skocz do zawartości
Dario31

bulgotanie wody w srodku auta

Rekomendowane odpowiedzi

witam podczas wlaczania zaplonu uslyszalem dziwny odglos jakby bulgotanie przelewanie sie wody w desce rozdzielczej . Zauwazylem tez ze oslona pod silnikiem w lewej dolnej czesci jest wilgotna od plynu . Czy ktos mial taki przypadek i moze cos podpowiedziec . dodam ze jest to passat 2007 rok 1.9 tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzony układ. Przelewanie się bąbelków identyczny objaw jak w B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyeliminuj wycieki płynu jak dalej będzie przelewanie bąbelkowanie to test na CO2 jak test wyjdzie negatywny to problem z nagrzewnicą jak pozytywny to uszczelka pod głowicą.Posiadam gdzieś zdjęcia po rozcięciu nagrzewnicy w jakim była stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy, posiadam ten sam problem bulgotanie w okolicach kokpitu. Podobno to może być zapowietrzona nagrzewnica. Jak ją odpowietrzyć? Mechanice powiedział że układ sam się odpowietrza a bulgotanie jak było tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to od klimatyzacji - zobacz czy wyłączenie kompresora daje efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem trochę w aucie i po części chyba wiem co powoduje te bulgotanie. Jak temperatura jest ustawiona na maksymalne chłodzenie to nie ma bulgotania tak samo jest jak temperatura nastawiona jest na maksymalną wartość grzania i to bez względu czy klimatyzacja jest włączona czy tylko nawiew, problem bulgotania zaczyna się jak przestawiam temperaturę na inną niż maksymalne wartości, przykładowo 21 stopni, słychać jak silniczek klapy się ustawia . Odniosłem takie wrażenie jakby silniczek próbował cały czas ustawić klapy w odpowiednim miejscu, ale to tylko moje wrażenie. Dodam jeszcze że tak samo dzieje się w przypadku lewej jak i prawej strony. Czy to może być problem w samym silniczku? Proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiedziałem trochę w aucie i po części chyba wiem co powoduje te bulgotanie. Jak temperatura jest ustawiona na maksymalne chłodzenie to nie ma bulgotania tak samo jest jak temperatura nastawiona jest na maksymalną wartość grzania i to bez względu czy klimatyzacja jest włączona czy tylko nawiew, problem bulgotania zaczyna się jak przestawiam temperaturę na inną niż maksymalne wartości, przykładowo 21 stopni, słychać jak silniczek klapy się ustawia . Odniosłem takie wrażenie jakby silniczek próbował cały czas ustawić klapy w odpowiednim miejscu, ale to tylko moje wrażenie. Dodam jeszcze że tak samo dzieje się w przypadku lewej jak i prawej strony. Czy to może być problem w samym silniczku? Proszę o radę.

 

masz problem z silniczkami v158 i v159. Na forum jest opisane jak je naprawić.

https://forum.vw-passat.pl/threads/108030-Silnik-nastawy-klapy-reg-temp-v158?highlight=nagrzewnica

http://forum.vw-passat.pl/threads/111480-Instrukcja-Wymiana-silniczka-klimatyzacji-V159-via-demonta%C5%BC-schowka-modu%C5%82-komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że to mogą być te silniczki bo trochę trzeszczą ale nikt nie miał efektu bulgotania w kokpicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik nastawczy klapy regulacji temperatury v158 i v159. Ma ktoś może namiar gdzie owe silniczki kupić, na allegro znalazłem tylko używki. Będę wdzięczny za jakiś link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam, u mnie tez czasem słychac jakby przelewanie wody, nie zwracam uwagi na to. Bardziej irytuje mnie brzęczenie spod szyby podczas pracy klimatyzacji (AC włączone)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności