Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć skąd Passat pobiera powietrze zewnątrz do climatronica? Bo mam taki problem że ostatnio climatronic nie pobiera powietrza z zewnątrz i huczy na głucho i nic nie idzie wywietrznikami, a jak zamknę obieg to działa normalnie. I myślę żeby samemu zobaczyć co się dzieje. Chyba że ktoś miał coś podobnego i wie co tam trzeba zrobić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym zrobić najpierw adaptację klap nawiewów . Było o tym na forum.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszatorek

może silniczek od zamkniętego obiegu się przycina i nie otwiera jak powinien, miałem tak czasami w B5.

 

nawiązując do tematu ja ostatnie mierzyłem temperaturę wylotu powietrza z kratek centralnych i o dziwo temperatura jest o 5-8°C większa niż temperatura na dworze (bez klimy). W VCDS sprawdzałem ustawienie klapek temperatury i wszystkie są dobrze ściągnięte. Czy u Was też tak jest i jest to spowodowanie zasysaniem cieplejszego powietrza spod maski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do tematu by nie zakladac zbednie innego. mam paska b6 i mianowicie gdy pokretlo od temp. jest na 18stopni lub 22 wszystko jest ok natomiast gdy ustawie pomiedzy ta wartosc od strony kierowcy dokladnie gdzies za kierownica po prawej stronie slychac tak jakby cykanie czy pukanie ewidentnie tak jakby od nawiewu ale co to moze byc? dodam iz gdy pokretlo jest w pozycji 18 lub 22 lub 26 stopni jest ok tylko pomiedzy tymi wartosciami sa te odglosy;/ a sporo rozbierania by sie tam dostac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

comingsoon bardzo częsta przypadłość zużycia potencjometru na silniczku V 158 (jeżeli puka lewa strona klimy) - wymiana nie jest prosta, ale podobno wystarczy wymienić sam potencjometr z innego sprawnego.

 

Wymiana prawa strona:

http://forum.vw-passat.pl/threads/111480-Instrukcja-Wymiana-silniczka-klimatyzacji-V159-via-demonta%C5%BC-schowka-modu%C5%82-komfortu

 

Wymiana lewa strona:

http://forum.vw-passat.pl/threads/108030-Silnik-nastawy-klapy-reg-temp-v158

Edytowane przez sooper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie.

doczytalem iz wystaczy wymienic sam potencjometr bez zdejmowania silniczka ahh cale szczescie, jesli bedzie to ta usterka. tylko nie bardzo wiem gdzie zakupic taki potencjomete

[ATTACH=CONFIG]117076[/ATTACH]

 

poniewaz na alledrogo nic takiego nie widze chyba ze ma jakies specjalne oznaczenie moze ktos wie? poszukam jeszcze w temacie ale troche wertowania jest ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponował bym zrobić najpierw adaptację klap nawiewów . Było o tym na forum.Pozdrawiam

 

Zrobiłem i niestety nic nie dało :/ A zacina się jakaś klapa co pobiera powietrze z zewnątrz auta, bo jak włączę obieg zamknięty to wszystko chodzi dobrze. Czy ktoś wie gdzie znajduje się i jak się dobrać do tej klapki co powietrzem z zewnątrz steruje?! :)

 

Edit:

Gdzieś wyczytałem że nazywa się to:

- silnik regulacyjny pokrywy świeżego powietrza - gdzie tego szukać i jak się dobrać?!

Edytowane przez myszatorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie.

doczytalem iz wystaczy wymienic sam potencjometr bez zdejmowania silniczka ahh cale szczescie, jesli bedzie to ta usterka. tylko nie bardzo wiem gdzie zakupic taki potencjomete

[ATTACH=CONFIG]117076[/ATTACH]

 

poniewaz na alledrogo nic takiego nie widze chyba ze ma jakies specjalne oznaczenie moze ktos wie? poszukam jeszcze w temacie ale troche wertowania jest ^^

 

http://allegro.pl/vw-passat-b6-silniczek-klapy-dmuchawy-1k0907511-i4057978512.html

 

kupujesz cały silniczek i przekładasz potencjometr

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/60294-Spis-porad-dla-modelu-B6

 

poczytaj poradę nr 10 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edit:

Gdzieś wyczytałem że nazywa się to:

- silnik regulacyjny pokrywy świeżego powietrza - gdzie tego szukać i jak się dobrać?!

 

kegn7t.png

 

V71 zaznaczony na czerwono. Proponował bym podłączyć pod kompa i spr. błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/vw-passat-b6-silni...057978512.html

 

kupujesz cały silniczek i przekładasz potencjometr

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/60...-dla-modelu-B6

 

poczytaj poradę nr 10

 

noo dzięki dzięki bardzo za podesłanie aukcji zamówię sobie dwie sztuki i przełoże, ogólnie problem mam chyba z 158 ponieważ odgłosy dobiegają u mnie od strony kierowcy ale na wszelki wypadek zamówię 2. jeszcze takie pytanko, czy jak juz wymontuję potencjometr z tego silniczka co zamówię na allegro to warto go wyczyścić czyms? kontakt 60 się nadaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj wątek który ci podesłałem bo prawy potencjometr możesz podmienić z tym od obiegu zamkniętego.

Sprzedawcę zapytaj czy ten silniczek jest od obiegu zamkniętego, bo jak kupisz od klapek to może być w takim stanie jak twój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i naprawione :) zdjąłem schowek i dobrałem się do silniczków i wszyło że się zablokował zdjąłem je założyłem spowrotem i odpukać wszystko na dzień dzisiejszy działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mi po włączeniu klimy przez 1-1,5 min jest wszystko ok a później nie leci nic do środka to co może być...?? Po wyłączeniu wszystko wraca do normy... wtf..??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że może być to samo po prostu zamyka się klapa do nawiewu powietrza z zewnątrz a wewnętrzna się nie otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wyjąć nawiew, który znajduje się na desce rozdzielczej? Chodzi mi o tą siateczce co jest na samym środku zaraz pod szybą. Mam wrażenie, że coś tam w środku lata a nie umiem sobie z nim poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do niedawna jak włożyłem kluczyk do mego Passat B6 to załączał się sam nawiew a teraz jak włożę to nie załańcza się trzeba ruszyć pokrętłem co to może być? Dodam ze na odpalonym silniku załańcza się sam ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz znowu się załącza sam nawiew jak tylko włożę kluczyk do stacyjki zauważyłem ze dzieje się tak jak jest + 20 na dworze czy miał ktoś już taka sytuacje? i mam jeszcze jedno pytanie czy komuś się otwiera sam szyberdach czasami tzn. uchyla i zamyka za jakiś czas?dodam ze mam solarny ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, u mnie słychać wentylator, ale nawiewy nie puszczają - w każdym trybie (AC. ECON, bez) nawiew działa tylko kiedy zniżę temperaturę, i to raz do 16, raz wystarczy 18, raz musze LOW - wtedy rusza i wypuszcza powietrze do kabiny...

 

Nie ma problemu także w trybie zamkniętym, wtedy wieje z każdego nawiewu.

 

Oto co mi wyszło z vaga:

 

4 Faults Found:

00402 - Auxiliary Air Heater Element (Z35)

004 - No Signal/Communication

 

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)

000 - -

 

01810 - Actuating Motor for Temperature Flap; Right (V159)

000 - - - Intermittent

 

01809 - Actuating Motor for Temperature Flap; Left (V158)

000 - - - Intermittent

 

Dwa pierwsze błędy były wcześniej, nie odnotowałem wtedy jakichś problemów, brak nawiewu zauwązyłem dopiero niedawno - a błędy też istniały od kilku już tygodni... reset klimy nie pomaga...

 

Reasumując, żeby wiało - muszę albo włączyć obieg wewnętrzny albo pokrętłem zniżyć temperaturę do niskich wartości... Sporadycznie zadziała normalnie, jakieś pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności