Skocz do zawartości
mateo21

Klikniecie w pedale sprzegła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie czy ktoś może rozbierał pedał sprzęgła lub wie gdzie lub czy znajdują się w nim jakieś sprężynki? Mój problem polega na tym że gdy wciskam sprzęgło w końcowej fazie jest takie kliknięcie, gdy odpuszczam to w połowie tez jest klikniecie, czasami gdy się stoi w korku to do głowy można dostać;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprzęgło kiedy wymieniałeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, panowie czy ktoś może rozbierał pedał sprzęgła lub wie gdzie lub czy znajdują się w nim jakieś sprężynki? Mój problem polega na tym że gdy wciskam sprzęgło w końcowej fazie jest takie kliknięcie, gdy odpuszczam to w połowie tez jest klikniecie, czasami gdy się stoi w korku to do głowy można dostać;/

 

W październiku robili mi w ASO. Z tym kliknięciem jeździłem ze trzy miesiące aż pękła jakaś tulejka plastikowa w sprężynie oporowej pedału. Dojście jest nie wygodne bo trzeba położyć się na plecach i wymontować pedał aby dostać siędo sprężyny.

Ale ten temat był już opisywaliśmy:

http://forum.vw-passat.pl/threads/76457-Peda%C5%82-sprz%C4%99g%C5%82a-w-pod%C5%82odze

rysunek może sięprzyda nr 13 to sprężyna o którą się rozchodzi.

http://img100.imageshack.us/img100/4026/beztytuuao.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

77Marek ile zapłaciłeś w ASO za naprawę? i na czym polegała naprawa na wymianie pedału czy tylko sprezyny? ja już tak jeżdżę 1,5 roku odkąd mam auto i zrobiłem 20tys km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
77Marek ile zapłaciłeś w ASO za naprawę? i na czym polegała naprawa na wymianie pedału czy tylko sprezyny? ja już tak jeżdżę 1,5 roku odkąd mam auto i zrobiłem 20tys km

 

Ponad 500zł. Wyjmowali nawet wysprzęglik ponieważ wynikało tak z naprawy. Wymienili sprężynę powrotną i kilka innych plastików. Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami to wieczorem mogę podesłać Ci skan mojego zlecenia w ASO na tą naprawę bo mam je w domu. Tam wszystko jest napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zauwazyłem ze gdy jest cieplo to bardziej to słychac, w zimie praktycznie tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze zauwazyłem ze gdy jest cieplo to bardziej to słychac, w zimie praktycznie tego nie ma.

 

Może jest problem z wysprzęglikiem czyli pompą wymuszającą, która znajduje sięza pedałem sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności