Skocz do zawartości
daro44

klekot silnika 1.6 fsi przy odpalaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest tak częsta jak w alfach, ale powtarzalna. Trochę się o tym naczytałam. Ja nie będę nic obstawiała bo się na tym nie znam. Zobaczymy co mechanik powie, ale dziękuję za sugestie.

A jeszcze jedna podpowiedz czy wymienilas w obudowie filtra oleju ten plastikowy zawor na ktorym "siedzi"filtr jest to zawor zwrotny , czasami gumki parcieja i olej splywa z glowicy i klekoce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienialam, ale wtedy chyba nie wyskakiwalby mi ten błąd P0011. A Tobie wyskakuje jakiś błąd? Na za tydzień jestem umówiona z mechanikiem. On twierdzi, że ten klekot może być spowodowany tym, że alternator daje za niskie napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, ja zostawiłem sprawe.. u mnie na 99% to wariator faz rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaleje castrolem edge zobaczymy czy cos zmieni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaleje castrolem edge

 

nie zmieni bo ja zmieniłem z castrola 5w30 na motula 5w40.. to samo.

 

PS. nie pytaj co zleciało z castrola po płukance.. tragedia. Po 2 castrol bardzo się grzeje przy wysokich obrotach co może doprowadzić do zerwania filmu olejowego. Nawet znajomi w serwisie VW nie leją tego do swoich aut tylko przeszli na motula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakim zalewaja fabrycznie?powiem Ci ze mam znajomego ktory jezdzi na K2 i silnik chodzi bez problemu ja u siebie chce tylko sprawdzic czy gestrzy wplynie na ten klekot tylko tyle zobaczymy?

Edytowane przez daro44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daro ale mowie ci ze nie zmieni bo ja zmienilem z 5w30 na 5w40.. No chyba ze masz zamiar przejsc na 10w40.. Tego rozwiazania nie testowalem. Fabrycznie zalewany jest Castrol 5w30 ale nie dlatego ze jest dobry tylko dlatego ze taka maja umowe.. Wczesniej lali mobil1. Przewertuj wątek o olejach na tym i innych forach, np. Skody, tam jest i sporo info i zdjec odnosnie silnika fsi i tsi i wyrobisz sobie opinie. Ja w golfie sam zmieniam smarowidlo i po tym co zobaczyłem co wykecialo z miski wiecej castrola nie zaleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia nadzieja prysla?heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj zauwaźylem ze jak stoi lekko do gory to przy odpalaniu nie klekota..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura poszla w dół i klekot takze zasnął.....poranne odpalenie wrociło do normy brak klekotu olej zgęstniał i całkowicie nie spływa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, również długo walczyłem z tematem klekotu przy odpalaniu.

Jest on wywołany brakiem ciśnienia oleju na napinaczu lub objawem jego zużycia. Silnik (taka jego konstrukcja) jeśli zatrzymamy na przechyle olej spływa i trzeba chwilę by go napompować. W normalnych warunkach rozwiązanie jest zazwyczaj banalne. Wystarczy w serwisie zakupić uszczelniacz (oring - 12zł :mlask) powrotu który znajduję się po plastikowym elementem nad którym jest filtr oleju. (uwaga, odkręcać we właściwą stronę aby go nie złamać) Po wymianie tego elementu olej nie spływa po zgaszeniu silnika i po odpaleniu nie stuka.

W serwisach ASO o tym nie informują i temat często im nie znany. Brak słów. Pomaga również wymiana napinacza rozrządu gdyż nowy prędzej napina łańcuch. Wówczas warto wymienić również sam łańcuch (koszt chyba do 400zł w ASO VW) oczywiście bez robocizny.

 

Generalnie wszystko sprowadza się do utrzymania oleju w filtrze i jego ciśnienia.

 

W moim przypadku filtr filtrona ale w/w oring od 7tyś. km wyeliminował klekot. Często przy zimnym silniku klepią po prostu zawory ale to inny bajka. Wariator daje inne objawy.

Edytowane przez rtomkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem te uszczelki powiedzmy na trzpieniu na ktory nakladasz filtr oleju sa dwie sztuki wymienilem napinacz i dalej klepie...nadeszla zima i przestalo klejotac czyli minus na dworze spowodowal zgeszczenie oleju i calkowicie nie splywal co objawilo sie brakiem klekotu . Temperatura w góre i co jakis czas potrafu klekotnac ale to moim zdaniem wina tzw konikow spróbuje jeszcze zmienic olej na gestrzy zobacze czy da efekt?

Edytowane przez daro44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez trapią mnie dziwne dźwięki przy odpalaniu. Nie zawsze są słyszalne, nieraz dłużej nieraz bardzo krótko ale są. Czasem ten dźwięk jest inny,raz słychać jakby zawory klekotaly bez oleju a raz ten dźwięk jest taki jakby łańcuch było słychać.

Poniżej przesyłam film z porannego odpalania silnika. Macie jakies sugestie? Zaufany mechanik powiedział ze to normalne bo olej spłynął do misy i pare sekund potrzeba zeby powrócił do góry. Poza tym silnik chodzi be zarzutu! Na postoju nieraz mysle ze zgasł a jego wogole nie słychać. Warto się tym zainteresować?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie !!! Moim zdaniem to zaworki bez odpowiedniego smarowanie to trwa 2sek i cisza...tak jak u mnie a czy zimą tez tak klepaly po odpaleniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak klepało, czasem ten dzwięk był inny(postaram się go nagrać) ale ogólnie parę sekund hałasu i cisza. Myślałem żeby sprawdzic z tym oringiem pod filtrem oleju. Czasem jak zapalę to silnik przez około 10 sekund utrzymuje 1200 obrotów po czym spada normalnie na 700, a zwykle to odrazu spada na 700-800 ale nie wiem czy to cos ma wspólnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wysokie obroty czasami po odpaleniu to normalny objaw gdzies tu na forum jest odpowiedz na ten temat (paliwo w katalizatorze ) nic nie normalnego a co do oringow to u siebie tez wymieniłem ,potem juz kupilem zupelnie nowy caly wklad i nie pomogło.Myslalem ze to łancuszek ,wymieniłem komplet w oryginale i nie pomogło w aso dokladnie powiedziano mi ze to brak oleju na klawiaturze i dlatego czasami jak odpalam z rana to klepie.Faktycznie podczas zimy jak olej zgestnial to zero klekotu podczas odpalania, teraz sporadycznie i krótki takze dalem sobie juz spokuj, a trwa to okolo 2 lat .Mysle jeszcze zeby zalac gestrzym olejem ale jakos nie moge sie zebrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat. Zaczął mnie trapić dziwny dzwięk z dołu auta, mianowicie jak jade na np. na trojce na niskich obrotach i dodam mocniej gazu, słychać taki dziwny dzwięk z dołu, nie wiem jak to opisać (taki jakby metaliczny dzwięk). Na postoju jak gazuję to jest cicho. Ma ktoś jakieś pomysły? za miesiać czeka mnie trasa 2000 km do polski i nie chce zeby się coś zesrało bo tam juz mam umowionego mechanika na przegląd rozrządu. Przebieg w tym momencie to ok 90k.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może obudowa katalizatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Cronos za podpowiedz. Sprawdzę jeszcze elementy wydechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy masz dokreconą osłone silnika lub skrzynie biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności