Skocz do zawartości
77Marek

Gwint wykręcił sięrazem ze szpilką.

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie wymiany rozrządu w moim B6. Jednak nie obyło się bez problemu. W czasie wykręcania nakrętki z rolki napinacza szpilka normalnie w palcach wylazła z bloku razem z gwintem. Szpilka rozmiaru M8 z drobnym gwintem.

Sami zobaczcie:

 

[ATTACH=CONFIG]116831[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]116832[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]116830[/ATTACH]

 

Czy komuś z Was stało się coś takiego w B6 i jak to zrobić żeby było dobrze? Dziś już nic nie zrobię bo nie wiem nawet jak tą usterkę usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za swych młodych czasów robiło sie tak w maluchach a wiec robiło sie nowy gwint na M10 drobnozwojny potem robiło się adapter (SZPILKĘ) z M10 na M8 i hartowało a od strony M10 teraz też mozesz dać klej na sruby czerwony, jednynie to mi przychodzi do głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku w mitsu też tak się mechanikowi zrobiło to ściagneli tego kolesia:

http://www.mechaniq.pl/

i on temat ogarnął bez problemu

sam tez miałem sporo styczności z nim przy urwanych śrubach i świecach żarowych i polecam ale jest jeden minus jest drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem dokładnie cos takiego rok temu podczas trasy UK->Polska.

Rozrzad strzelil dokladnie w polowie drogi...

gniazdo szpilki wygladalo identycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to takie proste http://allegro.pl/listing/listing.php?string=ZESTAW%20DO%20NAPRAWY%20GWINTU%20M6%20M8%20M10%20HELICOLI%20GWINT&similar=1&order=xD&link=1

Caly czas uzywam takich zestawow, taka szpilka w glowicy to doslownie 5 min roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek strzał w dziesiątkę. Dzwoniłem do speca od zerwanych gwintów tego do którego podesłałeś link i we wtorek przyjedzie i zrobi za 150zł. Powiedział mi przez telefon, że to standardowa usterka w VW. Mówił, że często serwisy dzwonią po niego żeby naprawił zerwany gwint.

na koniec klient o niczym nic nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek strzał w dziesiątkę. Dzwoniłem do speca od zerwanych gwintów tego do którego podesłałeś link i we wtorek przyjedzie i zrobi za 150zł. Powiedział mi przez telefon, że to standardowa usterka w VW. Mówił, że często serwisy dzwonią po niego żeby naprawił zerwany gwint.

na koniec klient o niczym nic nie wie.

 

ehhhh znowu ten vw .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na koniec klient o niczym nic nie wie.

To się zgadza że klient nigdy nic nie wie chyba że trafił na Mnie to wiedział aż za dużo:)hehe

 

ehhhh znowu ten vw .....

Piotrek nie tylko VW ma takie problemy

 

zrobi za 150zł

dobra cena zważywszy że od nas wziął 400 z fakturą i dojazdem

Kolesia Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek ten mechaniq bardzo dobrze zna się z moim kolegą u którego robię rozrząd i bardzo blisko też mieszka. Terminy ma zawalone. Dlaczego ta szpilka ma taki drobny gwint skoro tak łatwo się zrywa? Wiem, że mechanicy niewykręcają tej szpilki i na nią zakładają nowy napinacz. Ja wykręciłem i zonk.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ją wkleić na Loctite 262 bankowo nie puści nic bo aby ją wykręcić potem trzeba grzać do 150 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz ją wkleić na Loctite 262 bankowo nie puści nic bo aby ją wykręcić potem trzeba grzać do 150 stopni.

 

Odpada bo szpilka ma luz jak h..j i ciężko będzie ustawić osiowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpada bo szpilka ma luz jak h..j i ciężko będzie ustawić osiowość.

 

A to chyba że taka sytuacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aso montują szpilkę od b5fl ewentualnie w nowym oryginalnym rozrządzie do b6 jest w pakiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowym oryginalnym rozrządzie do b6 jest w pakiecie.

 

W każdym pakiecie jest druga szpilka. Ale wracając do zerwanego gwintu w moim samochodzie to wczoraj mechaniq.pl zregenerował mi gwint zakładając tulejkę stalową w to miejsce i dopiero wkręcił szpilkę. Poniżej zdjęcia szpilki i resztek gwintu. [ATTACH=CONFIG]117049[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]117050[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem w trakcie wymiany rozrządu w moim B6. Jednak nie obyło się bez problemu. W czasie wykręcania nakrętki z rolki napinacza szpilka normalnie w palcach wylazła z bloku razem z gwintem. Szpilka rozmiaru M8 z drobnym gwintem.

Sami zobaczcie:

 

[ATTACH=CONFIG]116831[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]116832[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]116830[/ATTACH]

 

Czy komuś z Was stało się coś takiego w B6 i jak to zrobić żeby było dobrze? Dziś już nic nie zrobię bo nie wiem nawet jak tą usterkę usunąć.

 

Zastosuj szpilkę z 1.9 tdi PD do tego kleja anaerobowy i będziesz miał z głowy.We Wrocku mam znajomego który pomagał mi z takimi tematami i brał coś ok150zł.Z doświadczenia bałbym się to zrobić na zestawie helicoli moim zdaniem lepszą robotę robi wstawienie tulejki(silnik 1.9tdi) a w 2.0tdi szpilka z 1.9tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastosuj szpilkę z 1.9 tdi PD

 

Czytaj dokładnie. Problem dawno rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ja miałem taką samą sytuację że szpilka od rolki napinacza się złamała i mechanik polecił mi wkręcenie stalowej tulejki i w tą tulejkę śrubę M8 taką jak była oryginalnie,tylko czy to wytrzyma?jak jest u ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech zastosuje zestaw naprawczy ze sprężynki daja rade i to o nich mowa POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokrecaja napinacze że aż się szpilki urywaja? No nieźle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności