Skocz do zawartości
Gość zllew

Świece żarowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zllew

Witam. Mam pytanie jak dlugo powinny grzać świece w 1.9 td AAZ, bo mi się lampka wyłącza po około 4 sekundach?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Im niższa temperatura, tym kontrolka świeci dłużej, jednak działanie kontrolki a działanie świec żarowych to dwie różne sprawy. Kontrolka już dawno się nie świeci a Twoje świece mogą grzać jeszcze przez 3 minuty, tak wiec opisujesz prawidłowe działanie swojej kontrolki, tak powinno być (zwłaszcza gdy auto stoi w garażu :]) A czy świece grzeją i czy wszystkie? To już inna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zllew

Grzeja wszystkie a przekaznik tyka po jakichs 15 dekundach od przekrecenia kluczyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też kontrolka się wyłącza po kilku sekundach a świece dopiero kilka sekud później co słychać po przekaźniku i widać np po wzroście napięcia na lampce oświetlenia wnętrza

wydaje mi sie ze kontrolak sygnalizuje czas oczekiwania na podgrzanie świec/komory spalania, po jej zgaśnięciu mżna już heblować a zapłonowi pomaga jeszcze grzejąca przez chwilę swieczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zllew

U kumpla w 1.6 tdi kontrolka swiec swieci jakies 20 sekund. Czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,6 tdi ? to chyba nie w passku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

edde, Ty masz motor TDI 1Z a zllew AAZ, to nieco zmienia postać rzeczy, bo u Ciebie świeczki grzeją przy temp. ok 5 stopni a kontrolka gaśnie o wiele szybciej niż w starszych AAZ-ach. A w passatach oczywiście były silniki 1,6 turbo diesel, z intercoolerem 80 KM ale to nie TDI :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, TDI z tego co wiem to 1Z i AFN, poza tym zllew w podpisie ma AAZ no i stąd moje zdziwenie bo pyta o silnik RA lub SB określając go jako TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daavid725

Witam. Dołączę się do tematu świec żarowych. Problem jest taki że pali się bezpiecznik ten w komorze silnika i po podgrzaniu świec odpaleniu świece dalej grzeją aż kable (te grube) robią się miękkie. Po zmianie przekaźnika świece przestały już grzać bez przerwy ale dalej się pali bezpiecznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalka... Któraś świeca ma zwarcie i pali... Najlepiej rozłączyć listwę i każdą z osobna sprawdzać kabelkiem wprost z plusa(+) z akumulatora. Mógłbyś nawet na kabelku "testowym" dać bezpiecznik 20 A. Bankowo, na jednej (lub więcej) z nich porządnie zaiskrzy. ( przepali się wtedy założony na kabelek bezpiecznik ) ..i będzie to przyczyna palenia bezpiecznika świec. Mała iskierka musi być, a całkowity brak iskry, także dyskwalifikuje świecę. Uważaj, żeby nie dotknąć kabelkiem rurek paliwowych idących do wtrysków, bo mocno zaiskrzy:) Powodzenia :)

 

---------- Dodano o 20:35 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:30 ----------

 

Inna sprawa jak świece grzeją bardzo długo i nawet na gorącym silniku... wtedy najczęstrzą przyczyną jest 4-ro pinowy czujnik temperatury cieczy. ...ale to już można sprawdzić pod Vag-iem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważaj jak sprawdzasz kablem bez bezpiecznika bo jak jest faktycznie zwarcie i przytrzymasz kilka sekund to sie poparzysz kabel będzie czerwony i przetopi izolacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podłączając się do tematu mam ogromny problem może ktoś się spotkał z czymś taki.

 

Nie chce zapalić czy ciepły czy zimny na biegu wstecznym jaki i na włączonym wentylatorze. Natomiast jak jest na luzie lub innym biegu i ma wyłączony wentylator to pali super co to może być? Byłem już u kilka elektryków ale nikt nie może dojść co to jest bo nie pokazuje żadnych błędów.

 

Proszę o pomoc to jest VW Passat b5 2000r sedan 1,9tdi ahh 90KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest na innym biegu i wentylator włączony to pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest zabezpieczenie antykradzieżowe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest zabezpieczenie antykradzieżowe..

też tak obstawiam ale niech się wypowie halik007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... Napisz jaśniej, co masz na myśli pisząc, że "nie może zapalić" - opisz konkretnie... np. rozrusznik kręci, kontrolki świecą, a nie pali, czy może przekręcasz kluczyk, kontrolki świecą a rozrusznik nie kręci .... Opisz to konkretnie krok po kroku, to może coś się wymyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe... Napisz jaśniej, co masz na myśli pisząc, że "nie może zapalić" - opisz konkretnie... np. rozrusznik kręci, kontrolki świecą, a nie pali, czy może przekręcasz kluczyk, kontrolki świecą a rozrusznik nie kręci .... Opisz to konkretnie krok po kroku, to może coś się wymyśli.

Zapomniałeś dodać: oraz napisz w swoim dziale..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności