Skocz do zawartości
xplo

W którym miejscu znajduje się dodatkowa pompa wody "B"

Rekomendowane odpowiedzi

Ad szczotki- silnik mi wygląda na bezszczotkowy.

Ad mocowanie - nie wiem, czy trzeba się tym tak martwić. U mnie pompka zawisła na 1 wkręcie, węże dochodzące do niej są wystarczająco sztywne, pompka b. lekka zatem jest w zasadzie samonośna;-)

 

wektor z mocowaniem to w sumie masz rację ;-) ale ja już tak woli przyzwoitości co by było jak z fabryki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie znaleźliście te pompki poniżej 200 zł ?

 

Dziś dzwoniłem i nowa pierburga to koszt 375 zł najmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy ta pompa może wpływać na spadek temp cieczy chłodzącej podczas jazdy lub na postoju?

W ostatnim czasie zauważyłem, że podczas jazdy spada mi temp silnika-podczas spokojnej jazdy tak przy 90-100km/h, podczas postoju na światłach... Zauważyłem też, że ma ta miejsce tylko wtedy, kiedy jest uruchomiona klimatyzacja (przycisk AC na klimatroniku podświetlony)-ale klima jako taka działa przy 0-2st na dworze... spada też temp oleju-tak do 72-74st... po wyłączeniu klimy temp cieczy chłodzącej stoi na 90st cały czas, a oleju silnikowego na ok. 84st...

Po podłączeniu VCDS wyświetla błąd 009754 P261A - 000 Sporadyczny. Żadna kontrolka nie świeci na zegarach...

Czy ktoś może mi podpowiedzieć?

Myślałem, że termostat jest walnięty, ale przy wyłączonej klimie wszystko działa dobrze, także termostat jest raczej sprawny...

No i dziwi mnie to powiązanie z klimatyzacją, lub włącznikiem od klimatyzacji...

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie i wymiana termostatu pomogła. Teraz ładnie trzyma temperaturę :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podejrzewał termostat skrzyni DSG.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2017 o 20:18, Krawcol82 napisał:

Po podłączeniu VCDS wyświetla błąd 009754 P261A - 000 Sporadyczny. Żadna kontrolka nie świeci na zegarach.

Wczoraj korzystając z okazji przy innych pracach w samochodzie wymieniłem pompę B na nową (fabrycznie nową)... no i po kilkunastu kilometrach jazdy zaświeciła się lampka, a błąd P261A wyświetla się stale, pojawia się od razu po skasowaniu.

Zastanawiam się, od czego zacząć. Wtyczka przy pompie? Co podpowiadacie?

W którym miejscu znajduje się bezpiecznik odpowiedzialny za tę pompę?

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2019 o 16:38, Krawcol82 napisał:

W którym miejscu znajduje się bezpiecznik odpowiedzialny za tę pompę?

Na tym samym bezpieczniku wisi czujnik ciśnienia doładowania, więc gdyby strzelił to od razu jest spiralka i brak mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli nie ten dział przepraszam.

Mam problem z Dodatkową elektryczną pompką wody. Tzn wyskoczył check od silnika podłączyłem kompa i wyskoczył błąd od dodatkowej pompki elektrycznej wody. Kupiłem nową zamontowałem po usunięciu błędu błąd nadal świeci i nic się nie zmieniło co może być nie tak, już jeżdżę tak miesiąc. Dodam że stara pompka się spaliła.

P261D,

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. I co poradziłeś sobie z tym tematem P261D. Też mam to samo dwie pompki zakładane, druga wiązka instalacji od pompki i po kilkunastu km ten błąd.

Zaczynam podejrzewać sterownik.!!!

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dalej to samo, przewody przepatrzone, 3 rózne pompki i dalej błąd. Bede szukał jakiegoś elektryka chyba. Jakiś ciężki temat z tym, zawsze coś się zjebało wymieniłem na nowy usunołem blad i po temacie. Moze jakaś procedura zakladania tego jest albo adaptacja nie wiem.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie wiem niestety, na razie brak czasu. Musze przysiąść nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przyłączam się do pytania. Kupiłem pompę nowa i nadal wyskakuje ten sam błąd co może być przyczyną. Proszę i pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności