Skocz do zawartości
Beni0

Problem z handlarzami na forum i nie tylko!

Czy jesteś za ograniczeniem dostępu do forum?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za ograniczeniem dostępu do forum?

    • Tak
      13
    • Nie
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Podam przykład, który chyba każdy zrozumie:

http://forum.vw-passat.pl/threads/140259-B6-TDI-170-KM-DSG-12-2008-czarny-idealny-stan

 

Do sprzedania mój passat. Szczegóły w ogłoszeniu.

 

A w ogłoszeniu:

 

Samochód świeżo sprowadzony ( na kołach, całą trasę przejechał bez żadnych problemów).

Przygotowany do rejestracji.

 

Użytkownicy robią sobie z naszego forum giełdę, założył konto zero tematów i sprzedaje auto! Chyba mamy kupować auta zaufane a nie od handlarzy? A sprawdzanie każdego usera za każdym razem mnie nie bawi. Wszystko mamy na wierzchu handlarze patrzą co robimy, sprawdzają warsztaty i podnoszą ceny! To jest chore!

 

Szanowna administracjo!

 

Może zablokujmy dostęp do warsztatów, działu sprzedam dla nowych userów, wywalmy userów którzy nie napisali żadnego tematu a się logują, wywalmy userów którzy się nie logują, zablokujmy dostęp do pewnych cześci aby wymagało logowania, i była kontrola kto co czyta.

 

Zobaczcie jak poszły do góry ceny części do modów! Ci co specjalizują sie w Paskach robią sobie z nas pożywkę! Chcecie tego? Ja przestałem publikować poradniki bo to bez sensu w takim przypadku.

 

Przykład? Kiedyś multikiere 8 przyciskową do B6 kupiło się za 100 zł - teraz? 100 kierownica - 100 zł przyciski - 50 zł sreberko pod kiere!! To zaczyna się robić chore! Nie mówiąc o cenach modułów!

Edytowane przez Beni0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekspresyjne te twoje posty ale nic nowego nie napisałeś o czym nie wiemy.

Użytkownicy robią sobie z naszego forum giełdę, założył konto zero tematów i sprzedaje auto! Chyba mamy kupować auta zaufane a nie od handlarzy?

 

Tak macie kupować zaufane co nie znaczy że ma to zwolnić z myślenia podczas kupowania bo jakże kategoryzować auto zaufane? . Jak wiemy po historii giełdy - i zaufani użytkownicy potrafili zrobić burdel i ponaciągać bogu winnych userów. Także zaufanie na forum odłóżmy na bok.

 

 

 

Może zablokujmy dostęp do warsztatów, działu sprzedam dla nowych userów, wywalmy userów którzy nie napisali żadnego tematu a się logują, wywalmy userów którzy się nie logują, zablokujmy dostęp do pewnych cześci aby wymagało logowania, i była kontrola kto co czyta.

Zablokowany warsztat dla niezalogowanych i jak dla mnie to wystarczy. Nicki bez postów są usuwane. Kto czyta ?? A co nam po tej kontroli. Mamy banować kogoś bo przeczytał pewny wątek na forum ? Nigdy tego nie uczynimy.

 

 

Zobaczcie jak poszły do góry ceny części do modów! Ci co specjalizują sie w Paskach robią sobie z nas pożywkę! Chcecie tego? Ja przestałem publikować poradniki bo to bez sensu w takim przypadku.

 

Przykład? Kiedyś multikiere 8 przyciskową do B6 kupiło się za 100 zł - teraz? 100 kierownica - 100 zł przyciski - 50 zł sreberko pod kiere!! To zaczyna się robić chore! Nie mówiąc o cenach modułów!

 

Cukier też kiedyś był tańszy i wiele innych rzeczy - sory taki mamy klimat ;) Wyciągasz daleko idące i błędne wnioski że takie podwyżki cen są za sprawą naszego forum.

 

Reasumując: przeczytaliśmy. Być może z czasem wprowadzimy jakieś zmiany kosmetyczne. Dzięki za opinie i poświęcany czas na napisanie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artmin tak .. i patrzy w warsztat i ogląda. A potem ceny w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
patrzy w warsztat i ogląda. A potem ceny w górę.
Jak damy ograniczenie 3-letniego stażu, to i Ty nie będziesz mieć dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A potem ceny w górę.
:wmorde Ceny idą w górę bo się po pierwsze kończą potestowe B6, a po drugie coraz więcej jest napałów, którzy takie ceny chcą płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak damy ograniczenie 3-letniego stażu

 

moim skromnym zdaniem, jeżeli mogę coś dodać od siebie, zapis który jest dotychczas jest ok natomiast wystarczyłoby go wzbogacić o dwa podpunkty i problem by się w jakiejś tam części rozwiązał, samo wydłużenie czasu nic nie zmienia.

 

4.2 Wyjątkiem jest sprzedaż aut – wyłącznie passatów oraz sprzedaż prowadzona w dziale „Ogłoszenia i usługi komercyjne”.

Ogłoszenia o sprzedaży auta mogą zamieszczać użytkownicy z 1,5-rocznym stażem na forum. Akceptowalna forma ogłoszenia to wątek z linkiem do portalu ogłoszeniowego/aukcyjnego.

 

Dodałbym:

- ogłoszenia mogą być dodawane jedynie przez aktywnych "klubowiczów" osoby znane innym forumowiczom osobiście, ze spotów itp.

- jeden użytkownik może umieścić 1 ogłoszenie na 1 lub 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogłoszenia mogą być dodawane jedynie przez aktywnych "klubowiczów" osoby znane innym forumowiczom osobiście, ze spotów itp
nie każdy ma czas żeby jeździć na spoty i dlaczego miał bym być poszkodowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może zablokujmy dostęp do warsztatów, działu sprzedam dla nowych userów, wywalmy userów którzy nie napisali żadnego tematu a się logują, wywalmy userów którzy się nie logują, zablokujmy dostęp do pewnych cześci aby wymagało logowania, i była kontrola kto co czyta.

 

Zobaczcie jak poszły do góry ceny części do modów! Ci co specjalizują sie w Paskach robią sobie z nas pożywkę!

Widzę że znalazł się na forum nowy towarzysz Minc. http://pl.wikipedia.org/wiki/Hilary_Minc

Polecam koledze BeniO krótki kurs ekonomii http://www.bryk.pl/wypracowania/pozosta%C5%82e/ekonomia/14593-determinanty_popytu_i_poda%C5%BCy.html

Zamiast cenzury, of course :cenzura

Bez obrazy, ale przedstawione propozycje przypominają zawracanie Wisły kijem. :padaka

Edytowane przez Stalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie każdy ma czas żeby jeździć na spoty i dlaczego miał bym być poszkodowany?

nie byłeś na ani 1 ? nikogo z forum nie poznałeś osobiście ?

 

Fajnym pomysłem był też temat o aucie w dziale mój passat,

można by było też zapisać np 5 wymogów różnych i warunkiem dodania ogłoszenia jest spełnienie minimum 2 lub 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie każdy ma czas żeby jeździć na spoty i dlaczego miał bym być poszkodowany?

To po pierwsze.

 

jeden użytkownik może umieścić 1 ogłoszenie na 1 lub 2 lata
Po drugie, jeżeli w rodzinie jeździ więcej passatów, to po co takie ograniczenie?

 

 

Fajnym pomysłem był też temat o aucie w dziale mój passat
Po trzecie: jak ktoś nie modzi auta, to po kiego grzyba ma zakładać wątek w "Mój passat"? Żeby inni sobie mogli zdjęcia pooglądać? Równie dobrze zainteresowani zakupem mogą obejrzeć fotki w ogłoszeniu.

 

Podsumowując - nie planujemy dodatkowych ograniczeń w dostępie do forum ani zmian zasad umieszczania ogłoszeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podsumowując - nie planujemy dodatkowych ograniczeń w dostępie do forum ani zmian zasad umieszczania ogłoszeń.
Tylko :brawo. Forum jest miejscem na swobodną wymianę informacji i wiedzy i jakiekolwiek ograniczenia poza chroniącymi użyszkodników przed oszustami i naciągaczami są zbędne a wręcz szkodliwe. Giełda była super i działała dobrze, ale niestety jak zwykle zawiódł czynnik ludzki. Jej zamknięcie przyjąłem z żalem, ale rozumiem i popieram zamiłowanie administracji do świętego spokoju.

 

Z całym szacunkiem dla forum i zgromadzonego w nim zasobu pomysłów na mody to ja bym nie przeceniał jego wpływu na ceny na alledrogo. Takich zasobów w necie jest wiele.

A pomijając już wszystko to wystarczy wszystko co się czyta przepuścić przez umysł ...

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poszukać i zobaczyć ile pomysłów mają ludzie za wschodnią i zachodnią granicą więc nie oszukujmy się że jesteśmy jedynym forum które ma pomysły na mody. W tej chwili myślę że znaleźliśmy odpowiedni środek pomiędzy giełdą która była a całkowitą likwidacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko :brawo. Forum jest miejscem na swobodną wymianę informacji i wiedzy i jakiekolwiek ograniczenia poza chroniącymi użyszkodników przed oszustami i naciągaczami są zbędne a wręcz szkodliwe. Giełda była super i działała dobrze, ale niestety jak zwykle zawiódł czynnik ludzki. Jej zamknięcie przyjąłem z żalem, ale rozumiem i popieram zamiłowanie administracji do świętego spokoju.

 

Z całym szacunkiem dla forum i zgromadzonego w nim zasobu pomysłów na mody to ja bym nie przeceniał jego wpływu na ceny na alledrogo. Takich zasobów w necie jest wiele.

A pomijając już wszystko to wystarczy wszystko co się czyta przepuścić przez umysł ...

Zgadzam się z wypowiedzią " mkpol"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Giełda była super i działała dobrze, ale niestety jak zwykle zawiódł czynnik ludzki.
Nie znam tej historii, ale moje zdziwienie wywołuje hipokryzja powodująca, że userzy mający chęć pozbycia się jakiś części muszą ściemniać że oddają je za piwo (opcjonalnie jeden grosik lub buziaka - co kto woli) a szanowna administracja/moderacja to weryfikuje. Wychodzi potem że dziesięcioletnia opona z 1 mm bieżnika jest mniejwięcej warta niż jedno piwo, pomijając fakt kto te piwo miałby stawiać a kto pić :umm

Jak problem dla derekcji stanowiłby wątek na wzór hydeparku gdzie userzy wymienialiby się częściami bez wnikania w intencje ? :swirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, dlaczego nie potraficie zrozumieć jednej rzeczy:

- Nie ma giełdy i już

 

Wynika to właśnie z wielu niefortunnych czynników. Nie znacie wielu spraw bo widocznie czytacie forum wybiórczo (i macie takie prawo :ok:) ale zaufajcie tym który czytają więcej, są tu dłużej itd, że to dobry pomysł.

 

A czy Wam zabrakło już miejsca na allegro, olx, gratce czy innych portalach, że brak giełdy na forum powoduje zachwianie gospodarki kraju?

Sorry, to z mojej strony jest może hipokryzja ale poczytajcie podobne wątki do tego (co chwila ktoś zakłada podobny bo szukać mu się nie chce?) i będziecie wiedzieć więcej, poczytajcie wątek odradzam, pojedźcie na jednego, drugiego spota i popytajcie forumowiczów, pojedźcie na jakieś spotkanie i będzie naprawdę wiedzieć więcej.

Nikt, nikomu nic nie narzuca ale w społeczności jest tak, że stosuje prawo dobra większości i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wmorde zamknijce te wątki odnośnie giełdy i czcionką wielkości słonia napiszcie ,że nie ma i uj :zliscia

 

Co do aukcji-wystarczy ,że sprzedający dopisze na końcu ,że jest z forum +nick i już kupujący wie,że nie sprzedaje tego Zenek z Gubina tylko aktywny user...ludzie :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki, dlaczego nie potraficie zrozumieć jednej rzeczy:

- Nie ma giełdy i już

 

Wynika to właśnie z wielu niefortunnych czynników. Nie znacie wielu spraw bo widocznie czytacie forum wybiórczo (i macie takie prawo :ok:) ale zaufajcie tym który czytają więcej, są tu dłużej itd, że to dobry pomysł.

 

A czy Wam zabrakło już miejsca na allegro, olx, gratce czy innych portalach, że brak giełdy na forum powoduje zachwianie gospodarki kraju?

Sorry, to z mojej strony jest może hipokryzja ale poczytajcie podobne wątki do tego (co chwila ktoś zakłada podobny bo szukać mu się nie chce?) i będziecie wiedzieć więcej, poczytajcie wątek odradzam, pojedźcie na jednego, drugiego spota i popytajcie forumowiczów, pojedźcie na jakieś spotkanie i będzie naprawdę wiedzieć więcej.

Nikt, nikomu nic nie narzuca ale w społeczności jest tak, że stosuje prawo dobra większości i już.

Piotrek pozwolę się z tobą nie zgodzić forum bez giełdy to nie forum . Administracja forum zlikwidowała giełdę dla własnej wygody (

nie chcieli słuchać skarg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dlatego. Skargi były tylko skutkiem tego, że jedni wykorzystywali giełdę do dymania drugich. Ja się adminom nie dziwię, bo nikt nie lubi wąchać cudzego gówienka na własnym podwórku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do aukcji-wystarczy ,że sprzedający dopisze na końcu ,że jest z forum +nick i już kupujący wie,że nie sprzedaje tego Zenek z Gubina tylko aktywny user...ludzie
Skargi były tylko skutkiem tego, że jedni wykorzystywali giełdę do dymania drugich. Ja się adminom nie dziwię, bo nikt nie lubi wąchać cudzego gówienka na własnym podwórku.
I to tyle w temacie.

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności