Skocz do zawartości
niepokorny

Polskie label files do programu VCDS-Lite lub VCDS

Rekomendowane odpowiedzi

Uff. Młodemu stuknęło 15 postów. W końcu mogę zakładać nowy temat.

Z tego co zauważyłem to spora część użytkowników passatów korzysta z VCDS-Lite lub VCDS. Ten pierwszy program na pewno nie jest po polsku. Sam z niego korzystam. Język tego drugiego programu zależy od posiadanej wersji kabelka. Niektórzy mają chińskie klony które obsługują tylko wersję po angielsku. Co zrobić by mieć spolszczoną wersję? Samego programu nie da się spolszczyć ale opisy poszczególnych pól np. bloków, adaptacji czy podpowiedzi znajdują się w katalogu <Labels> w plikach z rozszerzeniem LBL. W systemach windowsowskich pliki te można edytować za pomocą notatnika. Jako, że każdy moduł ma własną wersję labelsa to jest ich naprawdę sporo. Myślę, że moglibyśmy na forum stworzyć taką polską bazę labelsów. Nie tylko tych oryginalnych ale także tych stworzonych czy stuningowanych przez użytkowników. By można było ściągnąć sobie odpowiedni labels po polsku i podmienić go z labelsem np. angielskim. Myślę, że ułatwi to diagnostykę naszych wozów i skończą się pytania w stylu: co oznacza blok 12 w module komfortu. Producent programu Ross-Tech nie zabrania tego. A nawet zachęca do tworzenia własnych labelsów.

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to świetny pomysł. Sam wolę język ojczysty zamiast angielskiego, a i brakujące labelsy potrafią zirytować. Taka baza rozwiązałaby ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam gdzie spolszczenie do VCDS Lite 1.2 ?? jak spolścić!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności