Skocz do zawartości
Barti-CC

Rodzaj plastiku listwa klapy Passat CC

Rekomendowane odpowiedzi

dotarłem też do schematów katalogowych http://www.oemepc.com/vw/part_single/catalog/vw/markt/BR/modell/PACC/year/2011/drive_standart/645/hg_ug/827/subcategory/827010/part_id/0/lang/o#sec_2 Proszę zwrócić na element z numerem 2 to jest właśnie blenda i jak widać w opisie po prawej (o ile dobrze rozumiem) pewne numery pod którymi występował ten element był stosowany jeszcze do 2012 tylko w jednym do kwietnia a inny aż do grudnia. Czyli mam rozumieć, że CC z 2012 czyli już polift może występować z plastikową blendą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem używkę na allegro (metalową) w bardzo ładnym stanie. Pytanie czy ktoś to wymieniał? czy idzie to samemu zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto stoi od dłuższego czasu nie używane.. (jest bicykl i tak jakoś lepiej się czuję jak go używam) i jak tak przechodzę i widzę tą listwę to krew mnie zalewa. Przychodzi taki czas że mówi się.. "wszystkie pieniądze ale ma wyglądać ładnie". Nie było tanio.. powiedzmy ze wszystko zamknęło się w 600pln (nowa listwa,wysyłka,własna robota). I proponuję zrobić to jak najszybciej bo woda pod listwą siedzi i dostaje się do wnętrza klapy. Podczas deszczu przez popękaną listwę (szczeliny) dostaje się woda, po deszczu wychodzi słońce, listwa się nagrzewa (rozszerza) i szczeliny zanikają. Przy mocnym deszczu woda znajdująca się pod listwą przepływa do wnętrza klapy trzema otworami centrującymi (blenda plastikowa nie ma kołków więc otwory są odsłonięte i słabo zabezpieczone co widać na fotce). Zdarzało mi się że otwierałem klapę a woda lała się z zaślepek do wymiany żarówek. Listwę demontuje się w częściach, pomału od brzegu i ładnie idzie. Po wszystkim czyścimy z pozostałości gumowym krążkiem lub innym sposobem, podgrzewamy delikatnie miejsce na klapie gdzie przyjdzie listwa i ją samą też (taśma lepiej będzie się kleić), dałem na końcach listwy i wewnątrz między "czerwonymi paskami" trochę kleju do szyb. Kleju można też trochę maznąć w miejscu kołków, choć nowa metalowa listwa ma już kołki z gumowymi uszczelkami to chyba nie zaszkodzi kapka czarnego. Przed przyklejeniem na sucho proponuję przymierzyć i sprawdzić jak ustawić podczas klejenia żeby nie dotykała gdzieś lakieru. Stara plastikowa dotykała na rantach więc musiałem zabezpieczyć czymś na rdzę, zostało trochę fertan-a więc użyłem. Listwa pasowała idealnie, do tego na krańcach okleiłem taśmą papierową żeby dociskało przez noc. Co do samej listwy to planowałem kupno całej klapy i przełożenie ale po kilku/nastu telefonach odnośnie klap poliftowych to musiał bym trafić na taką od 13r z metalową blendą, wcześniejsze mają nadal plastikową i nikt takowej nie posiadał w danym czasie. Po zabiegu wymiany listwy rozebrałem tapicerkę klapy i zakonserwowałem ją od środka, były widoczne zacieki po wodzie. Klapa nie posiada otworów na rancie jak drzwi do spływania wody, jedyny otwór na środku to na wężyk odwodnienia klamki/znaczka. Przy okazji nasmarowałem mechanizm kamery, smaru tam było jak na lekarstwo do tego chlapnięte byle jak. Dodatkowo małym zabiegiem z dołożeniem kilku zł. uruchomiłem pełne światła stopu pożyczając w jedną stronę trochę napięcia z żarówki obok. Teraz mam stop ala skyline. OO OO . No i to tyle jeśli chodzi o tylną klapę.

DSC_0067.jpg

DSC_0063.jpg

DSC_0066.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupilesctq.blende za 600pln? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności