Skocz do zawartości
harry_poznan

Montaż elektrycznych szyb tylnych z CAN - fotoporadnik

Rekomendowane odpowiedzi

nic, bo komfort Ah leży na półce a nie w aucie: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie: kumpel ma anglika 3bg sedan z tyłu elektryczne szyby, ja mam tez 3bg ale kombi, kwestia spraw elektryki pewnie nie bd problemem, ale czy wiecie czy blacha podnośnika podejdzie z sedana do kombi? Szukałem na forum i różne opinie, jedni że nie pasuje, inni ze wygląda tak samo, a jak jest? Żeby na darmo nie zabierać się za robotę... A blachy wraz z wiązkami za przysłowiową flachę kuszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blacha pasuje.

 

Dziś uruchomiłem szyby. I dzieje się coś takiego:

 

Komfort AH szaleje. Nie mam do niego pilota. Otwieram auto czy kluczem czy pilotem nie ori, wsiadam, przekręcam zapłon i zaczynają migać kierunki i słychać, że komfort sygnalizuje alarm. Nadzór wnętrza wyłączony w adaptacji, żaden czujnik alarmu nie podpięty... Jedne tylne drzwi się nie ryglują, drugie wogóle nie trybią, dioda ryglowania miga nawet po otwarciu auta. W czym może być problem? Tylne drzwi mogą mieszać?

Edytowane przez polonez15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Blacha pasuje.

 

Dziś uruchomiłem szyby. I dzieje się coś takiego:

 

Komfort AH szaleje. Nie mam do niego pilota. Otwieram auto czy kluczem czy pilotem nie ori, wsiadam, przekręcam zapłon i zaczynają migać kierunki i słychać, że komfort sygnalizuje alarm. Nadzór wnętrza wyłączony w adaptacji, żaden czujnik alarmu nie podpięty... Jedne tylne drzwi się nie ryglują, drugie wogóle nie trybią, dioda ryglowania miga nawet po otwarciu auta. W czym może być problem? Tylne drzwi mogą mieszać?

Trzeba było zostawić instalacje do zamków starą i dorobić tylko instalacje szyb i dac sobie spokój z wymianą komfortu. Teraz miałbyś spokój. Ja tak zrobiłem i przez trzy lata nie mam problemów z zamkami ani szybami. Wszystko działa jak fabrycznie, a dodatkowych przewodów i tak nie widać spod tapicerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to, że chcę dodać ori pilota i może z czasem ori alarm :-) ? Mam komfort ah kupiony za całe 20 zł więc go wrzuciłem. Obecnie problem zamków nie istnieje, juz wsio ok natomiast po otwarciu auta dioda nadal miga i ten przekaźnik awaryjnych alarmu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 szyby w prądzie już są :D blachy od sedana do kombi pasują jak najbardziej. Pomimo że dawcą był anglik nie musiałem przekładać sterowników na silniczkach.

 

Podczas demontażu blach z anglika, przy wybijaniu kołka rozleciała się szyba (ktoś skleił kołek klejem) U siebie więc starałem się najdelikatniej jak to możliwe wyciągnąc kołki, ale nic z tego i je rozwierciłem.

 

Przy montażu zastosowałem taki patent:

DSC_1029.jpg

 

Śruba m8 na imbus 6

 

W jednych drzwiach założone w 30s. a w 2 miałem problem z zablokowaniem kołka żeby się nie obracał razem ze śrubą, ale udało się i w solidny sposób jest to zamocowane.

 

W przypadku demontażu można wykręcić a jeśli będzie się obracać razem z kołkiem równocześnie wciskać to wpadnie do środka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie modułu komfortu, czy robiliście kodowanie modułu po zmianie na 4el szyby, w tej chwili mam błąd

01044 (35-00--) niewłaściwe kodowanie

przy próbie przekodowania pojawił się błąd 01359(27-10)oraz 00929(27-10),

powróciłem do poprzedniego kodowania, jest tylko błąd 01044 zamek i szyby działają jak należy,

:doh

 

kodowanie w tej chwili: 00067

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kodowałem i żadnych błędów nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby już jakiś czas temu podpięte i śmiga wszystko jak należy :ok dzięki za manuala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę kotleta. Zabrałem się za montaż elektrycznych szyb z tyłu według poradnika. wszystko niby ok, ALE wyskakuje błąd 01330, nie da się go skasować, po usunięciu powraca. Proszę o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a jak wyglada zmiana panelu kierowcy z 2 na 4 szyby? trzeba coś przerabiać? chodzi mi o fl-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a jak wyglada zmiana panelu kierowcy z 2 na 4 szyby? trzeba coś przerabiać? chodzi mi o fl-a

 

Chodzi Ci tylko o zmianę panelu bez montażu elektryki z tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, chciałbym zrobić wszystkie szyby elektryczne a mam tylko obecnnie przód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie, chciałbym zrobić wszystkie szyby elektryczne a mam tylko obecnnie przód

 

No to przecież masz w tym temacie opisane wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to czy musze jakies kable dołożyć do sterowania czy już sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o to czy musze jakies kable dołożyć do sterowania czy już sa

 

Nie ma, musisz dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, brawo, jeśli ktoś wkłada kołek z tyłu w już wsuniętą szybę... Oba kołki wkłada się na wyjętej szybie a one same wskakują w ślizg jak się opuszcza szybę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności