Skocz do zawartości
tomas_at

Tylna lampa LED, nie świecą diody

Rekomendowane odpowiedzi

i wydaje i się że to przewody, jak ropziąć kostke

Przewody mają zapas , kostkę rozpinasz jak lampa wyjdzie z błotnika :ok:. Na spokojnie i trochę cierpliwości - filmik z tuby : https://www.youtube.com/watch?v=_79uxskiXn8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale właśnie u mnie przewód nie ma zapasu, kostka ledwo co wystaje z dziury, rozpiąć udało mi się śrubokrętem, ale zalożyć jest problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótka piłka - problemy takie jak opisywane, raz się diody palą raz nie. Zamawiać nową lampę w ASO czy też jest ktoś na forum kto takową posiada na sprzedaż? Ewentualnie jakby ktoś z wcześniej się udzielających mógł dać znać jak zamienniki się spisują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magneti Marelli - szły na pierwszy montaż. Zapytaj kolegi elemenateur, powinien mieć w swojej ofercie takie lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemekkaw

Witam.

 

A ja mam pytanie czy ktoś próbował we własnym zakresie naprawiać lampy z nieświecącymi diodami i czy komuś się udało?

I na czym naprawa polegała? Na przelutowaniu diód?

 

Ktoś ogarniał temat?

 

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

A ja mam pytanie czy ktoś próbował we własnym zakresie naprawiać lampy z nieświecącymi diodami i czy komuś się udało?

I na czym naprawa polegała? Na przelutowaniu diód?

 

Ktoś ogarniał temat?

 

Przemek

 

Odwiedziłem temat z tym samym pytaniem, ale po głebszej lekturze forum odpowiedź jest tylko jedna. Cholernie ciężko jest rozkleić lampę i skleić ją po wymianie bez uszkodzenia i tak żeby nie parowała. Nawet serwisy które tym się zajmują (patrząc po ich opiniach) mają z tym duży problem i często sobie nie radzą. Chyba jedyne sensowne wyjście to nowa lampa oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

A ja mam pytanie czy ktoś próbował we własnym zakresie naprawiać lampy z nieświecącymi diodami i czy komuś się udało?

I na czym naprawa polegała? Na przelutowaniu diód?

 

Ktoś ogarniał temat?

 

Przemek

 

Odwiedziłem temat z tym samym pytaniem, ale po głebszej lekturze forum odpowiedź jest tylko jedna. Cholernie ciężko jest rozkleić lampę i skleić ją po wymianie bez uszkodzenia i tak żeby nie parowała. Nawet serwisy które tym się zajmują (patrząc po ich opiniach) mają z tym duży problem i często sobie nie radzą. Chyba jedyne sensowne wyjście to nowa lampa oryginalna.

 

Potwierdzam, to jedyne dobre rozwiązanie zakup nowej, podkreślam nowej a nie używanej lampy. Sam to przerabiałem, po naprawie u gościa, który się tego podjął lampa świeciła 3 miechy, ale lubiła parować. Potem wpadłem na "genialny" pomysł kupna używki, która poświeciła bez zastrzeżeń 2mies. (i ten stan wkur...nny jak zobaczyłem, że znów nie świecą 4 diody).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawiałem lampę, klosza nie ruszałem, na płytce wymieniłem 10 diód, trochę poprawiłem budowę lampy. Jak na razie świeci.

Koszty naprawy takiej lampy są ekonomicznie nie uzasadnione, ale robiliśmy to wraz z kumplem chcieliśmy zobaczyć czy się uda, no i udało się.

 

Ale lepiej kupić nową, zawsze to 2 lata spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie będzie to zbytnia zuchwałość, to powal się dokładniej jak to udało Wam się zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tyłu ;) wtedy masz dostęp do wszystkiego, a klosz zostaje nie ruszony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś rada na uszkodzony zaczep lampy tylnej zewnętrznej ?? Kombi lewa lampa ma dwa zaczepy i jeden mam ułamany :/ jakaś nowinka jak naprawić taki zaczep ?? Bo boje się że nie będzie zbyt dociśnięta do karoserii i woda znajdzie tam swoją drogę wprost do bagażnika :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze wyjście to niestety kupno nowej lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale muszę kupić rocznikowo te same bo nowsze są już montowane na śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja u siebie w passacie z 2010r wsadziłem używkę lampę z 2005r i zero różnicy. Identycznie wyglądają, identycznie świecą...

 

Ja kupiłem Paszczura B6 z jedną lampą świecącą mocniej. Czy jest taka możliwość aby sprawdzić moc świecenia na VCDS ? Miał ktoś podobnie bo powiem szczerze że w tym tygodniu widziałem też B6 z tylną jedną lampą świecącą by normalnie a drugą mocniej jakby na stopie jechała ale stop tez był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest takie wrażenie wynikające z miejsca kierowcy względem poprzedzającego Ciebie passata. Obserwowałem ostatnio na odcinku 100km mojego (żona jechała, a ja za nią), a dopiero co założyłem nową DEPO za 200pln na prawą stronę. Też mi się wydawało, że jedna świeci mocniej, ale jak stałem tuż za nią było ok.

 

Co więcej, jadąc ostatnio do Austrii na motogp widziałem na południu kraju sporo B6 i dosłownie każdy miał wadliwą mniej lub bardziej tylną lampę i wrażenie, że prawa świeci mocniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenie to inna sprawa siedząc ale ja stanę za jena i druga lampa to mocno widać różnice. Bardzo mocno. A efekt powinien zniknąć oczywiście jak stanołbym z tylu auta na środku tak żeby mieć ten sam kąt do jednej jak i drugiej lampy i jest duża różnica niestety. Także koledzy wie ktoś gdzie na Vcds sprawdzę poziom natężenia świateł tylnich. Tak jak np robi się to z halogenami albo dziennymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam gdzie to sprawdzisz, ale ewentualne zmiany robisz parami. Nie ma wyszczególnienia na lewo i prawo.

Jeżeli świecą różnie, to któraś lampa z pewnością była wymieniana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli świecą różnie, to któraś lampa z pewnością była wymieniana.

 

Pewnie masz racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się.

 

Otóż nie działa mi kierunek lewy tylny, standardowy komunikat na desce. Kostka przeczyszczona, zaśniedziałych styków brak.

Objawy są  jakby coś nie stykało, bo kierunek oczywiście przez brak obciążenia chodzi szybciej, nawet diody migna ze 3-4 razy i gasna za każdym razem. Na awaryjnych to samo...

Zimny lut na plytce w srodku lampy? Miał cos ktoś podobnego?

 

Warto rozklejać czy dac se spokoj i kupic zamiennik np. Depo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depo to samo zło. Lepiej przejechać się do jakiejś demontowni i na miejscu sprawdzić i kupić jak będzie dobra.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności