Skocz do zawartości
tomas_at

Tylna lampa LED, nie świecą diody

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wypalony led wiąże się z wymianą całej lapmy??

Tak, naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona, a druga sprawa, po naprawie lampa może być nieszczelna i będzie widać klej pod kloszem.

Kup używkę na alle lub nową na gwarancji w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, muszę zadzwonić do szanownego ASO, ale aż sie boję spytać o koszt nowej..

z zakupem używki może być tak, że wybeceluje 200PLN i poświeci 3 mies i wydam później nastepne 200PLN...

ręce opadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, muszę zadzwonić do szanownego ASO, ale aż sie boję spytać o koszt nowej..

z zakupem używki może być tak, że wybeceluje 200PLN i poświeci 3 mies i wydam później nastepne 200PLN...

ręce opadają

Dzwoniłem pare dni temu do VW w Bielsku-Białej i usłyszałem 500zł (lampa+wymiana), ciekawe ile powiedzą w twoim ASO. Ja swoją będę rozbierał i próbował ratować, a jeśli nic to nie pomoże to zamawiam http://allegro.pl/vw-passat-b6-2006-2010-prawa-nowa-kombi-i4430253035.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problam z lampą (tył prawy w wariancie),zauważyłem że nie świeci mi górne pięć diód czytając forum wywnioskowałem że trzeba przelutować segment więc zabrałem się za demontaż lamy. Mam znajomego lakiernika i poprosiłem pomoc , niestety demontując połamał uchwyty:) i niestety musiałem lamę wymienić.Starą lamę odstawiłęm do garażu i mam zamiar rozkręcić i sprwdzić ten nie świecący segment z tym że nie znalazłem nigdzie czy można ten ring wyciągnąć bez rozklejania lamy.

I teraz najlepsze,... kupiłem używkę na allegro z 2010 r mój passek 2009 w super stanie za 80 zł po zamontowaniu świciła ładnie wszystkimi diodami przez tydzień .Dzisiaj zauważyłem że znowu ten sam segment 5 DIÓD nie świeci.

Straciłem koncept co może być przyczyną. Sprawdzałem styk masowy (wszystkie styki) w kostce wyczytałem że lubi zaśniedzieć przeczyściłem (profilaktycznie) i wyglądają na dobre,ale wniskując gdyby to był styk masowy to nie świecił by cały ring.

Nie wiem teraz co z tym robić, czy to zbieg okoliczności że nie świeci ten sam segment 5 diód???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie znalazłem nigdzie czy można ten ring wyciągnąć bez rozklejania lamy.

słabo szukałeś, nie raz pisałem, że nie można tej lampy rozebrać bez jej uszkodzenia. Musisz klosz rozkleić jak się chcesz dostać do środka.

 

Nie wiem teraz co z tym robić, czy to zbieg okoliczności że nie świeci ten sam segment 5 diód???

zbieg okoliczności, segmenty przestają świecić po 5, ogólnie można powiedzieć że to jakaś wada konstrukcyjna tych lamp, u podczas użytkowania auta, płytka PCB na której są diody, pracuje i uszkadza diody. Wystarczy że jedna sie uszkodzi a nie świeci cały segment.

 

Można powiedzieć że miałeś pecha.

 

tak jak pisałem wyżej

naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona, a druga sprawa, po naprawie lampa może być nieszczelna i będzie widać klej pod kloszem.

Kup używkę na alle lub nową na gwarancji w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komus sie udalo naprawic segment 5 diod ( czy to przelutowujac styki czy tez wymieniajac diody) nie wymieniajac lampy na nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To jest wada tych lamp diodowych są montowane w kilkunastu modelach i wszystkie mają z tym ten sam problem. Lampy te produkują Chińczycy dla firmy które dostarcza je dla producenta .Zastosowane przez chińczyków diody w tych lampach są dwukolorowe pomarańczowo/czerwone.Są marnej jakości i to jest przyczyna ich częstych awarii. Kupowanie używek mija się z celem bo większość z nich ma te wadę. Lampę można regenerować kupując nowe markowe diody i je wymienić wszystkie, jest ich 20 w tej lampie. Ja tak zrobiłem i już rok mam spokój.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampy te produkują Chińczycy

gdzie To wyczytałeś, na każdej lampie jest Made in Italy, nawet na płytce PCB jest made in Italy, daj jakiś poważny argument że to jest produkowane w Chinach

 

.Zastosowane przez chińczyków diody w tych lampach są dwukolorowe pomarańczowo/czerwone.Są marnej jakości i to jest przyczyna ich częstych awarii

Konstrukcja lampy jest wadliwa. A nie diody.

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed wymianą na nową wszystkie opcje sprawdziłem, wtyczki spryskane kontaktem, kablami też ruszałem.. co dziwne.. po spryskaniu kontaktem przez chwile działało, po czym znowu lipton. coś dziwnego zaczęło się dziać z tą lampą, ponieważ najpierw nie działał led od kierunkowskazu, później 1/5 ledów od pozycji a na koniec przy włączonych pozycyjnych + awaryjne miałem choinkę w miejscu wypalonych ledów..

kupiłem nową lampę, wszystko śmiga.. w Łodzi dałem po swoich rabatach 490 z wymianą i myciem budy.. cena brutto lampy ok 576 PLN.

Lampe samą bez montażu itd można wyrwać za 450zł jak sie dobrze ponegocjuje.

uszkodzoną spróbuje sprzedać na jakiejś aukcji (może komuś się przyda w wiadomym celu ;] ) a jak nie to też rozbiorę i spróbuje się pobawić.

z tego co mi wiadomo to i tak nic z niej nie będzie bo nawet po regeneracji długo nie świecą i występuje problem z parowaniem lampy.

Na mojej lampie też jest "Italy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko

 

mam pytanie, od niedawna jestem posiadaczem b6 w kombi i mam pytanie, poniewaz widze ze na niektorych zdjeciach w tylnych lampach swieca sie 4 ''ringi''..natopmiast w niektorych tylko te wieksze skrajne. jak to jest? czy jechac do elektryka z tym, czy te mniejsze ringi tez na czerwono maja sie palic przy swiatlach mijania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemanko

 

mam pytanie, od niedawna jestem posiadaczem b6 w kombi i mam pytanie, poniewaz widze ze na niektorych zdjeciach w tylnych lampach swieca sie 4 ''ringi''..natopmiast w niektorych tylko te wieksze skrajne. jak to jest? czy jechac do elektryka z tym, czy te mniejsze ringi tez na czerwono maja sie palic przy swiatlach mijania?

 

musisz dokupić mniejsze ringi i wsadzić w lampy w klapie, oryginalnie ich tam nie ma... pukaj w tej sprawie do użytkownika Bimbasz

 

efekt końcowy wygląda tak:

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Golfa Plus 1.6 tdi. Czy w moim przypadku jest konieczna wymiana lamp czy jest to wina czegos innego?

Mam problem z lampami ledowymi z tylu. chodzi o lampy ledowe kierunkowskazu i pozycji. Na pierscieniu jest 20 diod ktore swieca na 2 kolory (czerwony i pomaranczowy). W lewej lampie przy wlaczonych swiatlach pozycyjnych swieca wszystkie diody 20szt (prawidlowo na czerwono) jednak wlaczajac kierunkowskaz 4 sztuki nie dzialaja (dwie w jednym miejscu, dwie w innym miejscu na obwodzie). Z kolei w prawej lampie przy wlaczonych swiatlach pozycyjnych 4 diody nie dziala a po wlaczeniu kierunkowskazu te 4 diody dzialaja a z kolei 6 innych nie dziala a dwie inne pulsacyjnie mrugaja.

Zauwazylem rowniez ze czasami wlacza mi sie kontrolka na desce rozdzielczej o problemie ze swiatlami. Jest napisane : check left front side light. Znika ona po kilku odpaleniach samochodu i zapala sie znowu po kilku dniach. Sprawdzilem swiatla z przodu i wszystkie dzialaja.

 

Czy moze ktos mi w tym pomoc. Czy jest to jakis problem z elektryka czy moze cos innego. Czy musze wymieniac cale lampy czy moze moge same pierscienie z diodami a moze wystarczy cos przeczyscic?

Dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładnie tak samo jak opisywane 34 posty powyżej, budowa tej lampy jest taka sama jak w B6, wiec tak samo uwalają się diody. Lampa nie do naprawy z ekonomicznego punktu widzenia, taniej / szybciej kupić inną lampę niż tą naprawiać (pod warunkiem ze znajdziesz takiego speca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma ExFan z poznania zajmuje sie takimi zabiegami. Koszt naprawy ok 150zl/szt co w przypadku zwyklej lampy jest bezsensem.. Chyba zw masz helle black... Tam koszty zakupu sa wieksze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zakupem używki może być tak, że wybeceluje 200PLN i poświeci 3 mies i wydam później nastepne 200PLN...

ręce opadają

Odradzam. Przerabiałem właśnie taki temat, używki oryginału z all... . Poświeciła 4 miechy i zaczęło padać po 5 sekcji. Teraz lampa świeci jak chce (pewnie jak na dziurę lub studzienkę wjadę), tzn albo 3/4 ringów, albo 1/4. Lampa znów do wymiany. Jestem ciekaw jak się ma zamiennik do oryginału. Może ktoś kupował?

P.S. To jest jakaś porażka z tymi lampami, nota bene czym nowsze (końcówka produkcji b6) tym krócej świecą.

Edytowane przez grabson7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że ktoś przewidział że za chwilę lampa padnie i szybko wystawił ją na allegro??

Moim zdaniem to loteria, u mnie już ponad rok świeci i ma się dobrze...

http://forum.vw-passat.pl/threads/140135-Tylna-lampa-LED-nie-%C5%9Bwiec%C4%85-diody?p=2073302&viewfull=1#post2073302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety te lampy to dramat. Zamieniłem swoje 7-letnie w pełni działające na Hella Black. I cały czas cyrki, raz tu świeci, raz tam nie świeci. Może zamienniki DEPO okażą się trwalsze, choć kto to sprawdzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety te lampy to dramat. Zamieniłem swoje 7-letnie w pełni działające na Hella Black. I cały czas cyrki, raz tu świeci, raz tam nie świeci. Może zamienniki DEPO okażą się trwalsze, choć kto to sprawdzi...
No u mnie super hella black juz swieci w 1/3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hella black czy normalna lampa nie ma znaczenia. Budowe maja taka sama. I wychodza z tej samej fabryki we wloszech. To ze nie swieca jest wina za malych otworow przez ktore wystaja diody. Dioda zcina sie o krawedz otworu i przez to caly segment nie swieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę sie pod temat, bo najbardziej pasuje do mojego problemu. Otóż jakis czas temu zauważyłem , że na tylnych światłach brakuje zapalonych kilku ledów. kilka dni temu przez chwilę pojawiła się żarówka na pulpicie od kierunku i zgasła. Od wczoraj pali sie non stop. jak otwieram i zamykam z pilota auto to mruga ten kierunek(zaledwie kilka ledów) a jak chcę włączyć kierunek to nie działa:/(awaryjnie też nie działa)

Moje pytanie. czy trzeba wymienić lampę? (ledów wymiany mi nie chcą się podjąć, bo później lampa paruje z powodu nieszczelnośći) czy to może być jakiś inny problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności