Skocz do zawartości
marko777r

Proszę o analizę logów 1.9 TDi AFN 110 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Miodzio ;] więc sprawdzić to diodą czy w ciemno kupić nowy przepływomierz? Na allegro oryginał kosztuje ok. 400 zł więc to jest już spory wydatek a taniego zamiennika chyba nie ma sensu kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki działają mniej więcej od pół do roku ;) Zawsze możesz zrobić dziurkę w przepływomierzu ( w odpowiednim miejscu) i będziesz miał więcej powietrza :P Kub diodkę - koszt 8 groszy. I będziesz wiedział co i jak ;) Może troche dymić z tyłu ale będzie ładnie ciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On teraz jak jest zimny to dymi niemiłosiernie. Na ciepłym jest juz ok ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dymić bo jest zła dawka paliwo powietrze ;) jak zmienisz przepływke powinno być dobrze. Chyba, że dolot "zarzygany" olejem. :) Dymi na ciemno czy jasno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dymi na zimnym na ciemno. Jak się nagrzeje to już jest spoko. Możliwe że w dolocie jest za dużo oleju jak uporządkuje sprawę z przepływomierzem to wyczyszczę cały dolot jak należy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no po zamontowaniu diody jest lepiej ale trochę dymi. Nie uważacie że ciśnienie jakie daje turbina jest za małe przy niższych obrotach? tak jak by za późno turbo wstawało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest delikatnie (0,1 bara) za niskie, ale na razie bym nic nie ruszał, kup nową przepływkę i zamontuj ją. Potem zrób nowe logi grup 003, 008, 010, 011 Nie kręć wszystki na raz bo nigdy do ładu nie dojdziemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostkę mam na 100% taką samą. Chodzi mi tylko o to czy to oryginał tak jak tam jest napisane ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena z kosmosu. Ostatnio brałam bosch orginal i kosztował w sklepie 290zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to żaden oryginał - zamiennik marki Pierburg. Oryginał (100% pewności i satysfakcji) ma tylko ASO. A jak wiadomo, zamienniki mają to do siebie że jeden działa drugi nie, trzeci gorzej, czwarty lepiej.... i tak dalej.

Marko czy Ty masz faktycznie taką kostkę na 6 pinów w 2 rzędach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chciałbym żeby ktoś mi znalazł taki nowy za 290 zł. Bosch jest dużo tańszy ale tych nie ma prawie nigdzie. Ja mam właśnie taki na 6 pinów. A i ja u siebie mam oryginał firmy Pierburg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam logi z nowym przepływomierzem. Wydaje mi się że autko teraz już dobrze jedzie. Ale oceńcie sami ;]

 

Logi statyczne:

 

Log (2 - 000,001,003)

Log (3 - 004,007,013)

 

Grupa BS:

 

Log (4 - 000)

Log (1 - 003)

Log (6 - 004)

 

Logi dynamiczne:

 

Log (0 - 010,011)

Log (5 - 008)

Log (7 - 003,004)

Log (0 - 000,001)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szału nie ma w logu 003 przepływka nie osiąga zadanej wartości 850 mg/R u ciebie max ok 800 mg/R. Filtr powietrza czysty wymieniony ?? W porównaniu do tego co miałeś wcześniej to na pewno niebo a ziemia. W 011 widać że turbo dość późno się budzi i ma problem z osiągnięciem max doładowania

Edytowane przez PersoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam albo nieszczelność układu dolotowego albo turbo do wymiany. No i brak powietrza przy wyższych obrotach.

Jak mówi PersoN sprawdź filtr powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i sprawdziłbym zawór N75 (u mnie to on właśnie powoduje, że turbo późno wstaje ponieważ podciąga sztangę ale jej nie utrzymuje i podciśnienie spada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności