Skocz do zawartości
sooper

Drugi (dodatkowy) akumulator od Webasto - ładowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy na jakiej zasadzie jest ładowany drugi akumulator od Webasto (ten w bagażniku).

Czy jest on ładowany równocześnie z głównym akumulatorem pod maską ?

 

Czy Webasto korzysta tylko z tego aku w bagażniku ?

 

 

Może ktoś ma schemat, opis ?

 

Webasto mam fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi akumulator ma sterownik i on odpowiada za pobór prądu i ladowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odnośnie drugiego aku mam od czasu do czasu błąd 01408 - under-voltage shut-off . Za małe napięcie na aku i wyłącza webasto po 20 minutach. Aku zapewne się zaczyna kończyć choć na 680A rozruchowych ma jeszcze 500A. Webasto wyłącza się jak napięcie na aku spadnie do 11,4 v. Po dłuższej trasie weekendowej się naładuje i jest ok. Na stronie tourana znalazłem Adaptacje Webasto tylko nie wiem jakie wartości wpisać żeby obniżyć napięcie wyłączenia do 10v . Podaję linka http://www.touranklub.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=3721&start=1935 ( 3 post od góry). U siebie nie mam podpowiedzi jak najadę na okienka , może by ktoś u siebie sprawdził w tym pierwszym kanale co wpisać żeby dopiero przy 10 v odłączał. Może są tu na forum jakieś posty odnośnie kodowania i adaptacji webasto z danymi co wpisać? W opcji szukaj wpisywałem : Adaptacja webasto ale brak wyników a po wpisaniu tylko webasto setki postów od b4 zaczynając. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę zmieniać minimalnego napięcia sterowania. To jest zabezpieczenie układu sterowania przed uszkodzeniem. Napięcie nie może być za niskie bo doprowadzi do przegrzewania się sterownika a w ostateczności do jego uszkodzenia, a naprawa webasto nie należy do tanich. Radzę kupić nowy aku i po sprawie. Jak wiadomo webasto standardowo uzywamy w okresie zimowym i należy pamiętać że w niskich temp nawet nowy aku traci sprawność. Nie radzę kombinować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie standardowo zawsze jest ustawione na wartość 113 czyli 11,3v tak żeby starczyło jeszcze prądu na odpalenie. Ja nie potrzebuję prądu na odpalenie. Skoro sterownik fabrycznie pozwala na regulację w danym zakresie to myślę że można przestawić kilka procent bez narażenia na uszkodzenia. Wykonałem to dziś po południu. Sterownik pozwala na zaniżenie napięcia do 9,5v czyli wartość 95. Ja ustawiłem wartość 100 czyli 10v . Zobaczę jak to wszystko będzie chodziło , jak będzie nadal problem to przednie aku pójdzie do tyłu a nowy do przodu. Jak auto traci ładowanie i jedziemy dalej to kontrolki poduszek, abs, i innych sterowników zapalają się poniżej 9v. Myślę że jest to napięcie które jest już za niskie dla sterowników i zgłaszają usterki zasilania. Jeżeli sterownik webasta ustawiłem na 10v to jeszcze nie powinna być tragedia. Myślę że nowe aku tez miało by problem przez cały tydzień oddawać energię a w weekendy dopiero dłużej ładowane. Zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemów. Ostatnio w drugi dzień świąt chodziło 3 razy po pół godziny. Włączyłem rano bo miałem jechać, nie pojechałem, to samo przed południem aż w końcu trzeci raz po południu. W sumie chodziło 1.5godz bez żadnych problemów. Aż sam się zastanawiałem czy za trzecim razem da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wszystko chodzi idealnie, już nie wyskakuje błąd zbyt niskiego zasilania. Dzisiaj rozbierałem webasto od turana, był błąd brak płomienia. Rozebrałem w drobny mak, przeczyściłem komorę spalania, wydmuchałem, wycackałem i poskładałem. Odpaliło i ładnie grzeje. Przy okazji poskakałem po blokach. W turanie wartość napięcia minimalnego ustawiona była na 10,2V. Na silniczku pompy powietrza we wnętrzu był napis firmy i że chodzi na 9V. Na elektronice wewnętrznej i pompce wody zewnętrznej 10v. Myślę że projektując webasto wiedzieli że akumulator podczas pracy webasta nie będzie trzymał na pewno 13 czy też 12V przez długi czas więc elektronika przystosowana jest do niższego napięcia. Jak znowu będę miał rozebrane w drobny mak to porobię foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje numer mocowania 2 akumulatora w bagażniku

 

Dobra już mam :) 3c0804869

 

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SZYLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mógłby mi ktoś udzielić informacji jaki akumulator powinien być w bagażniku? Kupiłem passata b6 2006 r. z fabrycznym webasto, ale niestety ktoś postanowił zabrać akumulator i za bardzo nie mam pomysłu jaki powinienem tam włożyć.

Edytowane przez MrGrz3chu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam oryginalne a aku siedzi 68 ah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś schemat, opisy, więcej szczegółów (jaki sterownik) instalacji dodatkowego akumulatora w bagażniku?

Na razie znalazłem zdjęcia skrzynki bezpieczników z tyłu, z opisu wszystkich bezpieczników wynika miejsce podłączenia do bezpiecznika A. Ale jak reszta wygląda?

Czy jestem w stanie dojść, jak podłączyć elementy składowe, gdy je skompletuje?

Edytowane przez atmosferyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto posiada drugi akumulator do webasto byłby tak miły i wstawił zdjęcia zamontowanego akumulatora w passacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ciągu dnia może uda mi się zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tylu po lewej stronie i jest zasłonięty zaślepką :) też mam webasto na stanie w b7. i pytań kilka jest bo nigdy tego w aucie nie miałem :P mogę włączyć przyciskiem albo na zegarach tam sobie wybieram dni tygodnia i godzinę ( można zrobić od poniedziałku do piątku ? ) albo pilot. z pilota już raz na chwilę odpaliłem. ile czasu takie webasto chodzi? samo się wyłącza po jakimś czasie ? jak włączyłem to tylko brzęczało (nie było słychać pracy silniczka - jest mały tłumik po prawej przy osłonie silnika ) czyżby się załączył jakiś dogrzewacz a webasto idzie w mrozach dopiero czy jak to wygląda ? :) na klimatroniku może być ustawiona obojętnie jaka temperatura a webasto sobie steruje samo jak grzeje środek? zielony jestem :P do zimy jeszcze trochę ale trzeba się zagłębić w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zegarach ustawiasz wszystko, ogrzewanie lub wentylację, godzinę zalaczenia i czas działania. Jeśli sam nie załączysz webasto to załączy się automatycznie jako dogrzewacz poniżej 5st C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się chwilę bawiłem w moim, to programowanie z poziomu kompa ma pamięć na 3 programy i trzeba codziennie "aktywować". Nie udało mi się ustawić pon-pt czy tam codziennie, bo w programie można wybrać tylko jeden konkretny dzień tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie. Ja mam zawsze ustawione dwa czasy, przed wyjazdem do pracy i przed zakończeniem. Czas działania zależy od temp i śniegu. Im więcej tym na dłużej włączam. Aktywacja danej godziny to kwestia 5 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz ustawiony ten "pusty" dzień, żeby codziennie nie przestawiać dnia, a tylko robić "activate" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość gdzieś za pomocą VCDS przestawić aby nie wyłączało się po godzinie? Żeby działało np całą noc. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co ?? nawet jak jest -30 to jak webasto puści +22 to w kilka minut masz ciepło i szyby bez lodu... jaki sens palić przez całą noc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności