Skocz do zawartości
sooper

Drugi (dodatkowy) akumulator od Webasto - ładowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Np po to aby sobie spać w aucie. Kombi duże wygodne do spania np na wakacjach czy w dalekiej podroży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... to możesz sobie zaprogramować 1h pali, przerwa i tak 3x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem ale tak można by było sobie ustawić stałą temperaturę i było by lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Judam, nie może chodzic cała noc bo ci braknie pradu. A w dodatku piszesz ze sie wygodnie spi w aucie na wakacjach, no chyba ze jezdzisz na wakacje na antarktyde. Normalnie w Europie podczas wakacji wlaczyl bym wentylacje a nie webasto :hurra:ziomal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przez to jest drugi akumulator aby nie rozładował drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie przez to jest drugi akumulator aby nie rozładował drugiego.
Aczkolwiek nie zawsze są dwa, ja mam Webasto i tylko jeden akumulator, ten w bagażniku.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VR6 rządzi się innymi prawami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VR6 rządzi się innymi prawami ;)

 

.....przestrzenią , chyba ze pod maskę wsadzili by baterie z wiertarki , bo nic innego tam nie wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nic innego mi nie chodziło tylko właśnie o brak miejsca pod maską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zegarach ustawiasz wszystko, ogrzewanie lub wentylację, godzinę zalaczenia i czas działania. Jeśli sam nie załączysz webasto to załączy się automatycznie jako dogrzewacz poniżej 5st C.

 

ogrzewanie lub wentylację? no tak jest jak piszecie 3 pozycje tylko można dać konkretny dzień. Mogę z poziomu zegarów (programator) przycisk na klimatroniku albo pilot (oba działają na zasadzie włącz wyłącz) jak odpale z pilota to włącza się nawet teraz nie musi być -5 stopni (to działa dogrzewacz czy webasto?) zielony jestem... jak się z pilota uruchomi i nie wyłączy ile czasu samo będzie działać? ktoś ma jakąś konkretna instrukcję obsługi pdf albo cuś ? :D niemiec jak konfigurował to dał webasto i grzaną szybę przód także myślę że tej zimy skrobaczka mi nie będzie potrzebna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas działania i wybór grzanie/wentylacja ustawiasz z poziomu kompa tam gdzie programujesz. Jak pochodzisz trochę po menu to znajdziesz...

 

Włączanie programem, pilotem albo przyciskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam instrukcje PL w pdf od alltracka. Dajcie meile to wam przesle, jest tam tez o webasto. Tak w sumie to moze wyjasnie trosze ze dogrzewacz i webasto to w sumie podobne urzadzenia. To tak jak Passat trendline i highline. Jesli auto ma dogrzewacz ( taki trendline) to nie ma dodatkowego wlacznika na panelu i nie ma tez dodatkowego pilota. Dogrzewacz zalacza sie automatycznie po odpaleniu silnika i ma za zadanie szybkie dogrzanie ukladu chlodzenia do pozadanej tem. W zimie po dopaleniu auta juz po kilkunastu sek czuć pierwsze ciepełko. Typowe tzw Webasto to rozbudowany dogrzewacz, czyli ma pilot, dodatkowy wlacznik na panelu i sterowanie z zegarów, czyli taki highline :brawo . Webasto zachowuje sie tak samo, jesli go nie uruchomimy recznie to tez sie samo odpali po uruchomieniu silnika. Piece odpalaja sie automatycznie ponizej 5st, min 1/4 paliwa w zbiorniku i napiecie aku min 11V (mozna zakodowac mniejsze np. 10V, tez chula dobrze, sprawdzałem na Touranie). Webasto ma tez spoko funkcje wentylacji wnetrza. W lato jak goraco w aucie tez mozna przed wyjazdem uruchomic wentylacje z pilota lub z poziomu zegarow. Ja mieszkam w Norwegii i nie wyobrazam sobie teraz auta bez Webasto. Moge nie miec innych bajerow, asystentow , panoramy ale Webasto podstawa. Wychodzisz sobie rano do pracy, szybki odmrozone, ciepelko w autku, zadnego skrobania. Oczywiscie jak nawali sniegu z 10cm lub wiecej, to nie rozpusci bo musialo by chodzic ze 2 godz, ale zgarniesz snieg bez problemu bo szyby ciepławe od srodka i w droge.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej pozycji się sprawdza napięcie oraz ustawienia drugiego akumulatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to teraz czy jak mam pilot jeden moge kupic 2 i trzeba go dokodowac czy to jakis wielki problem ? :P docelowo jeden by lezal w domu i przez okno wlaczam a drugi w robocie jak po poludniu bym wlaczyc chcial :D heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dokupić i można samemu zakodować do 4 pilotów. Poniżej info z instrukcji.

 

Wczytywanie parametrów nadajnika Telestart - Thermo Top E i C

1. Włożyć baterię do nadajnika.

2. Wyjąć bezpiecznik 1A (czarny) z uchwytu w agregacie grzewczym (odłącze-

nie zasilania odbiornika).

3. Odczekać co najmniej 5 sekund i ponownie założyć bezpiecznik.

4. Po upływie ok 2 sekund, ale w ciągu 6 sekund nacisnąć przycisk OFF na na dajniku i przytrzymać go przez co najmniej 1 sekundę.

5. Wczytywanie jest zakończone.

 

Wczytywanie parametrów nadajnika Telestart - Thermo Top Evo

Jak wyżej w przypadku agregatów Thermo Top E i C, ale należy wyjąć albo

bezpiecznik 1A (czarny, we wnętrzu pojazdu), albo bezpiecznik 30A (komora

silnika) (przerwanie zasilania odbiornika).

 

W ten sam sposób można wczytać maksymalnie 4 nadajniki. Przy wczytywaniu większej liczby nadajników z pamięci usuwany będzie zawsze "najstarszy" nadajnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można dokupić i można samemu zakodować do 4 pilotów. Poniżej info z instrukcji.

 

Wczytywanie parametrów nadajnika Telestart - Thermo Top E i C

1. Włożyć baterię do nadajnika.

2. Wyjąć bezpiecznik 1A (czarny) z uchwytu w agregacie grzewczym (odłącze-

nie zasilania odbiornika).

3. Odczekać co najmniej 5 sekund i ponownie założyć bezpiecznik.

4. Po upływie ok 2 sekund, ale w ciągu 6 sekund nacisnąć przycisk OFF na na dajniku i przytrzymać go przez co najmniej 1 sekundę.

5. Wczytywanie jest zakończone.

 

Wczytywanie parametrów nadajnika Telestart - Thermo Top Evo

Jak wyżej w przypadku agregatów Thermo Top E i C, ale należy wyjąć albo

bezpiecznik 1A (czarny, we wnętrzu pojazdu), albo bezpiecznik 30A (komora

silnika) (przerwanie zasilania odbiornika).

 

W ten sam sposób można wczytać maksymalnie 4 nadajniki. Przy wczytywaniu większej liczby nadajników z pamięci usuwany będzie zawsze "najstarszy" nadajnik.

 

Witam,

U mnie ta metoda nie zadziałała:(

Udało mi się dopiero wtedy kiedy wypiąłem kość z modułu webasta(znajduje sie w bagażniku pod prawą zaślepką, trzeba go wymacać bo jest w górnej części)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie robiłem, ale tak jest w instrukcji. Jest do znalezienie w sieci oryg pdf. Mam na mailu jak co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do webasto musi być akumulator AGM ? mam taki wsadzony, ale nie wiem czy on na pewno był fabrycznie...

wygląda jak bateria z a3/tiguana albo innego vag'a ze start/stop

 

 

 

 

agm.jpg

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nie wiem gdzie w VCDS można sprawdzić napięcie i warunki działania drugiego akumulatora :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2017 o 07:34, maniujr napisał:

Osobiście nie robiłem, ale tak jest w instrukcji. Jest do znalezienie w sieci oryg pdf. Mam na mailu jak co.

Witam

Poproszę o instrukcję webasto na pw

Z góry dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności