Skocz do zawartości
Gość maras

światła cofania passat B4 1.9 TDI 90 Km 96 r

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maras

witam nie pala mi sie swiatła cofania zarówki sa wporzadku co mam po kolei sprawdzac i jak? :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do kostki od lampy dochodzi prąd po włączeniu wstecznego potem bezpiecznik a potem to czujnik wstecznego w skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najczęstsza przyczyna awarii to przełamane przewody wychodzące od czujnika cofania w skrzyni, albo tuż przy samej kostce albo dwa cm dalej na zgięciu przy wejściu w wiazkę

jeśli nie to możesz od razu sprawdzić sam czujnik wrzucając wsteczny i sprawdzając czy czujnik "się zamyka"(zamyka swój obwód wewnętrzny, styka no ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz to na poniższej fotce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Odlacz wtyczke z wlacznika,zewrzyj ja na krotko i jezeli swieca ci lampy wsteczne,odkrec wlacznik,podepnij wtyczke,w jego srodku masz trzpien,nacisnij go i jezeli nie bedzie swiatel to wlacznik jest padniety!!!Jezeli swiatla swieca...to jest wytarty taki dziobek w ksztalcie malego klina na takim cylindrycznym czyms wlaczajacym... wlacznik!!!Owin go np: tasma izolacyjna tak z dwa trzy razy,przykrec wlacznik i...powinno dzialac!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maras

Dzięki za pomoc okazało sie jednak ze mam przerwany przewód przy kostce i teraz musze go tylko naprawic.DZENX jeszcze raz za pomoc. :hurra::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem mam ten sam problem i nie wiem jak go usunąć bo jeden z przewodów złamał się przy samej wtyczce czy można ją rozebrać? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adams4lta

U mnie problem rozwiązany, wtyczka sobie dyndała luźno. Wsunąłem ją na miejsce i znowu mam światła cofania :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wilq

Możecie wrzucić jeszcze raz te zdjęcie gdzie dokładnie znajduje się ten czujnik :) z góry dzięki Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz ten czujnik (w czerwonym kółeczku) :)

sssxv7.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozecie pokazac to na zdjeciu z silnikiem benzynowym?? bo mi tez swiatla cofania przerywaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mozecie pokazac to na zdjeciu z silnikiem benzynowym?? bo mi tez swiatla cofania przerywaja...

Jest w tym samym miejscu (lub prawie w tym samym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przypadkiem mam ten sam problem i nie wiem jak go usunąć bo jeden z przewodów złamał się przy samej wtyczce czy można ją rozebrać? :mur:
weź szczypce do wyrywania gwoździ i ściśnij te wyjście z którego wyrwany jest kabel tak żeby pękło i wyjmij gumkę przylutuj, zaizoluj i po sprawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tali1

siemka u mnie był naderwany kapel po miedzy koszką a czujnikiem i dlatego światła biegu wstecznego nie świeciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie był ułamany kabel przy kostce z czujnika wstecznego oszkubałem polutowałem zaizolowałem i jest już gitara (15 min roboty) :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie podobna historia związana ze światłami cofania, a raczej ich brak. Powód ? Szamotanina z mikserem gazu który jest zamontowany dokładnie nad czujnikiem. Mikser opierał się jedną śrubką o czujnik i w efekcie wyleciał... lecz coś mi się zdaje że nie sam, tj. brakuje jakby "popychadła" (bolca) które by ten czujnik włączało (po ściśnięciu czujnika światła świecą).

Ktoś ma pojecie jak to tajemnicze "popychadlo" może wyglądać (najlepiej fota) ? :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod czujnikiem jest tulejka z wypustem, który wciska kulkę. Odkręć czujnik to zobaczysz te "popychadło".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam gdzie znajduje sie ten czujnik wstecznego w skrzyni bo swiatla cofania mi przerywaja jak wrzuce wsteczny na chwile sie zapalaja i zaraz gasna, mam silnik 1.9 TD passat b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy akumulatorem a silnikiem, czarny plastik, wtyczka dwudniowa a pod plastikiem wodziki od zmiany biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ATTACH=CONFIG]135772[/ATTACH]

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

$_57 (1).jpg

$_57 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności