Skocz do zawartości
mazur123

VW Jetta 1.6TDI (105PS)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się do zakupu samochodu VW Jetta z silnikiem 1.6 TDi (105 PS) rocznik 2011.

I teraz chciałem dowiedzieć się coś na temat tych silników.

Z tego co wyczytałem to szybko siada dwumasa bo już po przejechaniu ok 50 000 km, no i ponoć jest trochę mniej żwawy jak 1.9 TDi (105 PS). Ale tak po za tym niczym się nie różną.

 

Mam głównie pytanie do użytkowników, którzy jeździli VW z takim silnikiem. Jakie macie odczucia i wrażenia z jazdy? No i jakie główne wady tego silnika.

A może lepiej szukać Jetty z 2.0 (140 PS)?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly silnik w duzej budzie nigdy nie jest dobry. Lepiej te 1.9, nie tak wysilone jak 1.6 i mniej wadliwe niz 2.0.

Co prawda nie jezdzilem jetta ale a3 z 1.6tdi i nie 105 a 90 koni i musze powiedziec ze w porownaniu z 1.9 wypada kiepsko. Do przemieszczania sie wystarczy ale jak masz passata z 1.9 90ps to zmiana na 1.6 tdi nie jest najlepszym pomyslem.

Edytowane przez szymin89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem taką w Irlandii z wypożyczalni i poza tym że dół był trochę słaby do dalej bardzo przyzwoicie się to zbierało . Spalanie w trzy osoby na autostradzie 3.8 mnie rozwaliło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem octavią z tym motorem i a3 w automacie, generalnie odczucia bardzo pozytywne. Wydaje mi się że silnik pracuje ciszej niż 1.9 i zbiera się całkiem fajnie, wydaje mi się nawet że jedzie lepiej niż 1.9 105km. Te 1.6 są 16-sto zaworowe. Ciekawe jak będzie z awaryjnością tych motorów, bo są stosunkowo dużo młodsze niż 1.9. Widziałem jeden taki motor w którym odpadły dwie krzywki z wałka rozrządu, odpadając musiały przytrzymać wałek bo rozrząd przeskoczył o pół obrotu na wale korbowym. Co ciekawe to po wymianie uszkodzonego wałka auto śmiga do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że silnik pracuje ciszej niż 1.9 i zbiera się całkiem fajnie, wydaje mi się nawet że jedzie lepiej niż 1.9 105km.

Oczywiście, że pracuje ciszej, bo jest na CR a 1.9 to pompowtrysk. Też słyszałem, że te 1.6 lepiej się odpychają, ale nigdy nie miałem przyjemności takim jeździć, mimo że kolega w służbowym Golfie VI taki motor ma. Palić, to one rzeczywiście mało palą, bo mój golf z motorem 1.9 po chipie na 140KM połyka 6:6,5L/100 w trybie mieszanym, fakt sporo jazdy miejskiej, a lekkiej nogi też nie mam.

Jeżeli szukasz jetty z tego rocznika, to raczej pewne, że nie spotkasz silnika 1.9, ponieważ zostały one wycofane z produkcji na przełomie 2008/2009, może jakieś pojedyncze sztuki z 2009 znajdziesz w jettcie i golfie V kombi.

Ja w swoim golfie 1.9 nalatane mam 108tkm (od 24tkm z zwiększoną mocą) i z motorem nic się nie dzieje. Ostatnio tylko profilaktycznie wymieniłem panewki... głośna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika 1,6 to to całkiem zrywny- nawet w Passacie. Oszczędność- hmm raczej bez rewelacji, nie miałem do czynienia nigdy z 1,9 ale z opinii wiem, że pala tyle samo lub mniej.

Co do dwumasy, to podejrzewam że jak ktoś będzie się kierował sugestiami komputera, który przy 50km/h sugeruje wrzucenie 5tego biegu a przy 80km/h już szóstki, to wcale się nie zdziwie, że dwumasa siądzie po 50tys km:taksobie To jest zaj...e obciążenie silnika i całego układu napędowego:dodupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam sie do zakupu Passata B6 z końca 2010r.

silnik 1.6 TDI CAYC po chipie na 140KM, bluemotion, przebieg 180tys, wymieniony rozrząd.

Pytanie jakie macie odczucia co do tego silnika? jakies sugestie, polecacie czy nie? co szybko się psuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko szybko. Dostalem taki problem w bonusie do samochoda(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2014 o 04:57, perzu126 napisał:

Co do silnika 1,6 to to całkiem zrywny- nawet w Passacie. Oszczędność- hmm raczej bez rewelacji, nie miałem do czynienia nigdy z 1,9 ale z opinii wiem, że pala tyle samo lub mniej.

Co do dwumasy, to podejrzewam że jak ktoś będzie się kierował sugestiami komputera, który przy 50km/h sugeruje wrzucenie 5tego biegu a przy 80km/h już szóstki, to wcale się nie zdziwie, że dwumasa siądzie po 50tys km:taksobie To jest zaj...e obciążenie silnika i całego układu napędowego:dodupy

Akurat wymieniałem kompletne sprzęgło w moim Passacie z 2012r i tam nie ma dwumasy.Mechanik bardzo mile mnie rozczarował gdy mi o tym powiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności