Skocz do zawartości
b_lic

róźnice między konsolą B6 a B7

Rekomendowane odpowiedzi

pikopiko nie napisałem odwrotnie ,napisałem że w B7 to jest drewno i dekor jest wypukły , a w B6 to nie dość że płaski to na dodatek wygląda jak pomalowany plastik lub oklejony jakąś folią drewnopodobną i porównanie mam codziennie ,bo oba stoją obok siebie ,nie faworyzuję żadnego żeby było jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ, zmieniał z climatica na climatronika. Również można pogratulować dobrego samopoczucia kupując dziesiecioletnia konstrukcje myśląc że to nowy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mkpol, takie moje drobne pytanie, skoro nie ma zadnej roznicy, to po co wymieniac??
Konieczność. Jak napisał Marek zakładałem climatronic u siebie a stara deska nie miała podejścia na czujnik nasłonecznienia. Można by to oczywiście zrobić na sztukę, ale chciałem tak jak w fabryce. A wymieniłem na b7 zamiast na b6 bo są tańsze i łatwiej trafić taką w dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli ktos pisze ze zamianiajac polowe auta zaoszczedzil na B7 to jedynie pozostaje pogratulowac dobrego samopoczucia

 

Tak na szybko z pamięci... brak tylnego tłumika czy brak sprężynek w uchwytach siatki bagażnika to faktycznie koszty.... :hmm

 

A skoro deska z B6 pasuje do B6,5 to faktycznie nowa generacja... :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i B5 i B5,5 oraz B6, każdy przez 5 lat.

W każdym coś grzebałem i rozbierałem.

Znam też kilka osób rozbierających B6,5.

I to nadal jest co samo auto co B6.

 

Może dane techniczne (wymiary) pokażą tę "wielką różnicę generacyjną"...

 

Spójrzmy na wersje kombi - rozstaw osi i wysokość oraz szerokość z otwartymi drzwiami z przodu i tyłu:

 

B3: 2625mm - 1445mm - b.d.

B4: 2625mm - 1485mm - b.d.

B5: 2703mm - 1459mm - 3663mm - 3362mm

B5,5: 2704mm - 1459mm - 3663mm - 3362mm

B6: 2709mm - 1517mm - 3723mm - 3462mm

B7: 2712mm - 1516mm - 3723mm - 3462mm

B8: 2791mm - 1477mm - 3798mm - 3594mm

 

Czy nadal wierzysz swojemu sprzedawcy, że to nowa generacja passata....?!?!?

 

Najzwyczajniej, z racji wykonywanego zawodu, twardo stąpam po ziemii i mało komu wierzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej nie obrażaj właścicieli B6 bo różnic jest nie za wiele, moja taczka nie skrzypi, a sam ją widziałeś i wiesz co mówię, a na dodatek to prawdziwa taczka, którą używam na podwórku też nie skrzypi bo dbam o nią. I trzeba mieć taką zasadę jak dbamy tak mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja na koniec wskażę tylko post kolegi, który zrobił już grube przebiegi i grube mody zarówno w B6, jak i B7...

A jak znam rotację aut w jego firmie to zapewne piłuje już B8 :fajny

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/14022-Kupujemy-Passata-B6-B7-na-co-zwr%C3%B3ci%C4%87-uwag%C4%99-jak%C4%85-wersj%C4%99-wybra%C4%87?p=1560859&viewfull=1#post1560859

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pikopiko najlepiej będzie jak sam wszystko zobaczysz pomacasz ,ja nie jestem fanem passata ,choć nim jeżdżę ,ale widzę te różnice ,choć nie znam tak dobrze tych samochodów ,jak kolega z linku powyżej ,ale myślę ,że argumenty jego są co najmniej śmieszne ,bo jak można porównywać dwa zupełnie inne samochody ,bo tak twierdzi sam VW (choć z wyglądu są podobne) po drugie kolega ten jeździł nimi ,czy je rozkręcał ?

Szwagier mój ,który ma b6 ,mówi ,że B7 jednak jest lepiej wykonany ,i myślę ,że to jest całkiem obiektywna odpowiedź osoby ,która nie jest zaślepiona swoim samochodem. Ja akurat nie chcę udzielać się w tej dyskusji ,bo mi na tym nie zależy aby kłócić się i chwalić B7 ,ale widzę te różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że temat jest o różnicach między konsolami B6 i B7 i dobrze by było jakby tego dotyczyła dyskusja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale mnie nie dziwi fakt że ktoś kto od razu jeździ B7 będzie krytykował B6. Taka Polska mentalność że jak ktoś jeździ pseudo nowszym to jest zobligowany do krytyki i patrzenia z góry na ludzi którzy są model niżej. Najbardziej jest dość naciąganym stwierdzeniem "bo jak można porównywać dwa zupełnie inne samochody" tekst kolegi od B7. A tak najwięcej o różnicach po między B6 a B7 mogą powiedzieć użytkownicy którzy przechodzili z B6 na B7. Generalnie modzimy swoje B6 i wkładamy graty z B7 by było młodziej. Po za tym zawsze koncern VW nie umiał zbyt precyzyjnie określać swoje modele tylko walił cyfry wyżej. Przykładem jest B3 - B4 - B5 - B5,5 - B6 - B7 to są połówki które tylko w jednym przypadku udało się im określić przy B5 FL a tak to dają ..... po całości.

 

Także jak kolega mkpol piszę trzeba się ustosunkować do tematu deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90% skrzypień to zły, lub niechlujny montaż. Przy zakładaniu deski (czy jakiegokolwiek elementu plastikowego, który jest wiotki) warto zwrócić uwagę na równomierne dokręcanie, bo w przeciwnym wypadku można wprowadzić niepotrzebne naprężenia skutkujące skrzypieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, jakie różnice? To że B7 ma mniej materiałów wygłuszeniowych to lepiej? To, że materiały są gorszej jakości w B7?

 

Przykłady?

Kombi tylne słupki i osłona nad nimi B6 materiał - B7 plastik

Kombi listwa dolna załadunkowa - B7 tworzywo - B6 aluminium (w B7 bywało, ale to wyjątki)

 

Różnice w desce polegają na innej fakturze,

inny kolor, bardziej grafit niż czerń (mniej widać brud, łatwiejsza w utrzymaniu),

występują z otworem na wentylację na górze i bez,

czujnik nasłonecznienia kwadratowy nie owalny,

lewy panel brak miejsca na guzik EPB (ręcznego),

w desce pod miejscem na radio wycięty otwór na guzik awaryjnych

w tunelu wycięty otwór na miejsce od kontrolki poduszki

tunel, brak dodatkowych mocowań i zaślepek (oszczędności)

napis airbag na desce inny i gdzie indziej

 

To całe różnice. B6 B7 to te same auta, gdzie uważam, że B6 ma lepsze materiały bo nie było tyle ekologii i oszczędzania. Gdzieś w necie jest nawet temat z czego zrezygnowano na przestrzeni lat, żeby zmniejszyć koszta. B7 wcale nie jest lepiej wykonane, jest cichsze po ma CR nie PD, a poza tym zawsze to nowsze auta. Wystarczy porównać wykładziny w B6 i B7. Wiele wykładzin w B7 ma już wytarte na wylot miejsca pod pedałami co raczej nie miało miejsca w B6. Oszczędności i ekologia. B7 jest lepsze bo ma LEDy i BCM'a ;) więcej różnic wartych uwagi nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tunel, brak dodatkowych mocowań i zaślepek (oszczędności)
Tego już nie było w 2008 roku. Nawet w podwoziu nie było otworów na boczne śruby.
Wystarczy porównać wykładziny w B6 i B7
Są takie same (chyba że jeszcze coś "usprawnili" w kolejnych latach produkcji). Inne wykładziny - wyraźnie cieńsze - są za to w CC :)

Można to łatwo sprawdzić po osłonach progów. W B6 i B7 kołki dystansowe są tej samej długości, w CC są nieco dłuższe :).

Różnice w desce polegają na innej fakturze,
Deska z B7 jest cięższa. Ale nie wiem dlaczego bo konstrukcyjnie się nie różnią. Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zapłacił za B7 jak za nową generację to niczym się go nie przekona....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieńsze wykładziny są od 2010 roku i to jest tragedia, szmata która szybko się przeciera. Nie wiem czy jest cięższa i o ile, to chyba kwestia konstrukcji, więcej stelaża mniej pianki, deska sztywniejsza. Różnic nie widać i nie czuć. Jedyna wada, że reszta kolorystycznie nie pasuje. Mając tunel boczki itp. deska jakoś taka inna się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hansus ,Beni0 , pikopiko panowie jak dla mnie różnice są i to nie dla tego ,bo jeżdżę passatem (a za nim nie przepadam ) ale dla tego że je widzę. pikopiko jeszcze raz piszę ,ja patrzę obiektywnie bo są dwa na jednym podwórku i nie kupowałem auta bo się nim podjarałem ,ale dla tego ,bo wyszły nieprzewidziane wydatki ,miało być Audi A6 C7 ,ale wyszła koparka ,i tylko na paska wystarczyło (na dodatek używanego),więc nie patrzę przez pryzmat ,zaślepionego marką VW użytkownika ,ale zwykłego Kowalskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź etke kolego. Rozebralem i B6 i b7 części te same a odczucia inne bo inne silniki. przejedz się B6 2010 nie zobaczysz różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powtorze raz ostatni, niemal nic nie pasuje z jednego do drugiego bez przerabiania, dopasowywania itd
:wmorde

Dobrze, że o tym nie wiedziałem bo bym musiał docinać deskę, nagrzewnicę przerabiać, a panel klimatyzacji pewnie zostawić stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powtorze raz ostatni, niemal nic nie pasuje z jednego do drugiego bez przerabiania, dopasowywania itd

 

:wmorde

Dobrze, że o tym nie wiedziałem bo bym musiał docinać deskę, nagrzewnicę przerabiać, a panel klimatyzacji pewnie zostawić stary.

 

A ja tunelu, kierownicy, licznika i dekorów bym nie wsadził gdybym to wcześniej wiedział. jak to dobrze czasem żyć w błogiej nieświadomości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże to skad ja będę brał teraz części? Muszę to wszystko teraz wyciągać bo przecież nie pasuje.. Tak na forum napisali więc na pewno mają rację

 

Kolego proszę Cię nie osmieszaj się bardziej. Bo nawet miejsce na zegarek jest w starej desce. Nie wiem o czym mówisz jakie przerabianie. Zobacz ile części masz o numerze 3c0 u siebie albo 7n0 czyli uniwersalnych... takich jak np w skodzie.

Edytowane przez Beni0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności