Skocz do zawartości
b_lic

róźnice między konsolą B6 a B7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawia mnie to jakie są różnice w naszych konsolach pomiędzy b6 a b7. Niechodzi mi tu o chromowe wloty czy zegarek analogowy, chodzi mi o to czy jest jakaś różnica w konstrukcji czy mocowanich.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romeo ma z B7 u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek- roemo9999 ma od B7 to musiałbyś jego zapytać. Jedyna różnice to nie ma tych szufladek tylko ten zegarek, ale o tym to wiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wizualnych zmian to jeszcze napis airbag pasażera jest w innym miejscu

a co do deski to raczej mocowania są takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma róznicy różni się tylko napisem AIRBAG w b6 był przy środkowym wlocie a w b7 jest przy prawym wlocie reszta pozostaje bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a powiedz romeo gdzie przeniosles wlacznik od awaryjnych? czy kosztem zegarka nie ma go wcale :D bo sam.sie przymierzam do analoga i nie wiem co z wlacznikiem od awaryjnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok a powiedz romeo gdzie przeniosles wlacznik od awaryjnych? czy kosztem zegarka nie ma go wcale bo sam.sie przymierzam do analoga i nie wiem co z wlacznikiem od awaryjnych...

 

Przenosisz go do ramki od navi a kontrolkę airbag na panel klimy.

Różnice w deskach są odnośnie mocowań (miejsce klimy i radia)

A mianowicie nie ma szans zamontowania ramki od radia z fabrycznym przciskiem od awaryjnych bez wycięcia kawałka plastików w desce, tak samo jest przy ramkach panelu klimy gdzie jest juz przeniesiona kontrolka airbak. Trzeba wycinać trochę plastiku bo poprostu przełącnziki się tam nie zmieszczą.

 

W deskach od B7 bankowo jest już przewidziane na to miejsce i wyprofilowanie łaczeń deski pod tymi dekorami idzie inaczej.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Więc jesli Sebastian chcesz wywalić szufladki, wstawić zegarek i resztę przełączników poprzenośić bo będziesz musiał nie ma bata abyś nie docinał kilku plastików we wnętrzy deski.

Bo poprostu na nowe elementy nie ma tam miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany pomiedzy B6 i B7 sa glownie w konsoli srodkowej (klima, navi). Lewa i prawa strona sa praktycznie takie same i montaz/demontaz jest dokladnie taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmiany pomiedzy B6 i B7 sa glownie w konsoli srodkowej (klima, navi). Lewa i prawa strona sa praktycznie takie same i montaz/demontaz jest dokladnie taki sam.

 

To nawet widać :) na oko ale chodziło dokładnie o mocowania i środek konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Więc jesli Sebastian chcesz wywalić szufladki, wstawić zegarek i resztę przełączników poprzenośić bo będziesz musiał nie ma bata abyś nie docinał kilku plastików we wnętrzy deski.

Bo poprostu na nowe elementy nie ma tam miejsca.

 

 

czyli krótko mówiąc lepszą opcją jest wymiana całej deski na tą z paska b7 :D

 

swoją drogą wykonywalne jest

 

 

nieźle to wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli krótko mówiąc lepszą opcją jest wymiana całej deski na tą z paska b7

 

Nie potrzeba tam trzeba naprawdę dwa plastiki przyciąć o jakieś 5-6 cm łącznie aby ładnie wszystko się pomieściło.

A niczego nie widać i tak i w niczym nic nie przeszkadza.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

swoją drogą wykonywalne jest

 

 

nieźle to wygląda

 

No jak nie jest jak jest :D

 

Zobacz sobie np do Jabbera w temacie, który zegarynke ma już z dwa lata u siebie w pasku zamontowaną lub do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ma ktoś może instrukcję demontażu deski rozdzielczej w Passacie b6, szukałem, ale nic nie mogę znaleźć na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam w B6 nic nie trzeszczy ;)

Możesz wymienić te lepsze materiały? Czyżby ci chodziło tylko o dekory?

 

Witam, czy ma ktoś może instrukcję demontażu deski rozdzielczej w Passacie b6, szukałem, ale nic nie mogę znaleźć na ten temat.

Jak zawsze nic nie ma http://forum.vw-passat.pl/threads/55019-jak-zdj%C4%85%C4%87-desk%C4%99-rozdzielcz%C4%85 :doh

Edytowane przez TheStig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem , jeździłem, dotykałem, nie zauważyłem różnicy. Kolega Wojtek (Romeo9999), wymieniał u siebie w szaraku dechę na tą z B7, jedyna różnica jaką zauważył to:

 

Nie ma róznicy różni się tylko napisem AIRBAG w b6 był przy środkowym wlocie a w b7 jest przy prawym wlocie reszta pozostaje bez zmian

 

Dekory są lepiej wykonane, tak jak już pisałem, ale prawdziwe alu i drewno były już B6 ;)

Decha dalej ma ten tandetny,dwardy plastik pod listwami licznika i pasażera.

Lepiej wykończony jest, ale są to takie elementy jak obwód alu nawiewów, nakładki na progi, włącznik świateł, przyciski szyb itd, takie pierdułki, ale plastik jest dalej twardy i nieprzyjemny jak był, skóra na fotelu jest identyczna.

Na pewno B7 jest o wiele lepiej wygłuszone niż B6.

Musieli coś zmienić w B7, przecież nie można bez zmian produkować jednego modelu przez 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko dach został stary cała linia boczna jest identyczna, drzwi B6 i B7 są zamienne ;) a wygląd zewnętrzny co kto lubi... W B6 też ta część jest podgumowana, więc nie ma nic. Rozbierałem cały sufit u siebie i nie zauważyłem żebym tak niechlujnie miał odlane lamki, nie wiem co za egzemplarz trafiłeś, może naprawiany chińskimi zamiennikami ;) Zdjęcia deski B6 i B7 wstawię ze wszystkich stron ze wszystkich strony :D

Ps. Może masz jakiś specjalny model tego B7, EXCLUSIVE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B7 jest bez wzgledu na to co kto mysli nowym modelem a nie jedynie liftingiem
Nie tylko dach został stary cała linia boczna jest identyczna, drzwi B6 i B7 są zamienne

 

A Adam Kornacki twierdzi, że jak drzwi pasują to mamy do czynienia tylko z liftingiem... :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetłoczenie jest w B6 tylko pod tą chromowaną listwą ;) No zmienili jeszcze gałkę zmiany biegów :) B7 nie jeździłem, tylko CC z DCC i ni jak nie mogę porównać do B6, wiadomo DCC robi robotę. Nie no B8 to zupełnie inny samochód, nie ma nic wspólnego z B7, nawet pół części, nie ma tu co porównywać, inna płyta MQB, a B6 i B7 to ta sama jednak. B8 ma 'konkurować' z klasą premium.

Zgadzam się, że w B8 z tymi schowkami to du*y dali, ale nie tylko z tym ;), natomiast nowy Superb wydaje mi się dużo lepszą alternatywą.

A Adam Kornacki twierdzi, że jak drzwi pasują to mamy do czynienia tylko z liftingiem...

O jak miło, nawet Adaś tak myśli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ,słuchajcie ja mam B7 ,a szwagier B6 i różnica w wykonaniu jest ogromna ,nie chwalę swojego ,bo nawet nie chciałem Passata miało być A6 ,ale z innych powodów nie wyszło ,co do różnic deska jest inna w dotyku jakby lepiej spasowana ,dekory to i on i ja mamy drewniane ,ale moje jakby były z drewna ,a jego jakby plastikowe do tego moje sa ładnie wypukłe ,a jego płaskie jakby drewnopodobna folia naklejona na plastikowy cienki element ,a zaznaczam ,że ma on wersję jakich na drogach i tu na forum mało,dorzucę kilka swoich zdjęć

DSC_0141.JPG

DSC_0142 - Kopia.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dekory to i on i ja mamy drewniane ,ale moje jakby były z drewna ,a jego jakby plastikowe do tego moje sa ładnie wypukłe ,a jego płaskie jakby drewnopodobna folia naklejona na plastikowy cienki element
no to o dekorach pisałem, że w B7 drewno jest drewniane a alu jest aluminiowe, w B6 to plastik drewnopodobny

 

Kolega Sebastian napisał dokładnie odwrotnie.

Jeden zasłużony forumowicz ma zarówno B6, jak i B6,5 i nie raz pisał jak zaoszczędzili po lifcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po zmianie deski z b6 na b7 i powiem, że poza odcieniem nie istotnych różnic. Może ta z b7 jest minimalnie bardziej miękka. Ale to może być subiektywne odczucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności