Skocz do zawartości
MrWho

Przepadło światło w bagażniku :(

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wire_Guy

Nie wiem, skąd bierzecie takie horrendalne ceny? Zamek ze stycznikiem do kombi kosztuje ok 90 zł. Chyba nie warto się bawić w przeróbki tanich styczników, kóre nie wytrzymają dużego prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 90zł za taką pierdółkę to horrendalna cena. Z resztą, po co mam wymieniać cały zamiek, skoro jest sprawny a nie działa tylko mikrostycznik?

 

Ponawiam pytanie o wymiary.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

przyłącze sie do tematu wycieraczka się zalało ok

światło w przy otwarciu klapy tylnej też wysiadło - może przypadek

wykręcilem zamek z klapy - trudno tam coś wymienić tzw mikrowłącznik bez rozbicia go - nie wiem jak to robicie proszę o konkrety kto i jak to zrobił

 

- po wyciągnięciu przewodu kostki z zamka (dół klapy , nie gdzie kluczyk)klapy dochodzą do niego dwa przewody jeżeli je połącze lampka powinna sie zaświecić ????

bo u mnie nie chce i dlatego nie jestem pewien czy to micro w zamku

żarówka ,bezpiecznik itp wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaca

Nie wiem czy to prawda, ale szpec od zamków i jedncześnie od zabezpieczeń elektronicznych samochodu poinformował mnie, że jeżeli stycznik w tylnej klapie nie działa (a u mnie nie działał - problem z oświetleniem bagaznika) to klapa bagażnika nie jest chroniona. Chroniona w sensie tym, że sygnał montowanego alarmu jej ne zabezpiecza i po otwarciu klapy nie zadziała system zabezpieczenia.

Pokazał mi to na przykładzie.

Czyli stycznik to nie tylko światełko. Takie same styczniki są we wszystkich drzwiach w naszych paskach. Uszkodzenie któregokolwiek powoduje, że można otworzyć drzwi "po cichu".

 

Ja wymieniłem cały zamek i mam spokój.

 

 

Yaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to prawda, ale szpec od zamków i jedncześnie od zabezpieczeń elektronicznych samochodu poinformował mnie, że jeżeli stycznik w tylnej klapie nie działa (a u mnie nie działał - problem z oświetleniem bagaznika) to klapa bagażnika nie jest chroniona. Chroniona w sensie tym, że sygnał montowanego alarmu jej ne zabezpiecza i po otwarciu klapy nie zadziała system zabezpieczenia.

Pokazał mi to na przykładzie.

Czyli stycznik to nie tylko światełko. Takie same styczniki są we wszystkich drzwiach w naszych paskach. Uszkodzenie któregokolwiek powoduje, że można otworzyć drzwi "po cichu".

 

Ja wymieniłem cały zamek i mam spokój.

 

 

Yaca

 

 

Yaca ma racje - mozna to sprawdzic w latwy sposob

rozbrajasz alarm pilotem i otwierasz tylko klape po paru sekundach (zalezy od alarmu) system ponownie zazbraja sie

mimo tego alarm (dobry) zadziala - masz jeszcze czujki PIR na przednich slupkach (mowa o poprawnych instalacjach) :ok:

 

u mnie niestety styk tez jest faild, nie mam czasu sie za niego zabrac

 

Pozdr

vanBulion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wire_Guy

W styczniku oprócz światła jest czujnik otwarcia klapy. MOżna to zoabczyc w samochodach z komputerem, gdzie przy nie domknieciu klapy zapala sie kontrolka Jezeli stycznik jest popsuty, to otwarcei klapy nie wlaczy sie alarm. To tez wazny powod dla ktorego wymienilem zamek na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Mam zagadkę. Do zamka dochodzi trzy przewody (1, 2, 3 - 1 jest przy zaokrąglonej części wtyku). Jak zwieram 2 i 3, to zapala się oświetlenie bagażnika. Zamykanie i otwieranie zamka powoduje zwarcie i rozwarcie 1 i 3 (zwarty przy otwartym zamku). Czy zamykanie i otwieranie zamka powinno zmieniać jeszcze sygnał na środkowym przewodzie (2)? Czy ktoś sprawdzał które wyprowadzenia są zwierane przez switch gdy zamek jest otwarty, a które gdy jest zamknięty?

 

Pozdrawiam

Kros

 

Także zacząłem zastanawiać się nad działaniem tego przełącznika. Naprawiałem mikrowłącznik i wstawiłem przełączny. Ale zauważyłem ,że nieprawidłowo działa alarm. Tzn. nie daje potwierdzenia mrugnięciem kierunkowskazów , po zamknięciu drzwi.

Doszedłem do wniosku , że ten mikrowłącznik jest podwójnie zwierny. Czyli w momencie otwarcia klapy daje zwarcie dla lampki ale także zwarcie dla alarmu. Trochę to dziwne, czy może ktoś to potwierdzić pomiarem na sprawnym zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

przerabialem ten problem dokladnie jak ktos opisal winny spryskiwacz jak chodzi z wycieraczka to preblomy zaczynaja sie plyn leci na zamek i krancowke, probowalem to naprawiac powiem tak ze nie dawalem rady rozebrac krancowki. Zintegrowana z zamkiem tak mi sie wydaje kupilem w ASO 78PLN zamek tyl passat combi i po problemie oczywiscie spryskiwacz tez przerabialem ale usunolem przyczyne chodzi pez problemu i pali sie lampka

 

pozdrawiam

KJUK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam.

Dzisiaj miałem następujący problem,na kompie świeci się i gaśnie lampka od otwarcia bagażnika,na wzniesieniu ,na nierównościach,gaśnie i się zapala,aż mnie to mocno wkurza,czy winny będzie mikrowłącznik?pewnie tak ale z poprzednich postów wynika że lampka po otwarciu nie świeci, u mnie świeci,ale podczas jazdy sygnalizuje na kompie,może jakieś zwarcie?czy jednak mikrowłącznik może zapalać światło w bagażniku po otwarciu i gasić je,a na kompie wywala otwarty bagażnik ,czy może być jeszcze cos innego?może coś ze stykami lub z kabelkiem?czy w mikrowłączniku jest to wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś juz pisałem jak się "reanimuje" mikrostyk w zamku klapy bagażnika. Wyciągasz mikrostyk, zrywasz taką małą czerwoną gumkę przy styku, napsikasz trochę WD-40 albo innego "ustroistwa", przedmuchasz suszarką i gotowe :ok: Rok temu taki zabieg przeprowadziłem i jak na razie działa do tej pory. A co do wcześniejszych postów - to fakt - jeśli lampka się nie zapala, to alarm się nie włączy po otwarciu bagażnika (tez to testowałem :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,dzięki,czyli zanim zamówie nowy zamek trzeba rozebrać i wywalić gumkę,dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł - no nie wywalic. Wystarczy ją naderwać i wtedy napsikać i wysuszyć. Mi akurat się urwała, ale jak widać, nie stanowi to problemu, bo lampka działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne-dziękuje,mam nadzieje ze w variancie jest podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odzyskałem światełko w bagażniku ... kupiłem wczoraj w ASO mikrostyk do zamka klapy bagażnika, wymieniłem wszystko skręciłem i działa nareszcie :) za mikrostyk płaciłem 38zł ... nr części do sedana 8D5 959 489 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem jednak zamek 79zł i jest oki,bo za taką kasę niechciałem bawić się w naprawę starego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę wymienic mikrostyk w swoim pasku 1998 KOMBI. Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi ze w tych rocznikach mozna wymienić tylko cały zamek. Twierdzą, że 8D5 959 489 nie pasuje do Kombi. Wymieniał ktoś mikrostyk w Variancie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kotleta żeś odgrzebał:P a co do mikrostyku to różnica jest taka że sam mikrostyk to koszt ok 10 zł a cały z zamkiem to ok 130 zł i bło gdzieś na forum jak to zrobić a tak na szybko to

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=339567

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=335425

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale kotleta żeś odgrzebał:P a co do mikrostyku to różnica jest taka że sam mikrostyk to koszt ok 10 zł a cały z zamkiem to ok 130 zł i bło gdzieś na forum jak to zrobić a tak na szybko to

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=339567

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=335425

 

Czyli część 8D5 959 489 pasuje do kombi czy nie pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według etki do ciebie to jest zamek o numerze 3B9827505C tylko że w 2002 roku zmienili na numer 3B9827505CB41 tak wiec chyba nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzeje kotleta...

Problem niestety pojawił się i u mnie. Po otwarciu klapy lampka nie świeci się oraz na zegarach nie wyświetla się żadna kontrolka informująca o otwartej klapie bagażnika. Rozebrałem wszystko, przeczyściłem mikrostyk i spsikałem WD-40. Przyznam, że po tym zabiegu chociaż bez problemu za każdym razem zamyka się i otwiera zamek. Wcześniej nie za każdym razem odskakiwał i musiałem kilkakrotnie"walić klapą". Światła w bagażniku nadal nie ma (lampka jest sprawna, podłączałem ją nad głową pasażera na chwile i działa) i na wyświetlaczy nie ma reakcji o otwartej klapie. Ponadto gdy otworzę samą klapę po krótkim czasie wszystkie zamki automatycznie się blokują tak jakbym żadnych drzwi nie otwierał po wyłączeniu alarmu i sam się włącza. Pomózcie proszę, bo już nie wiem co mam robić. Na otwieranie reszty drzwi wyświetlacz i wszelkie światło oraz alarm reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności