Skocz do zawartości
Passat7

Rolka napinająca rozrząd sie odkręca

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj na forum jest jak ustawić rozrząd na znaki albo wpisz w gogolle wyskoczy ci to jest tak proste że aż głupie sam wymieniałem rozrząd w 6 paskach łącznie z moim 2 razy:) jak chcesz mogę ci pomóc, jak jesteś gdzieś niedaleko lublina.

 

 

widze taki sam silnik ten sam rok :) w Lbn jestem bardzo czesto ogolnie rozrzad juz ustawiony rolka wygladzila blok wymienilem ja pasek nie bo malo ma przejechane a do konca przebiegu raczej i tak nie doczeka... na forum znalazlem rysunek jak ustawic ale u mnie na 100% nie ma znaku na kole wału musielismy ustawiac na znak na skrzyni niby wszystko sie udalo itd ale na walku o pól ząbka jest przestawiony no nie dalo sie inaczej kilka razy probowalismy moze pasek sie tak wyciagnal? niby ma jakies 25kkm dopiero to co to jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 kkm to już bym założył nowy, zresztą mnie uczyli żeby raz napiętego paska już nie zakładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też żałuje przepadło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim stanie była ta rolka skoro obracała się ona na śrubie.....????

Uwierzę ze pasek mógł się na niej ślizgać choćby dlatego iż długość paska nie pozwoli obrócić rolki o 360 stopni.

Pasek też jest nie ten....???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wyjeciu starej rolki roznicy miedzy nowa a ta stara nie bylo zadnej moze to nie ona tak szumiala dzialo sie to tylko wtedy gdy rozrzad byl za mocno naciagniety jak schodzil z obrotów a pasek nie wiem bo to kiedys mechanik go zmienial

Edytowane przez Passat7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no nie wiem rolka nowa a po 100km rozrzad luzny i co chwila rolke odkrecam i napinam juz regulacja sie konczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no nie wiem rolka nowa a po 100km rozrzad luzny i co chwila rolke odkrecam i napinam juz regulacja sie konczy...

 

Zrób zdjęcie jak ja napinasz i jak jest luźna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mu szpilka z głowicy wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na yt na filmiku innego samochodu wymiany rozrzadu gość napisał komentarz ''est jeden problem robilem rozrzad 4000 km temu i dzis mam przed soba ta sama robote a dlaczego??? nic nie powiedziales o zsuwaniu sie paska ku przodzie. a przyczyna sa kola zebate wiec przestroga warto je wymienic . producent zaleca co dwa paski i nowe kola" co o tym sadzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co o tym sadzicie

Szczerze to nic.

Schodzenie paska z koła a jego luzowanie to odrębne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek na pewno dobry?Nie jest za długi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają ,najważniejsza rzecz pasek [ tyle kasy ] jeżeli regulacja się kończy to chyba silnik się nie kurczy.:hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co jeszcze przychodzi mi do głowy to bicie któregoś z kół, czyli jest luźne i dopiero przy większych obrotach rozciąga pasek.

Pisałem już o kole wału że może być luźne, sprawdziłbym jeszcze to na pośrednim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności