Skocz do zawartości
Passat7

Rolka napinająca rozrząd sie odkręca

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle jak zimno to mam problemy z samochodem... A mianowicie zajrzałem sobie do rozrządu jak co jakiś czas czysta kontrol a tam pasek lata że mogę go ściągnąć z wałka z koła... Śruba na rolce mocno dokręcona była odkręciłem napiąłem pasek dokręciłem a jak schodził potem z obrotów to rechotało coś myślę pewnie alternator łożysko ściągnąłem pasek odpaliłem a tu dalej wyje za mocno naciągnięty był rozrząd zluzowałem trochę rolke ustawiłem dokręciłem i narazie jest ok ale czemu się rozrząd tak poluzował jestem młody ale jeżdżę spokojnie ten samochód w moich rękach nigdy tzw odcinki nie widział... Dziwne to było na takim luźnym rozrządzie przejechałem z 500km zanim go napiąłem bo nie było kiedy tego zrobić... Jak myślicie rolka już do wymiany? Na rozrządzie mam 30tys przejechane dopiero ale mechanik mi jej nie wymieniał jak pasek wymieniał bo twierdził że wygląda na nową... Kara a kazałem zrobić wszystko jak najlepiej pieniądze nie grają roli w tej sprawie... Jeśli do wymiany bo ona jest łożyskowana w środku to dam radę wymienić ją bez ściągnięcia paska? Jeśli tak to jak go zablokować żeby nie zsunął się... Mam nadzieję że ktoś doradzi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak da się ją zmienić bez ściagania paska,po prostu luzujesz rolkę,zsuwasz z niej pasek i trzymasz go napiętego ręką aby nie przeskoczył na kołach.Odkręcasz rolkę wkładasz nową i składasz.

 

Podkładkę sprężynową masz pod nakrętką rolki? Bo przez to też może sie odkręciła jak jej niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki nie mam pojęcia czy mam muszę ją wymienić bo już raczej kończy żywot z tym rozrządem mam od początku przeboje jak go kupiłem coś dzwoniło ciągle okazało się że za mocno napięty pasek był potem mechanik mi wymienił ale rolki nie wkurzył mnie no... Potem miałem trasę 500km myślę zobaczę a tu taki luźny był że szok ale staruszek objechał nie zawiódł :) pasek też jest już jakiś dziwny bo jak na niego się patrzy jak leży na kołach to ma taki pasek za wzdłużem jakby wytarty... Może zebrać gotówkę zrobić głowice bo uszczelniczy nie ma i wymienić rozrząd i mieć spokój zrobić to jak należy... Długo nim jeździć nie planuje bo mi strasznie gnije może aby ten sezon... To się nie opłaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którą stronę napinałeś rolkę?

U mnie podkładki sprężynowej nie ma ale ważne aby powierzchnia styku z blokiem była gładka i czysta.

Ten ślad na pasku to od rolki która ma na środku pustą przestrzeń-łączenie i to sie odciska na pasku.

Nie ma spękań i rozwarstwień to pasek raczej okey a co do rolki to w B3 wymienia się ja tak łatwo że aż głupio ;)...

...rolka nie pstryka nie szumi , obraca się bez oporów, nie ma dużego luzu czyli jak najnormalniej sprawne łożysko to wszystko z nia okey.

Obadaj dokładniej czy czasem zluzowanie paska to nie wina innego koła....zwłaszcza tego na wale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze a jak to koło na wale sprawdzić i czego mam szukać? I co w nim wgl może się zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod nakrętką jest podkładka sprężynowa - falista. U Ciebie to faktycznie nie rolka może się luzować, a coś innego jak leblow pisze.

Żeby gumki na zaworach zmienić nie trzeba głowicy ściągać. Taniej wyjdzie, jak robisz to razem z rozrządem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod nakrętką jest podkładka sprężynowa - falista. U Ciebie to faktycznie nie rolka może się luzować, a coś innego jak leblow pisze.

Żeby gumki na zaworach zmienić nie trzeba głowicy ściągać. Taniej wyjdzie, jak robisz to razem z rozrządem.

 

 

Da rade bez ściagania głowicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O kurcze a jak to koło na wale sprawdzić i czego mam szukać? I co w nim wgl może się zrobić?

Spokojnie, wystarczy sprawdzić czy nie bije i nie ma luzu ale trzeba zdemontować dolną osłonę rozrządu albo nie...wystarczy poruszać ręką za koło pasowe które napędza pompę wody, jest ono przykręcone do koła wału i nie ma prwa aby to ko ło biło, wystarczy na odpalonym silniku zajrzec po maskę, aby sprawdzić czy nie ma luzu trzeba kulnąć się pod auto.

Nadal nie wiem w którą stronę kręciłeś rolka jak napinałeś pasek bo napinamy w tą sama stronę co śrubę którą blokujemy rolke czy li W PRAWO.

 

Da rade bez ściagania głowicy?

Jesteś tu od ponad roku i nie zajrzałes jeszcze do warsztatu.

http://forum.vw-passat.pl/threads/64879-Wymiana-Uszczelniaczy-Zaworow

Wystarczy uważnie przeczytać.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem twój temat na warsztacie ale tam masz zrobiony ten swój przyrzad ja takiego czegos nie dorobie raczej a pytalem mechaników to kazdy chce sciagac glowice zeby to zrobic;/ tak napinałem w prawo rolke ale nie wiem czy ma to sens mierzyłem cisnienie mu to na jednym mial 11 aby a na innych ponad 12 ale nie zrobilem proby olejowej ;/ bo uszczelniacze nic nie maja do cisnienia? oleju bierze z 2l na 10tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to kazdy chce sciagac glowice zeby to zrobic

Nie daj się naciągnąć.

Albo znajdziesz takiego co zrobi to bez zwalania głowicy albo sam podjadę i Ci te gumki wymienię :)

Okey żartowałem...

Jak czytałeś cały wątek to jest tam zdjęcie przyrządu zrobionego z trzech płaskowników pospawanych ze sobą i powierconymi otworami pod szpilki wałka, potem tylko jakaś rurka z wyciętym okienkiem szlifierką, da radę, gwint w środkowej blaszce i śruba to ściśnięcia rurki,

Jak masz spawarkę i wiertarkę i odrobinę wyobraźni to Ci się uda.

 

leju bierze z 2l na 10tys

Sporo, pewnie dymi jak parowóz przy odpalaniu.

Dół silnika masz suchy.

Bo jak ciekną uszczelniacze na wale to też tego oleju może tyle uciekać....tu juz jest wiecej roboty bo trzeba zwalić skrzynię i odkręcić koło rozrządu na wale a nie jest to proste bez dobrego klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież do demontażu zaworów po zdjęciu głowicy też potrzebny zestaw specjalny. Nie kumam po co ją zwalać do gumek. To więcej szkody niż zysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo znajdziesz takiego co zrobi to bez zwalania głowicy albo sam podjadę i Ci te gumki wymienię

Ja zapraszam ;) Znajomy miał taki przyrząd ale odkąd ma prasę pozbył się go.. I kogo bym nie pytał to nie ma czegoś takiego... Chyba muszę sam sobie zrobić w wolnym czasie. Tylko tego wolnego czasu brak jakoś ostatnio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam już zrobiony przyrząd i czeka na chrzest.

Miałem jednemu z forumowych kolegów wymienić gumki, znaczy sie w jego "pasku"i i ciągle nie możemy się umówić na operację.

Sam jestem ciekaw co spłodziłem, a mój na złość przestał brać olej :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak się składa że mam już zrobiony przyrząd i czeka na chrzest.

Miałem jednemu z forumowych kolegów wymienić gumki, znaczy sie w jego "pasku"i i ciągle nie możemy się umówić na operację.

Sam jestem ciekaw co spłodziłem, a mój na złość przestał brać olej :lol

 

Chciałbym miec takie problemy jak ty:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi skołujesz czerwoną maskę i tylną klapę to wtedy stwierdzę że nie mam problemów i wtedy te gumki to Ci napewno przyjadę wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o 300km przejechane i pasek juz luzny a rolka teraz te dziury do napinania prawie 360 stopni juz obrocone od poczatku tej zabawy... kit z gumkami aby patrzeć silnik sie rozleci... mam nową rolke kupilem jutro wymienie zobaczymy czy cos da ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szlak jak zakladalem rolke napiety pasek trzymalem ale spadl z dolu jakos blagam lebow albo ktokolwiek jak teraz ustawic rozrząd gdzie te znaki :(:(:(:( błagam ratujcie kretyna bo jak zawsze nerwowo robilem rolka wejsc nie chciala to przekrecilem walek bo na dole byl napiety a na górze luzny i przeskoczyl na dole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum jest jak ustawić rozrząd na znaki albo wpisz w gogolle wyskoczy ci to jest tak proste że aż głupie sam wymieniałem rozrząd w 6 paskach łącznie z moim 2 razy:) jak chcesz mogę ci pomóc, jak jesteś gdzieś niedaleko lublina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może gwint jest przeciągnięty, luźny, może rolka poobijała blok do tego stopnia, że któraś z powierzchni jest gładka, jak lustro a wtedy powierzchnia jest nierówna a tarcie znikome....

Edytowane przez JAFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dobry pasek,nie jest za długi?Porównaj moze ze starym skoro i tak go ściagniesz do ustawienia rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności