Skocz do zawartości
olo

gasną kontrolki przy rozciąganiu

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

jak w temacie, gasną kontrolki przy rozciąganiu,

akumulator jest nowy, nigdy nie miałem problemów z rozruchem nawet jak były mrozy, bo stoi w garażu,

dziś nie chciał odpalić nawet jak mnie kolega ciągał. Kiedy przy zorciąganiu puszczałem sprzęgło aby odpalił, gasły wszystkie kontrolki.

proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co miały zrobić jak się silnik kręcił. Pompie oleju i alternatorowi wszystko jedno skąd dostają napęd, ważne że się kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i mu się kręci, ale jeszcze dziś odpalił i jeździł, a teraz nawet nie słychać aby rozrusznik pracował (nawet na krótko bezpośdnio z akumulatora) ale to nie ma wpływu na rozćiąganie. przy ciąganiu nawet nie słychać żeby silnik chociaż chciał zasoczyć (bezpieczniki są ok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pobór prądu przy postoju - wyłączonych odbiornikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich

jak w temacie, gasną kontrolki przy rozciąganiu,

akumulator jest nowy, nigdy nie miałem problemów z rozruchem nawet jak były mrozy, bo stoi w garażu,

dziś nie chciał odpalić nawet jak mnie kolega ciągał. Kiedy przy zorciąganiu puszczałem sprzęgło aby odpalił, gasły wszystkie kontrolki.

proszę o pomoc

 

A co to jest rozciąganie, zorciągania paska?

Nie odpala nawet przy ciągnięciu na lince?

Ten silnik do odpalenia wymaga świec żarowych nawet w lecie, a co dopiero na mrozie. Na w miarę zdrowym silniku bez świec mój potrzebował około 50m na trójce aby odpalić na lince.

A jak padło całkiem zasilanie to pompa i tak nie da paliwa, bo tam jest zaworek w pompie. Sprawdź napięcie na tym zaworku, akumulator, i rozrusznik trzeba na stół wyjąć skoro nawet na krótko nie kręci. Może on padł i powoduje zwarcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję sprawdzić czy jest napięcie na pompie i czy pasek rozrządu cały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A aku ty czasem odwrotnie nie podpiął ;-) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A aku ty czasem odwrotnie nie podpiął ?

 

nie da się tego zrobić, bardzo iskrzy - już próbowałem :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności