Skocz do zawartości
19benny91

Passat B3, nie odpala po wymianie rozrusznika.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam taki problem, podczas podmianki rozrusznika przez przypadek źle podłączyłem + . w aucie zaświeciła się kontrolka czerwonego wykrzyknika (!) co dziwne świeciła nawet bez włączonego zapłonu. Spróbowałem zakręcić zanim ogarnąłem się że kabel + przykręciłem nie do tej śruby co trzeba lecz nie kręcił. Pozmieniałem kable tak jak mają być i rozrusznik zaczął kręcić normalnie lecz mój kochany passek nie chce teraz odpalić, tak jakby spalił się jakiś bezpiecznik czy przekaźnik.

 

Posprawdzałem wszystkie bezpieczniki są ok. , iskra jest i kostka stacyjki też ok, świece suche słychać pompę paliwa. Czy możliwym jest że spalił się komputer/ sterownik silnika lub któryś z przekaźników ? Gdzie indziej szukać usterki ?

 

Parametry mojego passka:

Rocznik 1990

Silnik 1,8 PF 79kW 107 KM

Benzyna + lpg sekwencyjny

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję, pozdrawiam Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,a próbowałeś go na samym gazie odpalić.Może wtrysk poszedł ,odkręć pokrywę wtrysku i sprawdź czy rozpyla paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzieś podłączył te kable. Wrzuć jakieś foto poglądowe z zaznaczonym miejscem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalałem na samym gazie, efekt taki że po długim kręceniu przez sekundę jak by chwytał ale to wszystko. Nie słychać charakterystycznego stukotu wtrysków.

bennyyyy.JPG

podłączyłem w miejsce 2 a powinienem w miejsce 1. Chciałem to na szybko wymienić a wiadomo jak to jest jak się coś szybko robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak jest z wtryskiem benzyny ,czy rozpyla. Jak dobrze pamiętam to w moim B3 były jeszcze jakieś bezpieczniki schowane za skrzynką tą z bezpiecznikami w kabinie.Coś było też chyba pod maska chyba w okolicach zbiorniczka wyrównawczego. Najlepiej prześledź kable które źle podłączyłeś, czy są w ich obwodzie jakieś bezpieczniki lub przekaźniki.Do rozrusznika idzie jeszcze taki cienki kabel on włącza elektro włącznik sprawdź jego obwód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie gra. Jeżli podłączyłeś pod wejście "2" to od razu po przytknięciu kabla rozrusznik powinien zacząć kręcić nie kręcąc silnikiem. Może Twój "nowy" rozrusznik jest do d.py.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś mi tu nie gra. Jeżli podłączyłeś pod wejście "2" to od razu po przytknięciu kabla rozrusznik powinien zacząć kręcić nie kręcąc silnikiem. Może Twój "nowy" rozrusznik jest do d.py.

 

Wychodziło by ,że niema połączenia silnika z masą. Sprawdzić zajarać go na krótko , jak pójdzie to ;

 

kostka stacyjki

stacyjka

przekaźnik nr 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś mi tu nie gra. Jeżli podłączyłeś pod wejście "2" to od razu po przytknięciu kabla rozrusznik powinien zacząć kręcić nie kręcąc silnikiem. Może Twój "nowy" rozrusznik jest do d.py.

 

To prawda. O ile pamiętam to do wejścia 1 powinny być dwa kable podłączone. Coś chyba przeoczyłeś w aucie lub w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem oba kable pod tą śrubę czyli ten prosto z akumulatora i ten czerwony. Stacyjka i kostka stacyjki ok bo mam zapasową nową i sprawdzałem na niej i jest to samo. Połączenie z masą jest bo kręci normalnie i wszystko działa tylko tak jakby wtryski od benzyny nie działały i co za tym idzie nie działają wtryski od gazy gdyż wtryski od gazu sterowane są komputerem od gazu a ten pobiera dane od komputera silnika. Chyba spróbuję jutro kupić na złomie takiego kompa z możliwością oddania. W jakiej pozycji znajduje się ten przekaźnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli świece są suche to pompa podczas rozruchu nie pracuje.

Wsłuchaj się dobrze czy po kręceniu rozrusznikiem słychać przez ułamek sekundy pompę.

Sekwencja gazu musi mieć swoje bezpieczniki, odszukaj je.

Jeśli padnie przekaźnik sterownika to i tak silnik powinien odpalić, będzie pracował kulawo ale musi odpalić.

Jedyne wyjście to sprawdzić wtyczkę sterownika, jak wszystko w niej będzie dobrze to pozostanie sam sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
świece suche słychać pompę paliwa.

 

może po prostu wtryski nie pracują (nie podają paliwa z listwy wtryskowej) mimo tego że pompa pracuje, zauważyłem jeszcze że za listwą wtryskową znajduje się jakiś czujnik z wsuwką na końcu ale brak na nim kabla. Pamiętam że był tam dawniej jakiś brązowy kabelek a teraz go brak. Wydaje mi się że przez złe podłączenie wtyczka sterownika się nie uszkodziła więc pewnie będzie to sterownik..

Edytowane przez 19benny91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie wtyczki to diagnostyka wszystkich napięć i czujników jakie idą na sterownik.

Sterownik w tym akurat silniku daje efekt iż pracująca pompa to pracujące wtryski.

Nie sugeruj się tym że po przekręceniu na zapłon włącza sie na chwilę pompa.

Z tego co mam to PF dostaje napięcie na pin 14 z przekaźnika który jest w górnym rzędzie trzeci od lewej, jakoś dziwne bo innego nie ma albo nie dowidzę, czyli jak by tak było to uwalony przekaźnik i silnik nie odpali.

Przekaźnik musi pstryknąć gdy przekręcasz stacyjkę. Siadają w nim luty a sama cewka nie powinna chlasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wnioskuję że masz sekwencję. W sekwencji wtryskiwaczami gazu steruje sterownik silnika. Jezeli on siedzi to na gazie też nie zapali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo sprawdzania wtyczki sterownika znalazłem w sieci takie informacje, nie jestem tylko pewien czy to konkretnie do mojego sterownika...

 

Opis styków 25-stykowego złącza urządzenia sterującego DIGI I

 

1 Zasilanie rozruchu z wyłącznika zapłonu

2 Sygnał sondy lambda

3 Sterowanie pompą paliwa (załącza masę przekaźnika pompy)

4 Stukowy pin1

5 CO-pot pin1

6 Masa (switche, CO-pot pin3, Hall pin1, temperatura chłodziwa)

7 Stukowy pin2,3

8 Hall pin3 (Vcc)

9 COpot pin2

10 Temperatura chłodziwa

11 Switch biegu jałowego

12 Wtryskiwacze (-)

13 Masa

14 Zasilanie z głównego przekaźnika+ stabilizator wolnych

15 Switch pełnego otwarcia przepustnicy

16 -

17 -

18 Hall pin2

19 Masa

20 / ECS malfunction

21 -

22 Stabilizator wolnych obrotów

23 Sygnał wyjściowy przekaźnika głównego

24 Tablica rozdzielcza

25 Cewka zapłonowa

 

 

 

Czy mogę sprawdzić wyjścia te zwykłym miernikiem cyfrowym ? chodzi mi dokładnie o numer 12 i 14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz sobie myślę, że skoro wymieniał rozrusznik to odkręcił masę od jednej z śrub go mocujących do silnika. Może zamienił masę z "+". Są podobnej długości. Zresztą samo podłączenie jakie zrobił na początku nie uwali sterownika. Co najwyżej rozrusznik jak tak to zostawi, no chyba że rozładuje wcześniej aku.

Edytowane przez toku74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wiem co jest nie tak. Tak ja myślałem uwaliłem komputer/sterownik. Spalił się konkretnie tranzystor i ścieżka na płycie, jeśli nie uda mi się go naprawić czeka mnie droga naprawa bo na allegro znalazłem 3 te komputery w cenie 430 w górę. Mam takie pytanie czy jest możliwość wymienienia komputera z 037 906 022 AM na powiedzmy 037 906 022 CT lub na CE ? Te z innymi oznaczeniami literowymi są tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innego forum:

"do silnika pf pasują:

AR, AM, BB, CT, FJ, FX"

A tak szczerze mówiąc to najlepiej żeby Ci ktoś w etce sprawdził. Ja niestety na windows 8 jeszcze sobie nie poradziłem sobie z instalacją ETKI, może z racji braku czasu albo chęci.. Niestety nie mam w tym momencie jak Ci pomóc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ze schematami tego sterownika jest ciężko ale może ma ktoś zdjęcia środka ? albo opis tranzystorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem niestety nie ustąpił. Auto dalej nie odpala. Po bezpośrednim wlaniu benzyny odpaliło na chwilę. Możliwe jest że padła pompa paliwa która znajduje się gdzieś obok prawego koła. Macie jakieś pomysły jak ją zdiagnozować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest w zbiorniku, dostaniesz się do niej przez bagażnik, jest tam taka pokrywa odkręć potem dużą nakrętkę i masz pompę.Sprawdzić możesz zdejmując z niej przewody paliwowe , lub lepiej na przewodach idących do listwy wtryskowej.Sprawdź też przekaźnik od pompy może on padł.Radzę też tymczasowo odpiąć zasilanie LPG.

Przydało by się też zmierzyć prąd podawany na pompę.

Edytowane przez gumisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności