Skocz do zawartości
kower

Lusterko zewnętrzne lewe - problem z fotochromem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zauważyłem ostatnio, że lusterko od strony kierowcy przestało się ściemniać. Wewnętrzne działa poprawnie.

 

VCDS nie pokazuje żadnych błędów.

 

Jak to zdiagnozować?

Edytowane przez kower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a istnieje takie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, a istnieje takie?
pewnie ze tak.. są cholernie drogie;)))

 

Proponuje sprawdzić przewody dochodzące do lusterka. regulowane jest ono z pozycji czujnika wewnętrznego lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie, moge sprawdzic co tam chcesz - tylko co ?:)

 

Ja to sprawdzam organoleptycznie - jak odbijajace sie swiatla samochodzu za mna sa zielone, to znaczy ze dziala:) Moze jakis zimny lut na macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy ściemnia się lusterko w kabinie ?. Jeśli tak to pozostaje sprawdzić przewodziki od lusterka z kabiny do lusterka zewnętrznego(nie potrzeba ściągać tapicerki drzwi) jeśli jest przejście to pozostaje mata do sprawdzenia-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuje zasymulować noc i poświecić w lusterko wewn. latarką.

Jak zewnętrzne nie ściemnia, delikatnie poruszyć lustrem, jak nadal nic powychylać skrajnie regulacją, jak nadal nic to zdemontować i przeczyścić styki.

Po każdym kroku poczekać na efekty bo ściemnianie ma swoją bezwładność.

Ja mam często z nim problemy (2x czyszczone i smarowane styki w serwisie, 1x wymieniane na gwarancji bo serwis nie potrafił ogarnąć tematu) i zawsze jak przejściowo nie działa to coś z powyższego pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a czy ściemnia się lusterko w kabinie ?.

 

 

czytaj post nr 1 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzne się ściemnia. Pamiętam, że zewnętrzne lewe miało na środku taką zieloną poświatę - cienka ramka na około się nie ściemniała.

 

Dziś wyjąłem lusterko, wszystkie przewody są na miejscu. Nie miałem jednak możliwości sprawdzenia, czy idzie tam jakieś napięcie.

 

bart.b - mówisz, że jak to można zasymulować? Święcąc w lusterko zewnętrzne, czy wewnętrzne? Czujnik na przedniej szybie trzeba zakryć, czy to działa niezależnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakryc czujnik na szybie szmatką (no chyba że działasz w nocy) i swiecić w lusterko wewn. latarka. Zobaczysz że lusterko wewn. od razu się ściemni. Teraz tylko kwestia "przebadania" zewn. szkła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wewnętrzne się ściemnia. Pamiętam, że zewnętrzne lewe miało na środku taką zieloną poświatę - cienka ramka na około się nie ściemniała.

 

Dziś wyjąłem lusterko, wszystkie przewody są na miejscu. Nie miałem jednak możliwości sprawdzenia, czy idzie tam jakieś napięcie.

 

bart.b - mówisz, że jak to można zasymulować? Święcąc w lusterko zewnętrzne, czy wewnętrzne? Czujnik na przedniej szybie trzeba zakryć, czy to działa niezależnie?

 

Nie wiem czy przejście sprawdzisz. To nie jest bezpośrednie połączenie kablowe. Przewody ida przez moduł drzwi - to on mógł paść.

Po co zakrywać czujnik na szybie jak to czujnik deszczu. Świec w lustro latarka to zewnętrzne muszą się sciemnic.

Mogła paść tez elektronika w wewnętrznym lub fotochrom w zewnetrznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącz żarówkę 12 v 5 w pod kabelki i sprawdź czy się rozjaśnia lub ściemnia podczas symulacji będzie działać to masz fotochrom uszkodzony- brak reakcji to pozostają kabelki. W takim przypadku sprawdź w kostce lusterka fotochromatycznego w kabinie pin 4 i 5 z tych pinów wychodzi napięcie sterujące na fotochrom jeśli tam masz napięcie to pozostają połączenia w drzwiach pin 9 i 10- w sterowniku piny 8 i 16 w kostce 16 pinowej co odchodzi do lusterka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem ostatnio miałem stłuczkę i muszę wymienić lusterko od kierowcy i teraz skąd mam wiedzieć czy to co kupuje na alledrogo nie jest od wersji UK, a jeśli jest to czy starczy wymiana samego zwierciadła i co oznacza lusterko 6pin a co 11pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zbite same szkło to można szkło.

6 pin czy 11 pin to ilość kabli we wtyczce lustra, policz ile masz u siebie i takiego szukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lustro jest cale, elektryka też działa pobita jest obudowa i kierunkowskaz. I chyba musze całe wymienić i chodzi mi o to czy jak kupie od anglika czy będzie potrzeba wymieniać tylko zwierciadło czy cale lusterko jest inaczej położone i wymiana lustra nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lustro jest cale, elektryka też działa pobita jest obudowa i kierunkowskaz. I chyba musze całe wymienić i chodzi mi o to czy jak kupie od anglika czy będzie potrzeba wymieniać tylko zwierciadło czy cale lusterko jest inaczej położone i wymiana lustra nic nie da.

 

cała obudowa jest inaczej pochylona, nic nie będziesz widział, sam przez przypadek się na takie naciąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to mi chodziło teraz pytanie jak się ustrzec przed tym żeby na allegro nie kupić anglika i czy w ogóle się da. A co sadzicie o zamiennikach są bardzo słabe czy dają radę?! Kiedyś do służbowej Astry kupiłem zamiennik to lustro do tej pory się rusza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I o to mi chodziło teraz pytanie jak się ustrzec przed tym żeby na allegro nie kupić anglika i czy w ogóle się da. A co sadzicie o zamiennikach są bardzo słabe czy dają radę?! Kiedyś do służbowej Astry kupiłem zamiennik to lustro do tej pory się rusza :/

 

Da się odróżnić, lustro lewe angola nie ma tego pionowego paseczka na szkle. Zamienniki pewnie też są lepsze i gorsze, zeleży od ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się odróżnić, lustro lewe angola nie ma tego pionowego paseczka na szkle. Zamienniki pewnie też są lepsze i gorsze, zeleży od ceny.

 

Paseczek który dzieli sfery?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paseczek który dzieli sfery?!

 

no no, to jest tzw lusterko sferyczne, w angolach jest w lusterku po prawej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no no, to jest tzw lusterko sferyczne, w angolach jest w lusterku po prawej.

 

http://allegro.pl/lusterko-lewe-vw-passat-b6-6-pinow-i3963442376.html

 

czyli rozumiem że np te jest od wersji euro a nie uk bo widzę pasek?! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności