Skocz do zawartości
Franusss

Bixenon problem - lampy palą przetwornice? brak świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Okey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem. Tez lewa lampa. Te same błędy po podpieciu vcds. Wymieniłem profilaktycznie obydwa żarniki na "philipsy". Po wymianie lewa lampa na jakiś czas się obudziła. Wszystko było ok, ale prawa lampa swieciła o dziwo na niebiesko. Po jakimś czasie zaczęły się ponownie problemy z załączaniem lewego xenona. Podładowałem akumulator i jakby mu przeszło. Postanowiłem jednak wymienić przetwornice. Wymieniłem. Pojeździłem parę dni i znów dokładnie to samo. Lampa załącza się za którymś razem. Jak już się załączy to świeci bez problemu.

VCDS wskazuje te same błędy. Może chłopaki mają racje, że te żarniki są podrabiane. Kupiłem je w sklepie z mechaniką samochodową.

Na razie nie znalazłem jeszcze rozwiązania tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje żarniki siedzą od nowości. Auto było naprawiane tylko w ASO i to w Niemczech. Nie ma mowy o złych żarnikach.

 

Problem jest jak wrzód na tyłku .... na prawdę.

 

Ja kupiłem w końcu takie coś:

 

http://allegro.pl/d1s-zestaw-hid-xenon-plugplay-i3982295336.html

 

Powinno dojść na jutro.

 

Mam dość pchania kasy w ten samochód. Tutaj mam gwarancję na dwa lata i tyle.

 

Auto właśnie stoi u trzeciego mechanika, który na dzień dobry powiedział "lampa robi spięcie - prawdopodobnie". Kazał kupić zestaw w stylu tego co podałem wyżej aby wszystko było nowe. Wychodzi 1/5 ceny a będzie podobnie.

 

Jak się w końcu dowiem co było dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła naprawione.

 

Okazało się ? - nie wiadomo co. Winą było wszystko a mianowicie - przetwornice i żarniki. Nie wiadomo dlaczego ale tak właśnie było.

 

Po przełożeniu zestawu, który kupiłem na allegro wszystko jest super. Nie ma błędu o przepalonych żarówkach, Bi-xenony świecą aż miło.

 

Nie wiem co się stało, dziwna sprawa. Przypadek ? Cholera wie.

 

Ważne, że mam święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, tak jak przypuszczałem, problemem były PODRABIANE (CHIŃSKIE) żarniki Philipsa.

Nie potrzebnie wymieniałem przetwornice bo stara była dobra.

Tak jak pisałem miałem problem z lewą lampą. Potem pojawiły się problemy z prawą. Albo świeciła lewa, albo prawa, albo żadna, a czasem obie działały - loteria.

Kupiłem w ASO nowe oryginalne żarniki OSRAM D1S i osobiście sam je zmieniłem. Problem zniknął!!!:)

Światła mają w końcu taką samą, ciepłą "barwę".

 

Na youtube jest wiele filmów pokazujących jak sprawdzić czy żarnik jest oryginalny. Sprawdziłem wyciągnięte z auta żarniki. Obydwa żarniki to chińskie podróbki - kupione miesiąc temu w sklepie motoryzacyjnym jako oryginał:P

Wybijało je podczas testów przy włączaniu lampy. Jak już zaświeciły to działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz szczęście, bo trafiły Ci się "lepsze podróbki", gdyż ta prawdziwa tania chińszczyzna potrafi od razu spalić przetwornice - w necie jest co nie co na ten temat.

 

Cieszę się, że uporałeś się z problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile w serwisie kosztują oryginały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności