Skocz do zawartości
tom_s

Instalacja Bingo-M - wyjaśnijcie jak miga przycisk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest instalacja gazowa ze sterownikiem Bingo-M. Normalna praca to jak wiem - nic nie świeci czyli pracuje na benzynie. Wciskam przycisk - zaczyna migać szybko zielona dioda czyli oczekuje na przełączenie na LPG gdy zostaną spełnione warunki konieczne (temp. i/lub obroty). Auto mam od niedawna ale już 2x miałem przypadek że zielona dioda migała 2 razy wolniej niż normalnie - silnik pracował wtedy na benzynie. Wciskanie przycisku nic nie robiło - zielona dioda nadal wolno mrugała. I zaobserwowałem że przy tym pali się jednocześnie zielona i czerwona dioda (ta od rezerwy) ale czerwona bardzo słabo. Nie pomaga włączanie i wyłączanie silnika. Po przejechaniu jakiegoś większego odcinka na benzynie nie wiadomo kiedy znów wraca normalna praca - szybkie pulsowanie zielonej diody i wtedy bez problemu przełącza na pracę na gazie.

 

Co takie wolne pulsowanie oznacza? Jak to zdiagnozować? Do tej pory nie doszukałem się tej informacji.

Pozdrawiam

Edytowane przez tom_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj jakieś zdjęcie tego włącznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegos takiego jak roznice w pulsowaniu zielonej diody

 

normalnie jest tak ze nie trzeba nic naciskac gasisz auto na lpg, przychodzisz np nastepnego dnia odpalasz i dioda mruga na zielono a auto pracuje na benzynie

po spelnieniu warunkow przelancza sie na gaz i swieci ciagle na zielono

 

czerwony wskaznik rezerwy jest niepowiazany z praca instalacji

 

nie mam pojecia czemu tak dziwnie u ciebie to wyglada ale juz mialem kilka aut z bingo M, S z altroniciem itp i nigdy czegos takiego nie widzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności