Skocz do zawartości
tom_s

Przełącznik benzyna - gaz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od kilku dni passata B4 ze zwykłą instalacją gazową (nie wtrysk). Mam pytanie co do przycisku sterującego. Dotąd w autach z gazem które miałem zawsze był przycisk 3 pozycyjny (gaz, benzyna, automat przełączający przy obrotach). Teraz w B4 mam tylko jeden przycisk - microswitch. Jest diodka które miga szybko i auto musi się nagrzać żeby można było przełączyć na gaz. Aby to zrobić trzeba przygazować do 2 tys. obr. Pytanie czy mogę jakoś sobie ustawić funkcje tego przycisku? Tzn. zlikwidować to przełączanie przy osiągnięciu temperatury silnika, lub wymusić ręcznie odpalanie na gazie? Latając krótsze odcinki po mieście wychodzi że dystanse po 3-5 km robi się często tylko na benzynie, szczególnie przy obecnych minusowych temperaturach. Chciałbym sam decydować kiedy przełączam z benzyny na gaz, czy da się? Dotąd myślałem że tego typu przyciski sterujące są tylko przy gazie - sekwencji.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to gdy przytrzyma się ten guzik, i potem dopiero włączysz zapłon i odpalisz to samochód powinien uruchomić się tylko na gazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te sterowniki bingo działają tak że jeśli funkcja odpalania awaryjnego jest w nich aktywowana to trzeba przełączyć na benzynę (żadna dioda nie świeci) i u mnie akurat przytrzymać 10 sek. przycisk - będzie słychać cyknięcie zaworka w butli i można załączyć silnik od razu na LPG.

 

Mój problem leży prawdopodobnie w silniczku krokowym bo słychać wtedy kiedy dioda zielona w przycisku wolno miga to w tym samym czasie ten krokowiec dziwnie burczy. Objaw taki dotąd aż silnik się mocno zagrzeje - wtedy działanie instalacji wraca do normy i dioda zaczyna szybko migać. Jakby sterownik blokował działanie instalacji kiedy ten krokowiec nie działa jak należy.

 

Ktoś ma doświadczenie czy jest sens go czyścić czy tylko wymiana na nówkę? Nowe jak widzę w allegro to koszt ok 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności