Skocz do zawartości
bASo

Szarpie, bulgocze, ubytek oleju b5 v6 Variant

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać mam rozbieżny temat problem mój polega na tym że autko od jakiegoś czasu bardzo szarpie na LPG (ale nie zawsze) tydzień szarpie 2 tyg nie szarpie itd następnie ostatnio zauważyłem że na nagrzanym silniku zaczyna coś bulgotać pod autem (może to w wydechu, może coś innego) próbowałem połączyć te dwa fakty i myślałem że może dziurawy wąż od butli do reduktora i bierze lewe powietrze i szarpie, bo w czasie jazdy nie czuć gazu w aucie ale jak stanę na chwile to czuć go w aucie (nie zawsze, tak jak nie zawsze przerywa) ale chyba wykluczyłem to sprawdzając dziś stan oleju którego jest BRAK .. 2 miesiące temu był jeszcze w normie kolejny problem do tego auto zaczęło dymić jak i na pb to też na LPG (jasny dym) może jest zima i dlatego ale nie wiem .. płyn chłodzący w normie nie ubywa, dodam jeszcze że na pB jeździ bardzo dobrze i najważniejsze 10tyś km temu robiłem remont silnika (zawory, szklanki, popychacze, głowice, świece, kable itd) .. co to może być :/ ?? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może już świece do wymiany ? Założyłes takie same jak miałeś czy inny producent ? Jazda na LPG jest bardziej wymagajaca niż na PB.

 

 

kolejny problem do tego auto zaczęło dymić jak i na pb to też na LPG (jasny dym) może jest zima i dlatego ale nie wiem ..

 

Przy tej pogodzie normalne.

 

 

 

stan oleju którego jest BRAK

 

Pilnuj stanu, silniki nie lubią minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bulgotaniem nie pomogę ale moje ostatnie doświadczenie z szarpaniem na gazie to padnięty wtryskiwacz.

Jak długo jeździsz na swojej instalacji? Wymieniałeś już wtryski, znasz może producenta?

Sprawdź czy nie wypadają zapłony na którymś cylindrze bo może na któryś [wtrysk] przyszedł już czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie już rozwiązałem dziś problem za 140zł :D oczywiście u gaziarza (problem szarpania) poszły nowe filterki (w reduktorze i za reduktorem do wtrysków) pojechaliśmy na sprawdzenie.. nic nie dało niestety podpieliśmy do kompa lambda w normie od 0,3V do 1V po godzinnym myśleniu pan gaziarz wpadł na pomysł że to może wtryski sa zaje..... zdjął trójnik przed wtryskami wpakował pół puszki WD40 prosto do wtrysków przepalił auto czynność powtórzył dwukrotnie i autko teraz jeździ jak nowe !! problem drugi bulgotanie pod autem ... od strony pasażera .. jest wężyk od odpowietrzania baku paliwa a dokładnie idzie od węgla aktywnego pod auto i tam dostała sie woda i bulgota sobie.. nie szkodliwe ale wnerwiające, jeszcze musze rozwiązać problem gdzie w ciągu 2 miesięcy znikło mi 6l oleju z silnika :|

Wymieniałeś już wtryski, znasz może producenta?

 

białe MEDy kolego

A może już świece do wymiany ?

tylko że na pB jeździ idealnie (tak założyłem te same co były ;) ale już gra wszystko :D

 

 

btw może komuś sie przyda temat z czyszczeniem wtrysków WD40 ;) pomaga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko że na pB jeździ idealnie

A wiesz że Gaz potrzebuje wieksze napięcie żeby się spalić dlatego czesto na bp nie ma żadnych objaw a na gazie potrafi szarpać.Sprawdza się to w sposób następujący;

40 km/h 5 bieg i gaz w podłogę jak szarpie to oznacza to że jest przebicie na układzie zapłonowym.

 

btw może komuś sie przyda temat z czyszczeniem wtrysków WD40 pomaga

Może i pomaga ale uwierz mi że nie na długą metę niestety ale mamy taką jakośc gazu jaką mamy.

Zdecydowanie lepszy jest zmywacz do gaźników.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 km/h 5 bieg i gaz w podłogę jak szarpie to oznacza to że jest przebicie na układzie zapłonowym.

sprawdze napewno :) jeszcze dziś :D

Może i pomaga ale uwierz mi że nie na długą metę niestety ale mamy taką jakośc gazu jaką mamy.

Zdecydowanie lepszy jest zmywacz do gaźników.

Pozdrawiam.

widziałem w sklepie spray do czyszenia wtrysków może też pomoże jak nie to zmywacz też może być dobry, co fakt to fakt u nas gaz w PL to tragedia nie warto oszczędzać 15gr na litrze i tankować na noname stacji :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności