Skocz do zawartości
pan piotrus

awaria w trasie - silnik zgasł na autostradzie

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jeśli rozrzad jest troche przeskoczony to na plaka musi zapalić

 

nie w PD więc zastanów się dobrze nisz coś napiszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie w PD więc zastanów się dobrze nisz coś napiszesz

 

kolega pisze dobrze ze na plaka zapali jak jest przeskoczony tylko pytanie o ile , jeśli o jeden zabek to odpal normalnie i nieważne czy to PD czy pompa ale jak więcej to już bedze kolizja z tłokami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega pisze dobrze ze na plaka zapali jak jest przeskoczony tylko pytanie o ile , jeśli o jeden zabek to odpal normalnie i nieważne czy to PD czy pompa ale jak więcej to już bedze kolizja z tłokami

 

czytając cały temat sądzę że to już nie istotne, bo jak by była kolizja to przy 140km/h.

a co do ząbka nie odpali i już nawet o jeden ząbek, masz synchro, przestaw sobie go o odległość jednego ząbka np. i próbuj zapalić, dodam że po takiej operacji tylko vag błąd skasujesz i dopiero zapalisz na poprawnym synchro ( testowane)

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jest tak: samochód jeszcze stoi w naprawie. Mechanik uparcie twierdzi, że przyczyna są zniszczone szklanki - faktycznie są, a także wałek rozrządu i jego panewki. Wymienia szklanki, panewki, uszczelniacze pompowtryskiwaczy (wałek zostawia). Jego zdaniem przyczyna takiego stanu rzeczy jest słabe ciśnienie z pompy oleju, więc będzie zdejmował miskę i sprawdzał (wymieniał) pompę.

Jego zdaniem rozrząd nie jest przestawiony bo WAG nie pokazuje błędu braku synchronizacji.

Podobno samochód ma zapalić i jeździć po tych wymianach.

Jutro ma być gotowy - zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

jest tak: samochód jeszcze stoi w naprawie. Mechanik uparcie twierdzi, że przyczyna są zniszczone szklanki - faktycznie są, a także wałek rozrządu i jego panewki. Wymienia szklanki, panewki, uszczelniacze pompowtryskiwaczy (wałek zostawia). Jego zdaniem przyczyna takiego stanu rzeczy jest słabe ciśnienie z pompy oleju, więc będzie zdejmował miskę i sprawdzał (wymieniał) pompę.

Jego zdaniem rozrząd nie jest przestawiony bo WAG nie pokazuje błędu braku synchronizacji.

Podobno samochód ma zapalić i jeździć po tych wymianach.

Jutro ma być gotowy - zobaczymy.

tylko nie daj sobie wsadzić pompy olejowej toprana jeśli dojdzie do wymiany!

a możesz napisać na jakim oleju smigałeś, jak często go zmieniasz i jak długo użytkujesz auto? może i napisałes gdzies ale nie wpadlo mi w oczy...

Edytowane przez sivy07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszę po raz któryś czy samochód zapalił na plaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tego nie sprawdzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mechanik uparcie twierdzi, że przyczyna są zniszczone szklanki - faktycznie są, a także wałek rozrządu i jego panewki.

o tym już kilka osób wyżej pisało więc nie będę powtarzał...

Wymienia szklanki, panewki, uszczelniacze pompowtryskiwaczy (wałek zostawia).

jeśli powierzchnie krzywek na wałku są już faktycznie 'podjechane' to za jakiś czas znowu będziesz wymieniał szklanki

 

Jego zdaniem rozrząd nie jest przestawiony bo WAG nie pokazuje błędu braku synchronizacji.

mam wrażenie że ten mechanik umie tylko odczytywać błędy jakie rejestruje sterownik a diagnoza w czasie rzeczywistym jest mu obca - jak on może stwierdzać poprawność ustawienia rozrządu odczytując tylko pamięć sterownika?!!

 

I dlaczego nie chce spróbować odpalić na plaka? boi sie że odpali? :jasne

A może zalegają mu na warsztacie niepotrzebne szklanki... :niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu już nie chce mi się pisać w tym temacie kup mechanikowi plaka (a najlepiej to zmień mechanika)A jak masz kase to niech ci wymieni połowe silnika albo najlepiej cały.Jak już odpali Sprawdzenie kąta wtrysku silnik grupa 01 kanał 04 blok 04 -3do+3 ja osobiscie zawsze ustawiam na 0.0. Co do zalegających szklanek niechęci odpalenia na plaka itd to założe sie o 0,7 albo zgrzewke piwa że mechanik nie potrafi przeprowadzić poprawnej diagnozy. Pewnie nawet nie sprawdzał ustawienia rozrządu na blokadach. Też tego nie rozumiem mechanik twierdzi ze szklanki ble ble ble i wałek ale wałek chce zostawić stary ??????????Czy to ma sens??Czy mechanik pomyslał dlaczego jest spadek cisnienia oleju(wywalone szklanki panewki) z reszta jak miał to sprawdzić jak samochód nie odpala!!!!! Prosze cię zmien mechanika albo sam się prosisz żeby przeorał Ci dupsko z kasy. Parę osob z forum podało rozwiązanie na tacy. Z pomocą osob z forum sam byś to dawno naprawił albo postawił diagnoze.

Edytowane przez martyna13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprostu już nie chce mi się pisać w tym temacie kup mechanikowi plaka (a najlepiej to zmień mechanika)A jak masz kase to niech ci wymieni połowe silnika albo najlepiej cały.Jak już odpali Sprawdzenie kąta wtrysku silnik grupa 01 kanał 04 blok 04 -3do+3 ja osobiscie zawsze ustawiam na 0.0. Co do zalegających szklanek niechęci odpalenia na plaka itd to założe sie o 0,7 albo zgrzewke piwa że mechanik nie potrafi przeprowadzić poprawnej diagnozy. Pewnie nawet nie sprawdzał ustawienia rozrządu na blokadach. Też tego nie rozumiem mechanik twierdzi ze szklanki ble ble ble i wałek ale wałek chce zostawić stary ??????????Czy to ma sens??Czy mechanik pomyslał dlaczego jest spadek cisnienia oleju(wywalone szklanki panewki) z reszta jak miał to sprawdzić jak samochód nie odpala!!!!! Prosze cię zmien mechanika albo sam się prosisz żeby przeorał Ci dupsko z kasy. Parę osob z forum podało rozwiązanie na tacy. Z pomocą osob z forum sam byś to dawno naprawił albo postawił diagnoze.

 

 

dokładnie typowy mechanik jak ich wielu naciąga na kase i na robote , jak mało ludzi przychodzi do warsztatu to się wymysla by sobie robote nadciagnac na kilka dni , taka technikę stosuje szef mojego brata w warsztacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem że owy mechanik to "wymieniacz" mimo, że z jakiegoś powodu jest polecany na forum. Byłem u niego dwa razy , po wymienie oleju musiałem dokupić litrę bo akurat nie było w sklepie i wypuścił mnie ze stanem minimum , a po drugim razie kiedy chciał wymianić dmumas , mimo że coś pukało z tyłu - powiedziałem że nigdy więcej.

Ciekawe że akurat zaraz po wymianie rozrządu się posypało -- czekam na finał tego serialu.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już kiedyś pisałem że owy mechanik to "wymieniacz" mimo, że z jakiegoś powodu jest polecany na forum. Byłem u niego dwa razy , po wymienie oleju musiałem dokupić litrę bo akurat nie było w sklepie i wypuścił mnie ze stanem minimum , a po drugim razie kiedy chciał wymianić dmumas , mimo że coś pukało z tyłu - powiedziałem że nigdy więcej.

Ciekawe że akurat zaraz po wymianie rozrządu się posypało -- czekam na finał tego serialu.

 

Pozdr

 

 

 

podejrzewam ze wymieni mu polowe auta skasuje jak za zborze a przyczyna będzie czujnik położenia albo cos w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieni mu polowe auta skasuje jak za zborze a przyczyna będzie czujnik położenia albo cos w tym stylu
Też takmyślę. W chwili awarii nie było huku, ognia i sypiących się za autem części, więc najprawdopodobniej chodzi o jakąś pierdołę. A mechanik robi remont średni silnika. I byłoby to jeszcze do przyjęcia (podniszczone szklanki) gdyby to robił zgodnie z warunkami technicznymi. A zostawienie starego wałka to jak wymiana tłoków i zostawienie starych pierścieni. Bez sensu :przestraszony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale będą jaja jak wymieni szklanki i te pierdoły a auto i tak nie zapali ciekawe co wtedy mechanik powie ze , może trzeba jeszcze silnik wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie przyczyną tej awarii jest przeskok o jeden ząb na rozrządzie /niedawna wymiana i słabe napięcie paska/. Przeskok nastąpił podczas gwałtownego przyspieszenia /inaczej dodania gazu/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie są dwie opcje mechanik wie co padło jakaś pierdoła coś zle ustawione ale chce pociągnąc od klienta troche kasy

albo akcja po omacku a może wymienimy to a może wymienimy tamto ...........i może w koncu po tygodniu trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafi dopiero wtedy jak juz wyciągnie duzo kasy :D to wtedy jakims cudem sie uda naprawic auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego najlepiej naprawiać auto samemu jak się ma trochę umiejętności i warunki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie koniecznie odrazu naprawiac ale wystarczyło sprawdzic to co bylo napisane na forum , przeciez daliscie mu jak na tacy co sprawdzic i jak sprawdzić . Ale jak kolega woli płacic za nic to juz jego problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam kolego passat ożył po tej naprawie kapitalnej ? z opisu miał być gotowy na dzisiaj ! chcemy jakieś info co było i jakie koszty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności