Skocz do zawartości
pompeusz666

Naprawa zamka i klamki tylnej klapy B5 FL- DIY

Rekomendowane odpowiedzi

cześć jestem tu nowy (nowy jako użytkownik tego forum ale nie posiadacza passat-a).

 

Dziś padły mi kierunki, wyświetlacz klimatyzacji przy włączaniu głupieje wyświetlając jakieś błędy, brak reakcji wentylacji,brak działania wycieraczek... włącznik podgrzewania szyby tylnej jest podświetlony ale nie działa...

 

Powiedźcie co to może być bym wiedział czego mogę się spodziewać pod kątem kosztów naprawy???

 

piszesz nie w temacie

najpierw co sprawdz to mase akumulatora

a pozniej sam akumulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak,ze otwierając samochód z kluczyka,klapa bagaznika nie zawsze się otwierała.Otwierała się losowo.Dopiero po naciśnięciu środkowego przycisku na pilocie,można było ją otworzyć.Ze środka już wogóle nie reagowała.Dziwne było to,ze nie słychac było cyknięcia,kiedy klapa się odblokowywała.Odbywało się to bezszelestnie.A teraz doszło do tego,ze juz wogóle jej nie otworze .Czy to z kluczyka czy też z pilota.Kiedy wkładam kluczyk do zamka,ten się nawet nie da przekręcić w żadna stronę.

Czy czeka mnie rozbiórka tapicerki?

Edytowane przez c-k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie było tak,ze otwierając samochód z kluczyka,klapa bagaznika nie zawsze się otwierała.Otwierała się losowo.Dopiero po naciśnięciu środkowego przycisku na pilocie,można było ją otworzyć.Ze środka już wogóle nie reagowała.Dziwne było to,ze nie słychac było cyknięcia,kiedy klapa się odblokowywała.Odbywało się to bezszelestnie.A teraz doszło do tego,ze juz wogóle jej nie otworze .Czy to z kluczyka czy też z pilota.Kiedy wkładam kluczyk do zamka,ten się nawet nie da przekręcić w żadna stronę.

Czy czeka mnie rozbiórka tapicerki?

Krzysiek, te objawy o których piszesz faktycznie dzieją się w obrębie klapy, ale sprawdź sobie 2 sprawy:

- czy naciskając klamkę od zewnątrz, porusza się ten element pod gumą (klamki) czy też jest w jednej pozycji (zakorodował i się nie porusza)

- czy dywanik pod nogami kierowcy nie jest mokry/ wilgotny (chodzi mi o to czy nie zalany moduł komfortu)

Tapicerkę od wewnątrz w kombi powinieneś ściągnąć przy zamkniętej klapie. Masz dwie śrubki, pod zaślepkami w uchwytach zamykania klapy oraz dwie śrubki przy samej szybie /na rogach tapicerki/. Potem pozostaje ... rwać i jak zaczepy puszczą to do góry ją podnosisz.

 

Jak już się dostaniesz to zacznij od sprawdzenia siłownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak samo po zmianie klapy na tą z FL i okazało się że klamka się popsuła. Tam są elektryczne klamki, nie to co w B5 mechaniczne :P Ale warto sprawdzić tą klamke i tak jak mówi kolega Wilson siłownik klapy. Może jakiś bezpiecznik się spalił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kokretniej, abyś mógł wykluczyć siłownik, po rozebraniu tapicerki musisz dostac się do wtyczki siłownika. Następnie przygotuj sobie żarówkę 12V na kabelkach i włóż oba kabelki we wtyczkę. Potem trzy testy:

-otwarcie klamką od zewnątrz klapy

-otwarcie klapy z przycisku drzwi przednich

-otwarcie/ zamknięcie klapy z pilota.

Jesli za kazdym razem żarówka mrugnęła, tzn że jest impuls ale siłownik zawodzi. Jesli jest inaczej, przyczyny szukaj w kolejnym miejscu (pewnie klamka zewnętrzna klapy)

Ejmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wilson odpowiadając na twoje pytania...

-ten element pod gumą się rusza

-pod wycieraczką sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wilson odpowiadając na twoje pytania...

-ten element pod gumą się rusza

-pod wycieraczką sucho.

To teraz test siłownika z posta powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez silownik chyba poszedl

nie sprawdzalem jeszcze bo nie mialem czasu-klape otwieram od srodka narazie

w maju bede grzebal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zamianie modułu komfortu,kiedy zamykam auto z pilota,automatycznie otwiera się bagażnik.

Z moim modułem nie było żadnej reakcji co do klapy bagażnika.Jak się zamknął tak już się nie otworzy.

Czy oba moduły są felerne czy może coś na kablach?

Edytowane przez c-k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z klapą w b5fl - nie chce się ona zatrzasnąć. Klamka jest elektryczna i słychać jak chodzi, ale sam zamek nie trzyma. Trzepne klapą bagażnika i się nie zatrzaskuje. Stycznik w zamku działa bo światło gaśnie przy zamkniętej klapie. Czy jest jakiś sposób na naprawe tego czy trzeba wymienić cały zamek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2018 o 07:39, noidemm napisał:

Mam problem z klapą w b5fl - nie chce się ona zatrzasnąć

Trochę późno przeczytałem ten temat ,ale jak Tobie to pomoże to miałem to samo.Okazało sie , że siłownik się "zatarł" Żeby zamek "chwilowo"zadziałał musisz  zdjąć linkę razem z plastikową prowadniczką zaznaczoną na zdjęciu.  

Linka zamka klapy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamek bagaznika nie zamyka sie z pilota ani kluczyka. Jak zamkniety jest samochod i otwieram bagaznik wlacza sie alarm i jest caly czas otwarty. Gdzies czytalem ze trzeba wyjac zawleczke wkladki zamka i wyjac i przeczyscic wkladke. Jest jakis poradnik lub zdjecie gdzie jest ta zawleczka i jak ta wkladke wyjac bez rozbierania calego zamka. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wymontować elektryczny zamek klapy bagażnika w pasku B5 1999r. Odkręciłem dwie śruby i nie mogłem wymontować zamka. Wyglądało jakby gdzieś jeszcze był przykręcony. Ile jest tam śrub trzymających i gdzie są??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności