Skocz do zawartości
trasek

Wygłuszenie passata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Macie jakieś sposoby na wygłuszenie auta?

 

Ja osobiście nie posiadam pokrywy silnika, zamierzam kupić, ale czy ona mocno wygłusza auto?

 

Myślę także o dodatkowym wygłuszeniu auta tylko nie wiem czy samemu się zabrać za to, czy są jakieś warsztaty, które to robią, czy może z paroma kwestiami np. w drzwiach dam sobie radę sam ? Jak tak to jaki materiał użyć do tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to jest sprawa pod głośniki. W B6 nie zauważyłem jeszcze takiego tematu. Zastanawia mnie temat na ile wygłusza pokrywa silnika oraz jak można wygłuszyć komorę silnika (Zaczynając od niej, na ile możliwie mogę sam to wygłuszyć , bez wyciągania całego ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba tylko maskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez wyciągania całego

Wystarczy wyjąć cały środek

No to chyba tylko maskę.

Niekoniecznie

 

Przy okazji montażu ogrzewania tylnej kanapy i wymiany dywanika wytłumiłem podłogę, razem z grodzią przednią. Efekt więcej niż zadowalający, a jestem w połowie drogi. Na wiosnę zostały mi jeszcze komora bagażnika, plastikowe boczki drzwi i podsufitka.

 

Na drzwi, podłogę i bagażnik polecam maty bitumiczne boll albo zwykłą bednarkę z budowlanego. Na podsufitkę i plastikowe boczki drzwi piankę o grubości 5-10 mm. Bagażnik można potraktować zresztą jednym i drugim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkpol ale to trzeba wszystkie fotele, środek, cały dywan ściągać i pod niego to wrzucać? Planuję to ogarniać na wiosna -- lato , ale już teraz zaciągam informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak chcesz mieć zrobione do porządku to trzeba auto całe wybebeszyć. Inaczej pozostaje ci zgłośnić radio. Ja jak napisałem jestem w połowie drogi i efekt na razie jest taki, że między 80 a 120 km/h silnika nie ma :). Powyżej jest cichy pomruk a poniżej to różnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś @mkpol w stanie określić ile auto może przybrać na wadze po takich zabiegach? Te maty bitumiczne trochę ważą. Spalanie pewnie trochę wzrośnie przez to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile byś tego musiał upchać, żeby spalanie wzrosło w jakiś diametralny sposób ;) 50kg to max max maxów, ile uda Ci się upchać ;) nie wiem czy od tego wzrośnie spalanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek nie więcej niż 30-40 kilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dobra, myślałem, że będzie to ważyło sporo więcej. W takim razie faktycznie, różnicę w spalaniu można sobie darować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy wygłuszenie samych drzwi w CC cos pomoże? czy robic wszystko trzeba bo w sumie w tym aucie silnika nie słyszę tylko hałas powietrza i opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powietrza to uszczelki by trzeba było rzeźbić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

same uszczelki sa ok ale wydaje mi sie ze ze to miejsce co szyba przylega do słupków w CC to sporo dzwieku tam wpada z zew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej b6 też słyszę ogłoś drogi i zewnątrz w jednych tylnoch drzwiach. Wiem że w ASo byly wymianiaby komplet drzwi prawych ale przednie są ok. Zastanawiam się czy to uszczelki czy coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może coś dodam od siebie, w Czarnym mam wygłuszone drzwi (potrójnie).

Jedna warstwa maty STP butylowej z aluminium na blachę poszycia drzwi.

Druga warstwa maty STP butylowej z aluminium na blachę na blachę montażową

Trzecia warstwa 13mm pianka akustyczna na wewnętrzną stronę tapicerki drzwi.

Różnica po wygłuszeniu jest znaczna, w środku zrobiło się ciszej. Nie słychać tak bardzo odgłosów drogi.

Drzwi zrobiły się ciężkie, czuć wyraźną różnicę w zamykaniu.

W spalaniu żadnej różnicy.

Pomysł wygłuszenia wpadł przed montażem Dynaudio, po całej operacji był porównywany odsłuch w dwóch passatach z Dynaudio, jeden bez wygłuszenia a drugi to Czarny. Jakość dźwięku w Czarnym dużo lepsza, brak najmniejszej wibracji blach, "zająknięcia głośnika", trzeszczenia tapicerki itp.

Niestety do takiej operacji drzwi muszą zostać rozebrane do najmniejszej śrubki (moje drzwi trzymały się tylko na zawiasach), czas poświęcony na wygłuszenie nie jest czasem straconym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestetyy warunków na taki zabieg nie mam a wiec pewnie jak zlece komuś montarz nagłosnienia lepszego to od razu wygłuszenie mi zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja w swoim B7 chcialbym poprawić komfort.

Wydaje mi sie, że dużo halasu pochodzi z przednich kół i drzwi.

Jak sięza to zabrać - szczególnie nadkola. Czy tam są plastikowe nadkola i je trzeba zdemontowai okleić od środka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oklejanie nadkoli nie ma sensu, ale już blachy pod nimi jak najbardziej. Bezpieczna grubość to 3-4 mm. Potem może być już problem z dobrym spasowaniem nadkoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdejmuje koła, oraz plastikowe nadkola, oczyszczam blachę nadokoli i przyklejam maty. Potem zakładam nadkola pcv i koło?

Czy efekt będzie odczuwalny?

Ile i jakie materiały powinienem kupić na nadkola przednie i tylne?

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności