Skocz do zawartości
trasek

Wygłuszenie passata

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym użył maty i na wierzch położył pastę CTK Defender dedykowaną właśnie do nadkoli. Możesz jeszcze dodatkowo dać od wewnętrznej strony nadkola cienką piankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem założyć dodatkowe wygłuszenie nadkoli od środka z przodu. Czy ktoś demontował boczne plastiki przy progu i wie jak najlepiej się za to zabrać? Wygląda że trzeba też rozebrać środkowy słupek i plastik z boku kokpitu, a nie wiem jak się za to zabrać. Mój samochód to B7 kombi.

Edit: dobrałem się do tego po stronie pasażera. Za bardzo nie ma co tam dawać bo oryginalnie jest tam z 3 cm gąbki na nadkolu. Jeśli to samo jest po drugiej stronie to szkoda fatygi.

Edytowane przez Whiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2020 o 15:11, Whiro napisał:

Witam. Chciałem założyć dodatkowe wygłuszenie nadkoli od środka z przodu. Czy ktoś demontował boczne plastiki przy progu i wie jak najlepiej się za to zabrać? Wygląda że trzeba też rozebrać środkowy słupek i plastik z boku kokpitu, a nie wiem jak się za to zabrać. Mój samochód to B7 kombi.

Edit: dobrałem się do tego po stronie pasażera. Za bardzo nie ma co tam dawać bo oryginalnie jest tam z 3 cm gąbki na nadkolu. Jeśli to samo jest po drugiej stronie to szkoda fatygi.

Wygłusza się od strony koła a nie wnętrza. Znaczy się od strony wnętrza też można ale najlepiej to połączyć z wygłuszeniem podłogi, dachu, bagażnika i słupków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jankus napisał:

Wygłusza się od strony koła a nie wnętrza. Znaczy się od strony wnętrza też można ale najlepiej to połączyć z wygłuszeniem podłogi, dachu, bagażnika i słupków.

Wygłuszyłem bagażnik, drzwi, klapę bagażnika. Poprawa jakaś jest. Niestety nadal tragicznie słychać szum opon na szorstkiej nawierzchni. Nie wiem czy zabiorę się za nadkola od zewnątrz. Coraz bardziej myślę żeby sprzedać ten samochód, bo jest po prostu przeciętny a w kilku miejscach denerwujący. Wiele samochodów klasy kompakt jest lepiej wygłuszona niż Passat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Whiro No niestety sporo czynników ma wpływ na szum od opon. Przede wszystkim nawierzchnia i sama opona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Jankus napisał:

@Whiro No niestety sporo czynników ma wpływ na szum od opon. Przede wszystkim nawierzchnia i sama opona.

Miałem okazję jeździć na oponach vredestein sportac 5 na lagunie 3 i Passatem. Laguna oferuje o wiele wyższy komfort jazdy. Nawet jest twardsza i lepiej trzymała się drogi. Obecnie mam założone Goodyeara assymetric i zimą Michelin alpin 6. Obie słychać w środku jak jest szorstki asfalt. Na co dzień do pracy jeżdżę z kolagą doblo i opon nie słychać w środku jak w passacie. Zadziwiające... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wysokość temperatury zewnętrznej

2. Rodzaj nawierzchni

Obie rzeczy wpływają na słyszalność opon w B8. Czy to normalne?  Nie. Ale trzeba z tym żyć. Generalnie B8 uważam za gorzej wykonaną niż B7.

  1. Lubie VAG'a więc aby był lepszy komfort to trzeba kupić Audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Whiro napisał:

Miałem okazję jeździć na oponach vredestein sportac 5 na lagunie 3 i Passatem. Laguna oferuje o wiele wyższy komfort jazdy. Nawet jest twardsza i lepiej trzymała się drogi. Obecnie mam założone Goodyeara assymetric i zimą Michelin alpin 6. Obie słychać w środku jak jest szorstki asfalt. Na co dzień do pracy jeżdżę z kolagą doblo i opon nie słychać w środku jak w passacie. Zadziwiające... 

Szok. Nie wiem co o tym myśleć, wczoraj wracając swoim autem, zwróciłem uwagę na hałas. Przy 100-110 słyszę tylko szum powietrza. Oponki 225/35 Fulda Sportcontrol 2 ale są mega ciche 67/68dB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jankus napisał:

Szok. Nie wiem co o tym myśleć, wczoraj wracając swoim autem, zwróciłem uwagę na hałas. Przy 100-110 słyszę tylko szum powietrza. Oponki 225/35 Fulda Sportcontrol 2 ale są mega ciche 67/68dB

A masz highline? Może w niższych wersjach wyposażenia pojechali po wyciszeniu nadwozia. Teraz mam 235/45 tego assymetric. Podają jej 67 db. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WhiroNie, Comfortline. Ale wygłuszyłem dawno temu drzwi pod audio. Chyba że to jest klucz do ciszy w moim aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geometria była ustawiana, dwa łożyska z przodu wymienione, drzwi i bagażnik z klapą wyciszony. Dalej wyraźnie słychać jak jadę po złym asfalcie. Wjadę na dobry i następuje cisza. Wyraźnie to wina kół. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Whiro Przed ostatnie zdanie, kwestia asfaltu. U mnie jest tak samo, jak jest paskudny asfalt to jest mega głośno w środku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jankus napisał:

@Whiro Przed ostatnie zdanie, kwestia asfaltu. U mnie jest tak samo, jak jest paskudny asfalt to jest mega głośno w środku. 

No tylko czemu inne firmy potrafią zrobić to dobrze i to w gorszej klasie samochodów? Tu się VW nie popisał. Dziś jechałem 600 km że Śląska w okolice Augustowa. Jakoś przeżyłem. W zależności od asfaltu było lepiej lub gorzej. Nawet na dobrym asfalcie powyżej 160 jest już bardzo głośno. Niekiedy jak był zły asfalt to wjazd na cichszy moja żona kwitowała westchnieniem ulgi. Jedyne co w miarę zrobili to deszcz bardzo nie przeszkadzał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Whiro Na to nikt nie umie odpowiedzieć. NK chyba że Hans inżynier albo księgowy.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej księgowy. Nawet na durnych światełkach na dole drzwi poskąpił. No cóż..... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Whiro napisał:

Bardziej księgowy. Nawet na durnych światełkach na dole drzwi poskąpił. No cóż..... 

A o tym nawet nie wspominaj. Ja dopiero co dorobiłem się oświetlenia w tapicerkach drzwi. A takie B5 po lifcie to chyba każde miało w standardzie. No ale z drugiej strony UE karze montować kamery, asystentów i inne pierdoły, więc na czymś trzeba oszczędzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Ostatnio zagłębiałem trochę temat szumu opon i zdziwienie mnie wzięło jak się doczytałem że głośność z naklejki na oponach to głośność przy jednej prędkości i na zewnątrz samochodu. Nic to nie ma wspólnego z hałasem wewnątrz przy różnej prędkości i nawierzchni. Dodatkowo moje opony assymetric 3 mają skłonność do wyząbkowania. Wtedy już w ogóle jest dramat. Czy ktoś ma doświadczenia z różnymi oponami i może doradzić które będą najcichsze w środku na szorstkim asfalcie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

podepnę się pod temat wygłuszenia - ale z pytaniem - czy do B7 były dostępne szyby boczne podwójne/dźwiękoszczelne (tak jak w B8)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód tak, tył nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest PN takich szyb, aby dało się je wyszukać? Bo powiem szczerze, patrzyłem nawet na używki na allegro i ani jednej szyby do B7 podwójnej/akustycznej nie widziałem - jakie jest oznaczenie takich szyb podwójnych/akustycznych bocznych w B7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności