Skocz do zawartości
Mic15hal

Termostat czy czujnik G62?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pewien problem. Mianowicie.. temperaturę trzyma mi bardzo dobrze prawie cały czas tj. 90*C. Jednak jak się zatrzymam to ona momentalnie po ok. 3 minutach jedzie na 110*C. Cała zmiana tj. przejście z 90*C na te 110*C trwa dosłownie kilka sekund! To jest właśnie najdziwniejsze. Druga sprawa, podjeżdżając na parking zrobiłem tak: mając 90*C zgasiłem go. Włączyłem zapłon 90*C, znowu reset zapłonu 90*C, znowu reset 110*C :D Nie wiem naprawdę o co może chodzić. Proszę o wskazówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja już głupieje z moim passatem . 2 miesiące temu miałem problemy z czujnikiem temperatury-wskazówka spadała, skakała, czasem 90 czasem 50 czasem nic, wymieniony został czujnik temperatury i wtyczka która została nadgryziona przez kunę. po tym zabiegu w mieście w długiej trasie czy na postoju wskazówka bardzo bardzo powoli się ruszała i dochodziło do 70-75stopni(odczyt z licznika). Zmieniłem 2 dni temu termostat na wahler odzałowałem te 40zł i tu zdziiwko- dalej temperatura dochodzi tylko do 70stopni ale znacznie szybciej . stary oddałem na gwarancji i dali nowy jakiś chiński bez zadnych oznakowań. jechałem wczoram trasa polska-niemcy 1250km i silnik góra gorąca, górny wąż chłodnicy gorący, woda w zbiorniczku wyrównawczym gorąca, wąż który idzie od termostatu chłodny,i chłodnica doł chłodna zeby nie skłamac, co teraz robic zmieniac na ten chinski termostat, patrzyc moze kable we wtyczce przemienione i źle mechanik powkładał przewody. Podczas jazdy nie ma żadnych wiekszych skoków na zegarach ze temperatura spada czy faluje, jak sie szybciej jedzie to mam wrażenie że temperatura maleje prosze o pomoc bo denerwuje mnie te 70 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, co pokazuje VAG? pokrywa się mniej więcej z tym co na zegarach?

Wywala Ci może błąd czujnika?

Jesteś w stanie zagrzać go do 90 stopni na postoju? (zapalony silnik, wyłączone ogrzewanie!, trochę pogazuj czy dojdzie do 90).

Jeżeli na postoju będziesz miał 90 stopni, a ruszysz i po chwili opadnie to raczej coś z termostatem, bo właśnie jak jest walnięty to lubi w trasie trzymać temperaturę na oko koło 70 stopni.

Poza tym sprawdź kiedy zaczyna się grzać chłodnica - ZIMNE auto zapal, daj mu pochodzić z 5-10 minut (wskazówka temperatury powinna powoli zaczynać się podnosić) i macaj chłodnicę. Jak już będzie ciepła to jak wyżej - najpewniej coś nie tak z termostatem, ciągle otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam drugi to spróbuje wymienic i psikne wd40 do wtyczki czujnika, moze cos pomoze zobaczymy, dziwne ze nowe i juz felerne termostaty, jak byłem na wymiane starego to koles oczy zrobił i mowi ze te 30 zł to szkoda reklamowac i czy dac nowy. Ja mu na to ze jak bym tak wszystko kupował nowe co po 2 miesiacach padło to bym nie wyrobił wymienił od reki. aj dziwna sprawa zobaczymy waż górny gorący a waz dolny ktory idzie do termostatu lodowaty, na dworze dzis +22 stopnie i po 15km 75stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie za 100punktów , a jak majser załozył mi czujnik ten z innym kolorem to wskazania nie beda sie róznic moze tutaj jest problem inny czujnik model i idzie tylko temo do 75 na blacie a w kompie 90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ma ktoś schemat układu chłodzenia z modelu FL 2.8 v6 4motion 2001r. ?

 

Temat widzę podobny.

Wymieniałem już 2 razy termostat i dalej to samo silnik jeszcze chłodny a chłodnica już się powoli nagrzewa.

Chcę sprawdzić czy jest jeszcze jakiś układ odpowiadający za otwieranie dużego obiegu.

Kolejna wymiana termostatu wiąże się ze zdemontowaniem całego przodu auta chłodnicy i rozpinaniem rozrządu a tego po raz kolejny chcę uniknąć. Pierwszy termostat nie pamiętam marki drugi wahlera.

Jak jest chłodno to temp 90 uzyskuje gdy auto stoi gdyż pęd powietrza nie schładza wtedy chłodnicy.

Jak jest -10 to temp 90 nie uzyskam nigdy.

 

 

 

PS witam wszystkich Forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sorry za odgrzanie kotleta ale sprawa wygląda następująco..auto dogrzewa się do 80 max do 85, nie dochodzi do 90. Dodatkowo na niższych obrotach spada do 70 później rośnie do tych 80. Jeśli chodzi o vag to wygląda to tak Bez tytułu123.jpg . I stąd pytanko czy to termostat czy czujnik ? Pomiar robiony "rozgrzanym/niedogrzanym"

Bez tytułu12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności