Skocz do zawartości
Mic15hal

Termostat czy czujnik G62?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Generalnie wiem, że jest kilka tematów z tym problemem założyło już kilku innych użytkowników, jednak nie chce nikomu zaśmiecać tematu ;)

Więc do rzeczy :)

Podsyłam dwa screeny - z bloku 007 w engine, oraz 003 w instruments:

 

3f5db098f972f3fam.jpg

 

03dd44215c53f0fam.jpg

 

Na moje oko, uszkodzony jest termostat, prawda?

Czujnik G62/G2 wymieniony w zeszłym miesiącu, ponieważ był błąd czujnika G62 i auto paliło kosmiczną ilość paliwa. Od tamtej pory błąd nie powrócił, jednak temperatura na zegarach od tamtej pory nigdy 90*C już nie osiągnęła ;)

Z góry serdeczne dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli screeny są wykonane po dłuższej jeździe, to ewidentnie termostat się za wcześnie otwiera. Wypadał by jeszcze podać co to masz za czujnik włozony, bo jak jakiś tani zamiennik, to on też będzie zaniżał wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screnny robione po trasie jakichś 30km :) przed samym zrobieniem screenów auto stało włączone z minute na luzie, bo musiałem polecieć po laptopa :) ogrzewanie było wyłączone, więc myślę że przez tą chwile zbytnio nie ostygło :)

 

Hmm, czujnik ori nie był - to fakt. jest to czujnik firmy Febi, więc myślę że raczej to nie jest jego wina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat d wymiany. Nie oszczędzaj i kup Wahlera lub oryginał z aso. Febi to nie jest ten febi co 10 lat temu - słabej jakości części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe żeby nowy czujnik temp zaniżał wskazanie w vagu o 10stopni, zarówno dla ECU jak i Instruments?

Tak jakby było faktycznie 90 stopni ale w vagu pokazywało o 10 mniej.

U mnie vag pokazuje do max 82-83stopni, czujnik ori VW, termostat też ori VW (zresztą wymieniałem aż 3 razy, pierwszy był Wahler, drugi i trzeci to ori).

Termostat otwiera się ok 79 stopni według wskazań vaga (a 89stopni według wskaźnika na desce).

Żadnych problemów z ogrzewaniem, nowy płyn zalany i układ odpowietrzony.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po lekturze forum, zanim zamontuje nowy termostat(nawet jeśli to będzie ori z aso) wygotuje go w wodzie w garnku, aby sprawdzić, w jakich temperaturach on się zamyka i otwiera. Jeśli masz możliwość szybkiego wymontowania termostatu, to polecam właśnie sprawdzić go w gotującej się wodzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem termostat(wahler) i mam teraz pytanie. Na zegarach mam 90*C(nie wiem ile w vagu, nie spradzałem jeszcze), ale woda w zbiorniku wyrównawczym jest zimna, jakby zupełnie nie było obiegu wody. Górny i dolny przewód od chłodnicy także zimne. Ogrzewanie chodzi tak jak przed wymianą termostatu, czyli grzeje jak trzeba, więc woda w 'małym obiegu' ciepła się musi robić. Czy coś jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz są chłodne dni,a do tego jak masz niesprawne sprzęgiełko na wentylatorze, to motor będzie się wolno nagrzewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szybkość nagrzewania, to myślę że z tym problemu nie mam, bo 90*C(licznikowe) łapie po przejechaniu 5km normalnie jadąc(do 2 tys obrotów) - sprawdzałem to akurat dziś rano(było -4*C podczas jazdy). Zrobiłem łącznie 7km i na liczniku było 90*C, w vagu 82 a węże i zbiorniczek wyrównawczy zimny - czyli wszystko jest okay?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po około 10km powinna byc temp. ~87'C na vagu. Jak tak masz to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa, właśnie - tego że mam zaślepiony egr nie napisałem ;)

Czyli według Was wszystko jest okay?

 

Odnośnie płynu w zbiorniku wyrównawczym - on się robi ciepły dopiero, jak termostat się otworzy, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączony egr tłumaczy wydłużony czas grzania. Jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z pytaniem.

Czy przy -12*C mozliwe jest, ze auto nie zlapie temperatury nawet po przejechaniu 40km? Mam zaslepiony egr oraz nie mam oslony pod silnikiem. Mozliwe ze nie moze sie dogrzac, czy to kwestia termostatu wahlera?

 

@Edit

Dokładniejszy opis:

Jadąc 90km/h i mając włączony nadmuch ciepła na "2"(nie posiadam klimatronica, klima manualna niestety) temperatura na zegarach to 65*C. Przy "1" było już okolo 85*C a na 0 łapało równe 90*C. Dodam, że węże od chłodnicy zimne, płyn w zbiorniku wyrównawczym też zimny. Na postoju sytuacja wygląda identycznie jak podczas jazdy. Nie wiem już sam czy to kwestia termostatu czy tego, że jest po prostu okrutnie zimno i nie daje rady złapać temperatury.

Edytowane przez Mic15hal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator napędzany jest poprzez sprzęgiełko. Jeśli one jest niesprawne, to ci będzie ciągle schładzać silnik. Wyłączony egr mocno spowalnia nagrzewanie silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak zdiagnozować czy coś ze sprzęgiełkiem jest nie tak? Wyłączyłem nadmuch i otworzyłem maskę i wiatrak chodził na tyle szybko, ze bałbym się czymś go zatrzymywać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie mogę wyszukać na ten temat, a mianowicie: Czy w silnikach 2,5tdi v6 180ps wentylator chłodnicy pracuje non stop? Oczywiście przy wyłączonym ogrzewaniu na off. Nadmienie, że nie ma możliwości żebym dogrzał w tych mrozach do 90st przy zasłoniętej chłodnicy. wskazówka dochodzi max do 1/4. Słyszałem że tak, ale trochę mnie to dziwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na zimnym silniku sprawdziłem wskazania czujnika temp. G62.

Na wskaźnik na desce podaje 12*C a na ECU 16,2*C.

Czy różnica nie jest zbyt duża, czujnik uszkodzony?

Gdy na desce na wskaźniku mam 90*C to w vagu pokazuje mi tylko koło 79-80*C, i nigdy nie pokazało mi 90*C.

Dodam jeszcze że auto dosyć długo się nagrzewa, tym bardziej że teraz temp. spadła do -10*C.

Zaopatrywać się w nowy czujnik i wymieniać czy jego wskazania są prawidłowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4*C to jeszcze zakres błędu ;)

80*C po jak długiej trasie? Jeśli po co najmniej 10km nie emeryckiej jazdy, to termostat do wymiany - tylko i wyłącznie oryginał, zamienniki po pełnym otwarciu w 90*C szlag trafia i później zaczynają się otwierać przy około 75*C.. przerabiałem ten temat w zeszłym tygodniu i właśnie w drodze do mnie jest już oryginalny termostat z aso - 80zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Pisałem jakiś czas temu na temat mojego problemu z termostatem, lecz uspokajaliście mnie że wszystko jest ok.

 

Temperatura silnika - od razu dodam, że termostat (wahler) oraz czujnik temperatury zostały wymienione w październiku 2013 i od tamtej pory auto zrobiło jakieś 5 tys. km - tak tak, auto weekendowe.

Silnik w aktualnych warunkach pogodowych (okolice 0 stopni) łapie temperaturę 90 stopni po przejechaniu 16km i jest to dystans, który auto pokonuje najczęściej. Podczas parkowania już auta na miejscu zauważam, że wskazówka wskakuje na temperaturę roboczą (90 stopni). Dodam również, że na całym tym dystansie auto jedzie poza miastem i po wbiciu najwyższego biegu zaraz po rozpoczęciu jazdy, cały czas porusza się w zasadzie z tą samą prędkością (90-95 km/h), bez żadnych gwałtownych przyśpieszeń, hamowań, w zasadzie bez zmiany biegów.

W czym tkwi problem ? Co należy wg was wymienić ?

 

Wczoraj podczas jazdy stwierdziłem definitywnie, że to nie jest normalne zachowanie.

Po przejechaniu 17km wskazywało jakieś 85stopni, i dosłownie strzałka wskoczyła na 90 przy parkowaniu pod domem (mały opór powietrza, mniejsze chłodzenie silnika).

Po paru minutach wsiadłem do auta i znów ruszyłem w trasę. Przy przekręceniu kluczyka od razu strzałka pokazywała ok 60 stopni ponieważ silnik jeszcze nie zdążył się schłodzić po poprzedniej jeździe. Ruszyłem w drogę i po chwili zauważyłem, że wskazówka nawet się delikatnie cofnęła tzn. wskazywała niewiele ponad 50 stopni. Dopiero po przejechaniu kolejnych km poszła trochę do góry, ale i tak pełnych 90 stopni nie złapał. Termostat do wymiany ?

Tak jak pisałem wcześniej termostat wymieniłem pod koniec 2013 roku (wahler).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tak mam, że temperatura maleje po przejechaniu paru kilometrów na niższych obrotach, lub z górki na biegu. Temperatura na vagu i zegarach podobna, to objawy do wymiany termostatu czy ten typ tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności