Skocz do zawartości
bolsfanwk

[B5] Jak odpowietrzyć Passat B5 FL ABS ESP?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem.

Po wymienie plynu hamulcowego i dwukrotnym odpowietrzeniu układu pedał hamulca za pierwszym razem woda w podłogę o dopiero na drugi raz hamuje.

Jak to odpowietrzyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzasz od najbliższego koła do pompy czy najdalszego do niej

 

Forum a4 cytat "Przy układzie ABS odpowietrza sie rownoczesnie przednie lewe i tylne prawe

potem przednie prawe i tylne lewe.

jezeli znasz budowe ukladu hamulcowego z systemem ABS to bedziesz wiedziec dlaczego."

 

do poczytania takze tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=315610

Edytowane przez janekg16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem raz od najdalszego, a potem od najbliższego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrz tył jeszcze raz, nawet 2. Obowiązkowo na włączonym zapłonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zrobię tak.

Myślisz, że to wina tylu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po 3 czy 4 odpowietrzaniu tyłu zaczęło hamować jak należny. Za każdym razem było jakieś powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zapowietrzyłeś pompę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Może ?

Jak to sprawdzić albo od razu jak ja odpowietrzyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego szanowny zacznij jeszcze raz odpowietrzać cały układ hamulcowy przy włączonym zapłonie lecz nie zapalaj silnika.Zacznij od najdalszego koła od pompy ABS i zbliżaj się po kolei do pompy.Po każdych 2 minutach wyłączaj zapłon aby nie spalić cewek w pompie ABS,powodzenia i ostrego hamowania:jasne

 

Odgrzewam kotleta.

 

1. Różne są opinie co do kolejności odpowietrzania kół więc niech ktoś w końcu jednoznacznie odpowie jak odpowietrza układ z ABS i ESP czy zaczynać od najdalszego koła tzn: prawy tył czy od najbliższego koła tzn: lewy przód

 

2. Czy faktycznie po 2 minutach trzeba wyłączać zapłon??

Nie raz trzymałem zapłon włączony dłużej niż 2min (bez odpalania) np jak podłączałem kompa i nic się nie działo - prawda o tych minutach? A jeżeli faktycznie trzeba wyłączać zapłon to na jak długo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie takiej odpowiedzi szukasz ale mechanik też się męczył u mnie, mimo ze miał tam jakieś ręczne pompki , podłączal kompa i **** ciągle pedał nie taki jak należy. Pojechałem do aso skody pod maszyne bo już miałem dość i tam zrobili to jak należy. Maszyna to maszyna - pociągła odpowiednio wszystko i Hamulce brzytwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa objawy zapowietrzonej pompy abs? I czy konieczne jest odpowietrzenie uniesionego auta? (Gdzieś czytałem o tym odpowietrzaniu vagiem i opinie sa różne)

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa powinna sama sie odpowietrzyc podczas odpowietrzania podcisnieniowego na podnosniku poszczegulnych zaciskow jesli nie to po opowietrzeniu poszczegulnych kul podlacz vaga i tam jest taka opcja odpowietrzanie pompy mozesz jeszcze tam sprobowac .. samochody z abs i esp odpowietrza sie podcisnieniowo z pompka vacum alub podlaczajac pompke pod zbiorniczek plynu hamulcowego ktora pod niewielkim cisnieniem wtlacza plyn nie musi byc wlaczony zaplon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak podłączyłem kompa to na desce ok, ale jak uruchomić VAG i dam NAS pokazują się kontrolki NAS I ESP jak wyjdę z funkcji NAS kontrolki gasną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności