Skocz do zawartości
lechjaro

Blaupunkt Philadelphia 835 - dedykowana do VW

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kilka dni temu nawigację Blaupunkt Philadelphia 835.

Urządzenie zostało zamontowane w aucie VW Passat B6 2007 r.

W zasadzie większość opcji działa bez problemów. Przyciski w kierownicy funkcjonują poprawnie.

Na ekranie FIS między zegarami jest wyświetlana informacja z urządzenia.

 

Brak jest jednak wyświetlania na ekranie urządzenia parametrów ogrzewania i klimatyzacji.

Brak jest również wskazań z czujników parkowania (tył-przód). Przy włączeniu biegu wstecznego na ekranie pojawia się sylwetka auta – nie ma jednak żadnych innych wskazań.

Wg podawanych prze producenta danych – poprawna współpraca urządzenia z CAN auta dotyczy modeli VW od 2006 r.

 

Proszę o pomoc i informację – jak uruchomić brakujące obecnie funkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem kilka dni temu nawigację Blaupunkt Philadelphia 835.

Urządzenie zostało zamontowane w aucie VW Passat B6 2007 r.

W zasadzie większość opcji działa bez problemów. Przyciski w kierownicy funkcjonują poprawnie.

Na ekranie FIS między zegarami jest wyświetlana informacja z urządzenia.

 

Brak jest jednak wyświetlania na ekranie urządzenia parametrów ogrzewania i klimatyzacji.

Brak jest również wskazań z czujników parkowania (tył-przód). Przy włączeniu biegu wstecznego na ekranie pojawia się sylwetka auta – nie ma jednak żadnych innych wskazań.

Wg podawanych prze producenta danych – poprawna współpraca urządzenia z CAN auta dotyczy modeli VW od 2006 r.

 

Proszę o pomoc i informację – jak uruchomić brakujące obecnie funkcje.

 

To już przynajmniej trzeci wątek w którym piszesz to samo, najpierw poczytaj forum wszystko jest do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dane z kilmatyzacji w tym roczniku samochodu co masz nie bedą się wyświetlały tak samo jak wskazania z parktronika.

Parktronik jest do zrobienia, trzeba pociągnąć jeden przewód (co i jak znajdziesz na forum), dane z klimatyzacji też , to już zdecydowanie więcej zabawy i kosztów.

krótko podsumowywując, orginalnie w tym roczniu te funkcje nie były dostępne.

Kupiłem kilka dni temu nawigację Blaupunkt Philadelphia 835.

Urządzenie zostało zamontowane w aucie VW Passat B6 2007 r.

W zasadzie większość opcji działa bez problemów. Przyciski w kierownicy funkcjonują poprawnie.

Na ekranie FIS między zegarami jest wyświetlana informacja z urządzenia.

 

Brak jest jednak wyświetlania na ekranie urządzenia parametrów ogrzewania i klimatyzacji.

Brak jest również wskazań z czujników parkowania (tył-przód). Przy włączeniu biegu wstecznego na ekranie pojawia się sylwetka auta nie ma jednak żadnych innych wskazań.

Wg podawanych prze producenta danych poprawna współpraca urządzenia z CAN auta dotyczy modeli VW od 2006 r.

 

Proszę o pomoc i informację jak uruchomić brakujące obecnie funkcje.

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje.

Teraz sprawa jest dla mnie jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem kilka dni temu nawigację Blaupunkt Philadelphia 835.

 

Jak się domyslam, kupiłeś radio z AutoMapą. Czy w trakcie podawania komunikatów nawigacyjnych radio się przycisza, czy nakładają się oba dzwięki z AM i np. muzyka z radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązałem kontakt z serwisem urządzenia. Zaproponowano mi dokonanie aktualizacji oprogramowania radia - co też wykonałem. Problemy z wyświetlaniem parametrów z czujników i klimy oczywiście nie usunęło. Jednak samo urządzenie ewidentnie poprawiło swoje funkcjonowanie - warto było.

Tym samym uważam, że wskazania podane przez kolegę krissa 555 są trafione i mogą stanowić podstawę do działań ewentualnych użytkowników modelu Philadelphia 835.

Dodam jeszcze, że przy zakupie urządzenia warto zwrócić uwagę na szczegóły swojego auta, aby uniknąć podpobnych do moich problemów.

Niestety producent podaje jako kompatybliny model VW Passat B6 2005-..., co w mojej sytuacji nie zadziałało :-)

Ale ogólnie urządzenie chociaż nie jest tanie (ja zapłaciłem 3099,-) jest dość ciekawe, zwłaszcza z uwagi na posiadaną opcję współpracy z telefonem oraz dużego wyboru programów nawigacyjnych (pod WinCE), np. automapa - o co mi w podstawowej mierze chodziło.

 

---------- Dodano o 11:57 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:42 ----------

 

Odniosę się jeszcze do pytania kolegi Karola12 - odpowiedź udzieliłem na priv, ale dla innych jest niedostępna.

Tak - podczas pracy proramu nawigacji i słuchaniu np. radia dźwięk radia zostaje przyciszony na czas komunikatu z nawigacji. Można też ustawić wzajemny poziom głośności (poziom minimalny z danego źródła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leszku a masz podlaczona kamere cofania lub tv masz jakies fotki radyjka w aucie np automapy i jak z grafika i dzwiekiem lepsze niz ori radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ uzyskanie maksimum wskazań z mojego auta poprzez nawigację jest dość karkołomne podjąłem decyzję o montażu kamery cofania. Sprawa jest w trakcie realizacji. Sporo namęczyłem się z doborem kamerki, gdzierozważałem różne dostępne opcje. W końcu wybrałem kamerę zespoloną z lampką oświetlenia tablicy. Rodzaj kamery wskazywany przez sprzedawców jako odpowiedni nie dokońca mi odpowiadał - kamera miała odstawać od światełka, a mi zależało namożliwie "delikatnym" wyglądzie.

Kupiłem kamerkę trochę na własne ryzyko, ale wg mnie odpowiednią. Ponieważ podłączenie do radia wymaga przeprowadzenia kabli przez wnętrze, a ja nie mam możliwości na samodzielne zabawy - zleciłem usługę montażu i podłaczenia kamery do firmy zajmującej się sprawami car-audio. Jestem umówiony dopiero na czwartek. Dlatego też nie mogę ocenić efektów planowanej zmiany. Jedyne co mnie ucieszyło to fakt, że po obejrzeniu kamerki fachowiec ocenił, iż będzie odpowiednia. Ale zobaczymy po jej zamontowaniu.

I trochę z innekj beczki. Ostatnio zamontowałem też lampy LED oświetlenia dziennego, zamontowane przez producenta w kratkach osłaniających halogeny. Efekt - więcej niż zadowalający. Do montażu LED zmusiła mnie wymiana akumulatora, który przy stylu moich przejazdów nie ma szans na szczęśliwe życie w sezonie zimowym (z regóły 3 siedzenia maja włączone podgrzewanie + standardowe oświetlenie xenon + radio).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mysle czy nie zamienic rns315 na tego blaupunkta

musze tylko sie upewnic ze bedzie w 100% kompatybilna z moim autem

czytalem gdzies opinie dot. sredniej jakosci dzwieku, ktos to moze potwierdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie sie interesowalem tym radyjkiem i jednak wybralem Kenwooda, min pod kątem mocy dzwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez mysle czy nie zamienic rns315 na tego blaupunkta

musze tylko sie upewnic ze bedzie w 100% kompatybilna z moim autem

czytalem gdzies opinie dot. sredniej jakosci dzwieku, ktos to moze potwierdzic?

 

Ja zainstalowałem do B7 tego Blaupunkta i w zasadzie wszystko działa. Są pewne wyjątki, ale chyba wynikają z opcji, które możesz mieć lub nie. Nie da się np. podłączyć mikrofonu fabrycznie montowanego w podsufitce auta, trzeba niestety używac tego w radiu albo zamontować mikrofon zewnętrzny (dostarczany wraz z radiem). Ten z radia słaby, zewnętrzny działa dobrze, ale niestety dodatkowy element na belce jest :/:.

 

Poza tym sterowanie z kierownicy, nawigacja AM, dziwięk jest ok. Ja wprawdzie mam Dynaudio ale ktoś zastanawaiał się, czy czystość dzwięku jest dobra, mogę potwierdzić że jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawiązałem kontakt z serwisem urządzenia. Zaproponowano mi dokonanie aktualizacji oprogramowania radia - co też wykonałem. Problemy z wyświetlaniem parametrów z czujników i klimy oczywiście nie usunęło. Jednak samo urządzenie ewidentnie poprawiło swoje funkcjonowanie - warto było.

Tym samym uważam, że wskazania podane przez kolegę krissa 555 są trafione i mogą stanowić podstawę do działań ewentualnych użytkowników modelu Philadelphia 835.

Dodam jeszcze, że przy zakupie urządzenia warto zwrócić uwagę na szczegóły swojego auta, aby uniknąć podpobnych do moich problemów.

Niestety producent podaje jako kompatybliny model VW Passat B6 2005-..., co w mojej sytuacji nie zadziałało :-)

Ale ogólnie urządzenie chociaż nie jest tanie (ja zapłaciłem 3099,-) jest dość ciekawe, zwłaszcza z uwagi na posiadaną opcję współpracy z telefonem oraz dużego wyboru programów nawigacyjnych (pod WinCE), np. automapa - o co mi w podstawowej mierze chodziło.

 

---------- Dodano o 11:57 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:42 ----------

 

Odniosę się jeszcze do pytania kolegi Karola12 - odpowiedź udzieliłem na priv, ale dla innych jest niedostępna.

Tak - podczas pracy proramu nawigacji i słuchaniu np. radia dźwięk radia zostaje przyciszony na czas komunikatu z nawigacji. Można też ustawić wzajemny poziom głośności (poziom minimalny z danego źródła).

 

 

W jaki sposób dokonałeś aktualizacji, skąd pobrać soft?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam zakupiłem też radyjko z windowsem ce tylko że chiniola gra dużo lepiej niż RNS 51o z którym się męczyłem, a teraz teledyski z karty sd lub usb i internecik a koszta takie jak za RNS używkę

 

WP_20140615_004.jpg

 

 

też kiera i automapka chodzi aż miło :) teraz tylko tylko trochę czasu by założyć kamerkę i igła.

4.jpg

2.jpg

5.jpg

1.jpg

WP_20140531_004.jpg

WP_20140531_032.jpg

WP_20140609_015.jpg

WP_20140531_019.jpg

WP_20140531_006.jpg

Edytowane przez michuwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tam zakupiłem też radyjko z windowsem ce tylko że chiniola gra dużo lepiej niż RNS 51o z którym się męczyłem, a teraz teledyski z karty sd lub usb i internecik a koszta takie jak za RNS używkę

 

[ATTACH=CONFIG]120443[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]120444[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]120445[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]120446[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]120447[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]120448[/ATTACH]

 

 

też kiera i automapka chodzi aż miło :) teraz tylko tylko trochę czasu by założyć kamerkę i igła.

 

Kolego a jaka nazwa radyjka oraz jaka kasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a jaka nazwa radyjka oraz jaka kasa?

 

Kolego to jest chinol a nazwa to musze sprawdzić bo nie pamiętam co do kasy to ok 1650 zl brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego co to za radio? jeżeli ma windowsa to automapa powinna tam chodzić? próbowałeś moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam zamontowaną stacje i działa automapa tomtom garmin igo testowałem wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma problemu z odtwarzaniem filmow podczas jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynnie działa ja mam teledyski i bez problemu nawet jak odtwarza teledyski w "tle" bądź na podzielonym ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba czas sprzedać RNS-a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności