Skocz do zawartości
DarekTDI

nieszczelność dolotu 1.9 TDI BKC

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas przeglądu "dolotu" znalazłem dwa miejsca które mnie zastanawiają, zaznaczyłem je na zdjęciach. Na pierwszych dwóch jest otwór z którego widać coś wycieka (zatkanie nie zmniejsza świstu ale jestem ciekawy czy też tak u Was Koledzy jest), na ostatnim jest już niestety wytarte miejsce ale widać było tak jakby sadzę osadzoną na zaznaczonej powierzchni wydobywającą się spomiędzy połączenia20131228_130012.jpg

20131228_124340.jpg

20131228_125532.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego olej to jest... też mi się pojawiło takie coś narazie tylko na EGR... nie ubywa Ci oleju? Zdejmij tą rure gumową z przepustnicy po przejażdżce i zobacz czy nie ma tam za dużo oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego olej to jest... też mi się pojawiło takie coś narazie tylko na EGR... nie ubywa Ci oleju? Zdejmij tą rure gumową z przepustnicy po przejażdżce i zobacz czy nie ma tam za dużo oleju.

 

może byći olej, ale czy u Ciebie też jest taki mini wyciek z tego otworu i czy jest on normalny? oleju nie ubywa (3 tys przebiegu od wymiany) i nie przybywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem EGR ma małą dziurkę przez którą lubi wydobywać się odrobina oleju. Z tego co czytałem można też niby to zaślepić ale czy warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytałem EGR ma małą dziurkę przez którą lubi wydobywać się odrobina oleju. Z tego co czytałem można też niby to zaślepić ale czy warto ?

 

Jeśli to minimalny wyciek to fakt niewarto. Ja szukam wszelkich nieszczelności bo mam świst. Dziś trochę rozkręcę dolot i szukam dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , też miałem wyciek z egr-u  no i błąd się pojawił. Rozebrałem egr i wyczyściłem i jest ok . Ale po 3 dniach pojawiła się kontrolka , że za mało jest oleju. Co to oznacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że trzeba wyjąc bagnet i sprawdzić stan oleju :wmorde  ewentualnie dolać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;]] to wiem , po prostu myślałem że podpowie ktoś z jakiego powodu może ubywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności