Skocz do zawartości
bullet

B5fl highline angol- ile warte graty

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Proszę o pomoc w wycenie części z demontażu Anglika.

Tzn stworzyłem swój kosztorys mniej więcej

Ale może coś za drogo policzyłem a może o czymś w ogóle zapomniałem.

Gdybyście mogli rzucić okiem ona zasadzie kopiuj/wklej wpisać swoje propozycje cenowe i dopisać graty a których zapomniałem a mogą stanowić jakaś wartość.

Auto z lat 2003-2005

Kombi highline

Silnik rożnie od 1,8t 2.0i 1,9tdi

Części blacharskie pod kolor

Maska 300

Drzwi po 250 za kompletne w kolorze

Klapa 350

Zderzak p 500

Halogeny 100

Zderzak tył 300

Listwy HL chrom 600

Błotniki 500 (po 250)

Skrzyniowe 1200 (dwumas, sprzęgło, docisk, sanki, wybierak)

skrzynia automat 700

sterownik skrzyni automat 100-500

osłona górna silnika 50

Skóra 500

Silnik 1000

Turbo 500

Wtryski 1000

Koła 500

Lampy tył 300

Lampy przód 300

Kiera 300

Aku 100

Relingi 200

Klima 500

Zawiecha 300

Ćwiartki wszystkie 1000

pas przedni z chłodnicami 500

zbiornik paliwa 100

 

aby była jasność; nie posiadam żadnych częsci na sprzedaż, nie mam takiego auta, po prostu licze oplacalnośc interesu.

Edytowane przez bullet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny za części są dobre. Kierownica z poduszką za 300 czy bez poduchy? Możesz dodać przedni pas z chłodnicami za jakieś 600zł, tylną belkę zawieszenia- 200zł, fotele, podsufitkę. Za tylne lampy cena moim zdaniem za duża o jakieś 100zł no chyba, że są z tym chromowanym paskiem u dołu? Zbiornik paliwa- 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drzwi 600 ale to i tak sporo , sam rozglądałęm się na allegro z drzwiami pod kolor z listwa HL i drzwi sprzedawane były całkowicie kompletnie w cenie 300zł...

maska też za 300zł

listy HL do kombi sedan za te 600zł ? bo ta cena jest okazyjna jeśli listwy w BDB stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest zbyt na lampy przednie z anglika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deszczu, mnie bardziej chodziło o spis części, bo ceny faktycznie sobie sam obadalem.

Za lampy tylne do kombi 300 za obie to nie dużo bo z tego co widze najtańsza używka ori to 180zl sztuka.

Za drzwi 600 to podałem cenę za 4 sztuki.

Marek77 dzięki za uzupełnienie listy;)

Czy co jeszcze komuś do głowy przychodzi?

 

czy xenon ang tez jest inny? Czy da radę cokolwiek z nim zrobic?

Edytowane przez bullet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno można wymienić soczewkę na naszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a elektronika czyli jakies podzespoły moduły

elementy ogrzewania

pojedyncze szt. z wyposażenia wnetrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.

aby była jasność nie posiadam żadnych częsci na sprzedaż, nie mam takiego auta, po prostu licze oplacalnośc interesu.

 

Widzę, ze najwięcej i najtańsze sa silniki 2.0 benzyna- czy taki silnik można potem odsprzedać??

jak z zapotrzebowaniem na graty do 1,8T, 2,3v5 lub 2,8V6 jak z 2,5tdi.

z benzyn odpada około 1000zł za wtryski.

ale kosztuja tez o około 200-250 funtów mniej wiec kwotowo wychodzi na to samo ale nie wiem czy to sie potem da sprzedać.

 

jak ze sprzedawalnościa częsci do 2,5tdi??

 

dziwna zalezność- halogen to meeeeega rzadkośc w UK.

chrom relingi też ale listwy na drzwi i zderzaki w chromie zdarzaja sie często i to do szmacianego wnętrza.

 

Chyba listwy chrom sprzeda sie drożej niż komplet skór.

macie jakieś sugestie?

Edytowane przez bullet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, sam musisz to przeliczyć a najlepiej poszukać na allegro.

Zakupiłem zderzak na tył za chyba 100 zł - tutaj na forum (kiedyś była taka możliwość). Błotnik pod kolor za 150 zł.

Ale w aucie jest dużo innych części które nie uwzględniłeś np osłony silnika i skrzyni - stówka, osłony w bagażniku, wyposażenie środka np: lampki, podsufitka, tunel, oparcie na rękę, moduły itd. Naprawdę jest dużo drobiazgów które swoje kosztują:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie też pod uwagę że jest tych części w serwisach aukcyjnych cała masa, więc może być ciężko sprzedać w szybkim czasie rzeczy powtarzające się w każdym Pasku. Rozumie że np chrom pakiet czy podwójny wydech, xenon, sprzeda się od ręki i jeszcze parę innych rzeczy ale co z resztą. Będziesz miał zamrożoną kasę w częściach. Oczywiście nie chce Cie zniechęcać, wręcz popieram Twoje chęci ale tu trzeba chłodnej kalkulacji czy się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jest tak jak piszesz dominikc200

 

dlatego nie skupiłabym sie na lampkach czy uchwytach bo to sie nie psuje.

czesci blacharskie i mechaniczne mimo, ze jest tego peeeeełno to i tak sie to sprzedaje. Bo przeciez rdza lubi wyskoczyc na każdej klapie, a to komus żonka wgniotke na błotniku zrobi. Myśle, że pewne sprawy sprzedadza sie szybko a inne będa leżec, ale niech sobie nawet leżą jesli wcześniej sprzedane pozwoliły juz wyjśc na zero.

 

jak myslisz czy moja kalkulacja jest OK, czy coś budzi zastrzezenia- bede wdzieczny za wszelkie sugestie od każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycena części tylko i wyłącznie zależy od Ciebie, wiadomo że nie sprzedasz za pół darmo bo to nie instytucja charytatywna i żaden interes, tak samo w drugą stronę nie ma co przesadzać. Jeżeli nie masz ciśnienia na sprzedaż wszystkich części w krótkim czasie to raczej ściągnął bym z UK jakiś dobrze doposażony egzemplarz i jazda.

Edytowane przez rainman777
Regulamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zaczniesz działać to ja będe chętny na komplet listew chrom, najlepiej w kolorze czarnym bez metalica :) Tylko ponegocjujemy z ceną ;) Relingi też w chromie przygarne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze ze piszesz bo juz sie bałem że wszystko inne sprzedam a to bedzie zalegac. :)

 

Wpadaj na spota dzisiaj pod milenijny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurza stopa do Tescia lece na imieniny, ale next time bede ;) Sedrisa jeszcze ściągne, wszak też ma jeszcze klunkra ;)

 

Zara sie mi zgarnie za offtop :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności